Skocz do zawartości

Pomoc w ogarnieciu kina 5.1.2


Grzesko

Recommended Posts

Witam. 

Potrzebuje porady odnosnie budowy kina domowego jestem w tym zielony nigdy nie miałem zadnego zestawu a planuje remont w salonie i nadszedł czas na pierwszy zakup. Może zaczne od tego co w stepnie po prześledzeniu forum wybrałem dodam ze sprzet bedzie uzywany w sumie 90% netflix 10% muzyka i to nie za czesto wiec nie planuje sprzetu za 20k ;)

Amplituner denon avr-x 2700

Kolumny front heco aurora 700, plus centralny heco center 30, a na tył heco 300 ale boje sie ze bedą za duże i nie wiem czy nie lepiej heco 200.

plus chciał bym suba jednak nie bardzo mam gdzie go postawić.

jako atmos zakupie magmat interior ic65 plus zrobie skrzynie z płyty meblowej i je na suficie zabuduje .

Problem tez taki ze kanapa jest blisko sciany i te tylne bedą blisko głowy no ale na to rady nie ma. 

Zastanawiałem sie tez czy zamiast heco nie pojść w tańsze teufel jak na pierwszy sprzet napewno i tak było by lepiej niz dzwiek z tv ;) 

Lub druga mozliwośc to zakup na fronty małych głosników i wtedy sub zmiesci sie chyba przy szafce z lewej strony tylko czy na powierzchnie okolo 40m małe głosniki na fronty bedą ok.

 

Proszę o porade wzucam fotki jak ten moj salom mniej wiecej wygląda .;)

 

IMG_20191211_225127.jpg

IMG_20220108_090513.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzesko napisał:

Amplituner denon avr-x 2700

Super

11 godzin temu, Grzesko napisał:

Kolumny front heco aurora 700

Nastaw się raczej że te kolumny będą stać przed szafką a nie wciśnięte przy samej ścianie. Jak już będziesz je miał to poeksperymentuj z ustawieniem.

11 godzin temu, Grzesko napisał:

a na tył heco 300 ale boje sie ze bedą za duże i nie wiem czy nie lepiej heco 200.

Umówmy się że to nie ma być "tył" tylko surround. One mają być raczej po bokach lekko za tobą i skierowane w Twoją stronę a nie gdzieś za głową. Możesz postawić na podstawkach (ewentualnie powiesić) Heco 200, ale przemyśl płaskie Heco Ambient 11F. Z prawej strony byś je zamocował na ścianie na płasko obok łóżka, z lewej na regulowanym uchwycie odchylone w Twoją stronę. Warte rozważania sa głośniki bipol/dipol, ale Heco nie ma chyba w ofercie więc trzeba by było co innego znaleźć. Dają bardziej rozproszony dźwięk co przy niskiej odległości od ucha by było na pewno korzystne.

11 godzin temu, Grzesko napisał:

jako atmos zakupie magmat interior ic65 plus zrobie skrzynie z płyty meblowej i je na suficie zabuduje .

Też tak zrobiłem, tylko skrzynia z MDF a głośniki od Klipsch.

11 godzin temu, Grzesko napisał:

Zastanawiałem sie tez czy zamiast heco nie pojść w tańsze teufel jak na pierwszy sprzet napewno i tak było by lepiej niz dzwiek z tv

Nie będę głupot pisał, większość jednak odradza Teufel bo to marketing i nic więcej... Jak się da to je gdzieś odsłuchaj.

11 godzin temu, Grzesko napisał:

Lub druga mozliwośc to zakup na fronty małych głosników i wtedy sub zmiesci sie chyba przy szafce z lewej strony tylko czy na powierzchnie okolo 40m małe głosniki na fronty bedą ok.

Jak to by było tylko do kina to opcja jak najbardziej ok. Optymalnie to wszystkie głośniki powinny być takie same lub podobnej wielkości, zarówno fronty, center jak i surround. Prawidłowo skonfigurowany amplituner przy trybie wielokanałowego kina i tak odcina dla nich poniżej ~80Hz przekazując niskie tony na subwoofer - dlatego jest taki ważny. Duże paczki na przodzie to raczej kompromis i utarty schemat, to akurat jest lepsze przy słuchaniu muzyki w trybie stereo gdzie suba kinowego raczej się nie używa więc duże wydajne kolumny na Twoich 40m2 stają się konieczne.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mogą być w tych wnękach ale raczej do przodu wysunięte.

Także odradzam Teufel

12 godzin temu, Grzesko napisał:

Lub druga mozliwośc to zakup na fronty małych głosników i wtedy sub zmiesci sie chyba przy szafce z lewej strony tylko czy na powierzchnie okolo 40m małe głosniki na fronty bedą ok.

Ale jak małych?

Aurora 300? to i tak mają stac na standach. Na szafce za blisko były by siebie L R i C

Sub niech tam stoi. Widziałem już takie ustawienia.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...