Skocz do zawartości

uniwersalny , wybaczający kompletny zestaw stereo za 5000-7000 zł do domowej rozrywki


Aleksander Dębski

Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o radę 

Chcę kupić kompletny  zestaw stereo w przedziale 5000 - 7000 zł ( chętnie w tym niższym przedziale) ( kolumny + wzmacniacz/ampli)

Zastosowanie : praktycznie tylko muzyka z YouTube ,  filmy , TV,   czasami jakiś koncert z VOD - ogólnie rozrywka  ( żadnych gramofonów, cd , "spotyfajów")

Pokój 25 m2 otwarty jeszcze na niewielką kuchnię 

Chciałbym aby zestaw : nie był za bardzo basowy żeby nie drażnić sąsiadów , wybaczał słabe źródło dźwięku , nie był trudny w ustawieniu (odległości od ścian itp)

Pomysł mam taki aby wytypować ze 3 typy kolumn + jakiś wzmacniacz lub dwa i przetestować to w mieszkaniu ( ostatecznie coś zostawić )

 

Na rynku jest tyle sprzętu ... jakie są wasze typy kolumn i wzmacniaczy/amplit.  dla takich wymagań ?  Będę wdzięczny za wskazówki jak to ugryźć 

( w załączniku rzut pokoju )

 

Pozdrawiam - Aleksander

 

 

kolumny odległości.jpg

Edytowano przez Aleksander Dębski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aleksander Dębski changed the title to uniwersalny , wybaczający kompletny zestaw stereo za 5000-7000 zł do domowej rozrywki
20 minut temu, lpomis napisał:

Co konkretnie ma być źródłem? Rozumiem, że jeśli chcesz słuchać z YouTube to chcesz podłączyć TV bezpośrednio pod wzmacniacz?

Umiejscowienie telewizora masz swoją drogą bardzo dyskusyjne. Rozstaw kolumn będzie duży.

Poprzednio miałem amplituner do kina domowego podłączony pod tv.

Teraz myślę nad podobnym rozwiązaniem ale w wersji stereo ( nie za bardzo wiem czym się różni wzmacniacz od ampli stereo )

ustawienie TV w praktyce jest trochę inne - kanapa jest bardziej na środku a tv bliżej okna balkonowego więc nie jest tak źle

Faktycznie rozstaw kolumn  to 4 metry - czy to duży problem ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw spory, ale do przeżycia, zważywszy że nie będą to przecież krytyczne odsłuchy. Mimo wszystko musisz te kolumny upychać tak po rogach? Kilka centymetrów przestrzeni po bokach dobrze im zrobi.

Jeśli chcesz podpiąć TV to najlepiej jakbyś wyszedł z niego przewodem optycznym do wzmacniacza. Musisz więc szukać sprzętu z wbudowanym przetwornikiem. Godne uwagi wzmacniacze z takim ficzerem to przykładowo Yamaha A-S501, A-S701, Marantz PM6007, Audiolab 6000A. Masz możliwość ustawienia kolumn podstawkowych czy muszą być podłogówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw jest dośc spory. Gdyby delikatnie udalo się go zmniejszyć było by super

nie używaj natomiast źródła TV jako stereo. To nie ma sensu. Bardzo dużo stracisz.

Przełącz się na Spotify albo Tidal.

Albo czysty wzmacniacz jak kolega wyżej podał + Magnat MR 780 albo gotowy juz z siecią Onkyo 8270 / Denon DRA 800 / Marantz NR 1200

Codo kolumn to jest kilka ciekawych propozycji w tym budzecie.

Zapraszam na odsluch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lpomis napisał:

Rozstaw spory, ale do przeżycia, zważywszy że nie będą to przecież krytyczne odsłuchy. Mimo wszystko musisz te kolumny upychać tak po rogach? Kilka centymetrów przestrzeni po bokach dobrze im zrobi.

Jeśli chcesz podpiąć TV to najlepiej jakbyś wyszedł z niego przewodem optycznym do wzmacniacza. Musisz więc szukać sprzętu z wbudowanym przetwornikiem. Godne uwagi wzmacniacze z takim ficzerem to przykładowo Yamaha A-S501, A-S701, Marantz PM6007, Audiolab 6000A. Masz możliwość ustawienia kolumn podstawkowych czy muszą być podłogówki?

Mam możliwość ustawienia podstawkowych - byłyby nawet lepsze bo zabierają mniej przestrzeni ale zakładałem że na ten metraż większość może być niewystarczająca a ja jako laik nie mam możliwości i wiedzy żeby wybrać te które by się nadały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Aleksander Dębski napisał:

Mam możliwość ustawienia podstawkowych - byłyby nawet lepsze bo zabierają mniej przestrzeni ale zakładałem że na ten metraż większość może być niewystarczająca a ja jako laik nie mam możliwości i wiedzy żeby wybrać te które by się nadały.

Niekoniecznie będą zabierać mniej miejsca, ponieważ potrzebne są standy po nie. Kolumny podłogowe do odsłuchu:

Q Acoustics 3050i

Pylon Opal 30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...