Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz?


janist

Recommended Posts

Witam,

zagwozdkę mam taką. Obecnia mam Marantza SR5014 i kolumny B&W DM603 s3.

Chcę to rozbudować o wzmacniacz stereo. Podłączony oddzielnie z przełącznikiem wzmacniaczy.

I nie mam pojęcia jakiego wzmacniacza szukam. Nie bardzo wiem nawet jaki budżet przyjąć. Nie chciałbym wydać dużo ale jednocześnie chciałbym, żeby to zagrało wyraźnie lepiej niż KD, które mam.

Nie mam uprzedzeń do używanych sprzętów i nie mam problemu z tym, żeby coś kupić i za jakiś czas wymienić na coś innego. Właściwie to nawet wolałbym popróbować używanych (takich do 20lat)  i jak już będę dokładniej wiedział czego oczekuję to wtedy kupić nowy. Ale może to nie jest najlepszy pomysł.

Dodatkowym problemem jest to, ze jakoś ciężko mi powiedzieć jaki rodzaj brzmienia mi odpowiada. Na pewno nie lubię Yamahy.  Długo miałem Denona i B&W DM601. Mam B&W DM602 a jak kupiłem Monitor audio bronze 200 to zdecydowałem się ich pozbyć i kupi 15 letnie B&W DM603 i mi się podoba. Wydaje mi się, że lubię brzmienie ciepłe i nienatarczywe z dobrą sceną ale chyba bardziej szczegółowe.

Dla porządku pomieszczenie ma ok 18 m2 a gatunki muzyczne to głównie pop, rock, jazz śpiewany wszystko to coraz bardziej z dawnych lat.

 

Poradzicie za czym się rozglądać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z nowych wzmacniaczy polecałbym koniecznie posłuchać Cyrus One, Magnat MR780 oraz Audiolab 6000a. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz, Audiolab i Magnat zapewnią Ci muzykalność natomiast Cyrus One będzie dynamiczniejszy i bardziej precyzyjny na dole. 

Cześć,
Z nowych wzmacniaczy polecałbym koniecznie posłuchać Cyrus One, Magnat MR780 oraz Audiolab 6000a. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz, Audiolab i Magnat zapewnią Ci muzykalność natomiast Cyrus One będzie dynamiczniejszy i bardziej precyzyjny na dole. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...