Skocz do zawartości

Denon avr a sony xf 9005


mopato10

Recommended Posts

11 godzin temu, mopato10 napisał:

Zakupilrem Denona x500. Niestety nie potrafię wkaczc go poprzez włączenia przez hdmi.  Telewizorem Sony xf 9005. Kabel szybki hdmi. Ustawienia niby ok a włączanie i wyłączanie razem z TV nie działa. Pomóżcie 

Kabel Hdmi nie jestem pewny ale powinien chyba obsługiwać standard 2.0. Przeczytaj w googlach jaką, może taki masz więc będzie dobrze. Druga sprawa to podłączenie tego kabla do portu z podpisem hdmi(arc lub earc) i w tv i w amplitunerze. Trzecia sprawa to wlączenie tej opcji tylko nie wiem czy w amplitunerze czy w tv bo nie korzystam z takiego rozwiązania. Jeżeli masz wszsytko zrobione jak trzeba to zalecam wymiane kabla hdmi, powinno pomóc. Ewentualnie reset tv do ustawien fabrycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gutozaur napisał:

Kabel Hdmi nie jestem pewny ale powinien chyba obsługiwać standard 2.0. Przeczytaj w googlach jaką, może taki masz więc będzie dobrze. Druga sprawa to podłączenie tego kabla do portu z podpisem hdmi(arc lub earc) i w tv i w amplitunerze. Trzecia sprawa to wlączenie tej opcji tylko nie wiem czy w amplitunerze czy w tv bo nie korzystam z takiego rozwiązania. Jeżeli masz wszsytko zrobione jak trzeba to zalecam wymiane kabla hdmi, powinno pomóc. Ewentualnie reset tv do ustawien fabrycznych.

Trzeba włączyć i w amplitunerze i w TV. Ale to bywa bardzo kapryśne i nawet wymiana kabla nie bardzo może pomóc. Choć warto spróbować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mopato10 napisał:

Zakupilrem Denona x500.

a pisałem byś tego nie robił.

21 godzin temu, mopato10 napisał:

Niestety nie potrafię wkaczc go poprzez włączenia przez hdmi.

i tego nie zrobisz, ten sprzęt nie obsługuje HDMI-CEC

 

21 godzin temu, mopato10 napisał:

Pomóżcie 

jeżeli możesz, oddaj go i kup ten który Ci poleciłem. Ten Denon nie ma nawet Audyssey!

@gutozaur @Iron Panowie, tutaj nic nie trzeba włączyć. Wystarczy sprawdzić w instrukcji obsługi gdzie nie ma nawet słowa o HDMI-CEC. Ten amplituner nie posiada obsługi ten standardu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

a pisałem byś tego nie robił.

i tego nie zrobisz, ten sprzęt nie obsługuje HDMI-CEC

 

jeżeli możesz, oddaj go i kup ten który Ci poleciłem. Ten Denon nie ma nawet Audyssey!

@gutozaur @Iron Panowie, tutaj nic nie trzeba włączyć. Wystarczy sprawdzić w instrukcji obsługi gdzie nie ma nawet słowa o HDMI-CEC. Ten amplituner nie posiada obsługi ten standardu.

Faktycznie , nie ma .No to z tym nie da się nic zrobić w takim razie. Nie wiem czemu założyłem że ma. Mój błąd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iron napisał:

aktycznie , nie ma .No to z tym nie da się nic zrobić w takim razie. Nie wiem czemu założyłem że ma. Mój błąd

jak dobrze widzę to jest to sprzęt z 2012. No nie ukrywam, że również mnie to zaskoczyło bo już w 2007 sprzęty to miały. Ale pamiętam, że był i Denon który miał tylko hdmi ale nie obsługiwał przesyłania dźwięku w ten sposób, tylko obraz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mopato10 napisał:

Według instrukcji przesyła dźwięk. 

ten tak napisałem, że był jeden model. Teraz go nie namierzę ale to było chyba coś z roku 2008 albo 2007.

9 godzin temu, mopato10 napisał:

Tylko szkoda ze musze używać 2 pilotów, od kina i od tv. 

możesz sobie poszukać uniwersalnego pilota, jest ich jeszcze trochę na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...