Skocz do zawartości

Subwoofer w szafce


Gazownik

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy więc warto by się przywitać 😉.

Kolega będzie mi budować spersonalizowaną szafkę RTV. I się tak zastanawiam czy umieszczenie w niej (wkomponowanie) subwoofer nie odbije się jakoś negatywnie na jakości dźwięku. 

Spokojnie, sprzęt w zamyśle ma stać bezpośrednio na podłodze, przetwornik skierowany w stronę słuchacza (sub w zamkniętej obudowie). Od ścianek szafki jakieś 10cm luzu. 

Widziałem w necie takie rozwiązania, tylko nie wiem czy nie będzie tu coś przeszkadzać?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gazownik napisał:

Pisząc o korekcji co masz na myśli?

 To nie jest tak że suba sobie postawisz gdziekolwiek i kropka. Prawdą jest że ludzie ucho nie jest w stanie zlokalizować źródła tak niskich tonów dlatego skrzynkę można niby postawić gdziekolwiek. Ale w praktyce wygląda to tak, że stawiasz go sobie tam gdzie sobie z góry upatrzyłeś, a później się okazuje się że chodząc po pomieszczeniu bas jest wszędzie, tylko nie tam gdzie masz sofę i masz zamiar oglądać film czy słuchać muzyki. Ba... W sypialni obok basu może być więcej. :) Czasem przestawienie skrzynki o kilkanaście cm zupełnie zmienia postać rzeczy. Nie dasz sobie możliwości manewru prosisz się o problemy, no chyba że zanim tą szafkę zbudujesz sprawdzisz czy faktycznie to dobra miejscówka.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie stawiał subwoofera.

rozumiem że on będzie zabudowany z kazdej strony tylko nie z przodu?

Co innego że niektóre suby akceptują postawienie w rogu a co innego coś takiego.

Także jego DSP, kalibracja będzie zaburzona. Nie mówiąc właśnie o braku możliwości innego ustawienia.

Może Ty wypozycz sub który chcesz i sprawdź jak on gra teraz. Bez szafki?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...