Skocz do zawartości

jakie kolumny wybrać do ok 7000 zł


dali pberon 5

Recommended Posts

11 minut temu, dali pberon 5 napisał:

ja mam cambridge CXA 81 więc podejrzewam że to na bank  za mało w salonie hifi  słuchałem z musical fidelity 6

 

Przede wszystkim, drogi kolego, 84dB to nie efektywność a nie Impedancja. Ich impedancja to 8 Ohmów. Owszem, są to kolumienki, które PODOBNO (tak mówią Praqdziwi Adiofile) lubią mocne i drogie wzmacniacze, ale skoro mój stary marantz i kilka innych piecyków z podobnej półki jakoś nie wyzionęło ducha, to chyba te wszystkie legendy nie są całkowicie  prawdziwe.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dali pberon 5 napisał:

że ciężko je dobrze napędzić budżetowym wzmacniaczem

Mało wydajnym ( sprawnym ) będzie bardziej fachowo. Impedancja i efektywność to dwa różne parametry, aczkolwiek masz rację, im są niższe, tym bardziej wymagające.

https://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-impedancja.php

https://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php

21 godzin temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim, drogi kolego, 84dB to nie efektywność a nie Impedancja.

Sebastian możesz wytłumaczyć, bo nie zrozumiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim, drogi kolego, 84dB to nie efektywność a nie Impedancja. Ich impedancja to 8 Ohmów. Owszem, są to kolumienki, które PODOBNO (tak mówią Praqdziwi Adiofile) lubią mocne i drogie wzmacniacze, ale skoro mój stary marantz i kilka innych piecyków z podobnej półki jakoś nie wyzionęło ducha, to chyba te wszystkie legendy nie są całkowicie  prawdziwe.

zgadza się

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...