Skocz do zawartości

Pytanie o moc na kanał oraz połączenie kolumny.


AzeciK

Recommended Posts

 

Hej,mam pytanie.Jak mam rozumieć pojęcie 65w/kanał? W przypadku mojego wzmacniacza mam wejścia terminalowe na głośniki A+B więc te 65w dotyczy dokładnie 65w na A i 65w na B czy te 65w jest na parę kolumn podpiętą pod A i liczy się 65w na głośnik lewy oraz prawy? Chodzi mi dokładnie o definicje dzielenia mocy na kanał,czy mowa tu o A/B czy o głośniku L/P :)
Oraz mam jeszcze pytanko czy kolumna podłogowa która ma z tyłu 4 wejścia terminalowe osobno wysokotonowe oraz nisko oraz zawiera belkę zwierająca górę i dół czy wyciągając tą belkę i podłączając przewody powiedzmy pod pasmo górne mogę tak słuchać,nie zepsuję głośnika ani wzmacniacza? Czy kolumna musi być tak skonstruowana żeby można było w ten sposób podłączyć i słuchać,odrazu dodam że mam tak podłączone i działa górne pasmo bo na głośniku niskototownym mi nie zależało bo mam suba :)
Wzmacniacz Onkyo A-9030.

Dziękuję za odpowiedź :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AzeciK napisał:

Czy kolumna musi być tak skonstruowana żeby można było w ten sposób podłączyć i słuchać,odrazu dodam że mam tak podłączone i działa górne pasmo bo na głośniku niskototownym mi nie zależało bo mam suba :)

Czyli z całej kolumny gra tylko wysokotonowy i sub?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny podłogowe które mają głośnik wysokotonowy ,2x sredniotonowy oraz niskotonowy,przy podłączeniu z tą zworką nie grało to za dobrze bo moc dzieliła się pół na pół więc wyciągłem tą zworkę i podpiąłem po prostu kable pod górę bo i tak nie specjalnie zależało mi na dolnym pasmie tylko górnym i pytanie było takie czy mogę słuchać tak.

Edytowano przez AzeciK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale z tego co kojarzę w wiekszosci jest tak, że jesli jest rozdzielone to na zasadzie, że na jednych terminalach wysokie, a na drugich "reszta" (niskosredniotonowe lub sredniotonowe plus niskotonowe (np 2.5 drożne)). Wyjątkiem są potrójne terminale dla każdej "drogi", ale z opisu wynika że masz podwójne. Wiec pytanie..... obecnie

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

gra tylko wysokotonowy i sub?

 

Mógłbyś wrzucić fotke tego połączenia i tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AzeciK napisał:

 

Hej,mam pytanie.Jak mam rozumieć pojęcie 65w/kanał? W przypadku mojego wzmacniacza mam wejścia terminalowe na głośniki A+B więc te 65w dotyczy dokładnie 65w na A i 65w na B czy te 65w jest na parę kolumn podpiętą pod A i liczy się 65w na głośnik lewy oraz prawy? Chodzi mi dokładnie o definicje dzielenia mocy na kanał,czy mowa tu o A/B czy o głośniku L/P :)
Oraz mam jeszcze pytanko czy kolumna podłogowa która ma z tyłu 4 wejścia terminalowe osobno wysokotonowe oraz nisko oraz zawiera belkę zwierająca górę i dół czy wyciągając tą belkę i podłączając przewody powiedzmy pod pasmo górne mogę tak słuchać,nie zepsuję głośnika ani wzmacniacza? Czy kolumna musi być tak skonstruowana żeby można było w ten sposób podłączyć i słuchać,odrazu dodam że mam tak podłączone i działa górne pasmo bo na głośniku niskototownym mi nie zależało bo mam suba :)
Wzmacniacz Onkyo A-9030.

Dziękuję za odpowiedź :)

 

65w na 1 kanał stereo czyli na dwie kolumny A+B na jednym kanale może wyjść 65w 

Bardzo ciekawe podłączenie pod warunkiem że średnio tonowe grają razem z "gwizdkiem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ok ale z tego co kojarzę w wiekszosci jest tak, że jesli jest rozdzielone to na zasadzie, że na jednych terminalach wysokie, a na drugich "reszta" (niskosredniotonowe lub sredniotonowe plus niskotonowe (np 2.5 drożne)). Wyjątkiem są potrójne terminale dla każdej "drogi", ale z opisu wynika że masz podwójne. Wiec pytanie..... obecnie

 

Mógłbyś wrzucić fotke tego połączenia i tych kolumn?

 

20220124_214925.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...