Skocz do zawartości

Zamiana stereo na KD.


kryniu1

Recommended Posts

Dnia 17.02.2022 o 12:49, Butler napisał:

Masz wyjście trigger 12V. To gniazdo minijack. W momencie uruchomienia amplitunera pojawia się tam 12V. Podłączasz ten przewodzik z drugiej strony do przekaźnika jako sygnał sterujący (85,86). Wyjście zasilacza 12V (albo inne, nie wiem jaki kupisz wentylatory, możesz też 230V zrobić) podpinasz pod wejście 30 przekaźnika. Wyjście do wentylatora do wyjść przekaźnika 87 albo 87A - zależy czy przekaźnik stale zwierny czy rozwierny. Masę prosto z zasilacza.

 

przekaznik.jpg

wszystko fajnie, tylko ja nie mam gniazda trigger out, można to jakoś inaczej podłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... Przepraszam. Do głowy mi nawet nie przyszło że triggera może nie być w 2700. W 3700 i wyżej na pewno jest.

Albo klasycznie zastosujesz jakiś włącznik i będziesz wentylatory ręcznie uruchamiał, albo byś musiał jakiegoś elektryka poprosić by ci "wyciągnął" ze środka kabelek zasilający wentylatory.

https://www-reddit-com.translate.goog/r/hometheater/comments/mnj9js/retrofitting_a_12v_trigger_output_to_an_avr_that/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:
1 godzinę temu, S4Home napisał:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/inteligentny-dom/inteligentne-gniazdka-wifi/gniazdko-gosund-sp111

I włączasz kiedy chcesz z telefonu :) Albo programujesz żeby sięwłączał kiedy przychodzisz z pracy i gasił kiedy idziesz spać. Jak chcesz.

Tylko poluj na promocję. 60 to nie jest ok cena.

Piotr

 

Nad tym właśnie myślałem. ja mam sporo urządzeń Smart Home, i w tej szafce mam też listwę zasilającą którą mogę sterować. Wymyśliłem taki schemat, że do szafki wrzucę czujnik temperatury, a wentylator będzie rozpoczynał pracę po uzyskaniu konkretnej temperatury (będę musiał tylko potestować od jakiej temperatury ma zacząć działać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...