Skocz do zawartości

Nagrzewanie się płyt cd


jagger

Recommended Posts

Cześć

Właśnie statałem się posiadaczem odtwarzacza cd pioneer pd-50ae-s, który ma zastąpić moją leciwą yamahę cd s1000. Generalnie jestem zadowolony gra pięknie. Zastanawia mnie tylko wysoka temperatura wyciąganych płyt po ok 3 godzinach jego pracy. Yamaha też się nagrzewała ale nie aż tak. Od razu uprzedzę i odpowiem, że sprzęt nie stoi w szafce itp. Co ciekawe sama obudowa praktycznie się nie nagrzewa lecz o same płyt. Z tyłu obudowy jest niewielka kratka wentylacyjna. Na innym forum ktoś mi poradził by zainstalować w odtwarzaczu wiatraczek, no ale sprzęt jest na gwarancji więc nie chcę majstrować. Może to normalne z tą temperaturą przy tej klasie odtwarzaczy a ja za bardzo się przejmuję?   

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za bardzo się przejmujesz...

Pamiętaj ,że cała elektronika w środku urządzenia się nagrzewa podczas pracy i to całkowicie normalne. Płyta CD może więc się nagrzewać od tego, że przebywa w cieplejszym otoczeniu.
Także jeśli nie jest to jakaś skrajnie wysoka temperatura to się nie przejmuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiatraczkiem to ktoś zażartował. Firmy walczą aby odizolować sekcje , a tu silnik i wiatrak😬. Z nagrzewaniem cd jest różnie, ale płyty są ciepłe i pewnie te odtwarzacze gdzie płyta jest w jakimś metalowym zamkniętym czytniku ( drogie modele)to bardziej się płyty grzeją niż w otwartych napędach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...