Skocz do zawartości

budżetowe pierwsze stereo do 20m2 w okolicach 2000


Wojciech Mazur

Recommended Posts

Cześć! Poszukuję pierwszego zestawu stereo, najlepiej kolumn podłogowych, ale jestem otwarty. Wcześniej jedyne czego używałem to przede wszystkim słuchawki, ze względu na brak przestrzeni. Aktualnie korzystam z Behringer DT990 i bardzo lubię tę charakterystykę lekkiej V-ki, otwarty, dający dużo przyjemności dźwięk. Głośniki mam, ale to takie maleństwa budżetowe Edifier R1700BT, ze względu na rozmiar i wygodę użytkowania, czyli możliwość połączenia się przez bluetooth, dźwięk z nich jest raczej średni, bass trochę dudni, brakuje głębi, choć detal wydaje mi się przyzwoity, muzyki raczej nie słucham głośno.
 

Preferencje muzyczne:

Dość szeroko - Funk (Vulfpeck), Jazz (Snarky Pupy, Spyro Gyra), Rock/Metal (od Queen po Iron Maiden), muzyka akustyczna (Dylan, John Mayer), muzyka klasyczna, muzyka filmowa 

Budżet:

myślę że ok 2 tysiące najlepiej ze wszystkim (łącznie ze źródłem), w tej kwocie wiem że głównie używki i to nie jest dla mnie żaden problem, nie jest to sztywny budżet, ale nie chcę go mocno przekraczać

Źródło dźwięku:

Nie będę tutaj czarował, nie będę się bawił w zgrywanie FLAC, głównie będzie to Spotify (może być przez bluetooth z telefonu) i telewizor w momencie (sporadycznego, ale jednak) oglądania filmów 

Pomieszczenie:

3.4m x 6m zwykłe panele na podłodze, przybliżona wizualizacja poniżej, głośniki na czerwono
pokoj.png.267c2b5b326e0e560e8f6fb153fc46c1.png

Z głośników wydają mi się fajne Pylon Pearl 25 i Dali 450, ale prawdę mówiąc rozległość tematu trochę mnie przytłoczyła. Nie mówiąc już o amplitunerach i wzmacniaczach, czytam od kilku dni po forach i trudno mi dalej zdecydować, więc chętnie usłyszę sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli jesteś w stanie chwilę poczekać to w połowie lutego będzie dostępny Topping MX5. Jest to następca udanego Toppinga MX3, który bez problemu radził sobie z napędzeniem Pylonów Pearl 25. MX5 jest mocniejszym wzmacniaczem także nie powinno być gorzej ;). Musimy chwilę poczekać i posłuchać samemu MX5 aby wiedzieć z czym warto byłoby połączyć ten wzmacniacz. 

Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie umówienia odsłuchu lub wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie zdążyłem się wyposażyć w Pylon Pearl 25, czekam na dostawę Alientek D8 jako alternatywy dla Toppinga MX3, gdyż udało mi się go dostać w dobrej cenie. Jeśli nie napędzi tych kolumn, to zostawię go do słuchawek albo puszczę dalej w świat, a kupię Toppinga MX5 w okolicach marca :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...