Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w ustawieniu dźwięku w tv względem systemu.


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Podpowiedzcie mi proszę bo się kompletnie na tym nie znam… 

Mam telewizor lg cx, który podłączyłem do mojego systemu stereo poprzedni wyjście optyczne do arcama Irdac, który podłączony jest pod mój wzmak primare i21. Dzieki temu mogę oglądać filmy na swoich głośnikach, ale tez odpalać Spotify i puszczać muze.

Jednak w tv jest kilka ustawień, które nie wiem jak rozumieć:

1. Format wyjścia optycznego - PCM czy Pass Trough, czy Auto? Jak rozumiem skoro mam klasyczny system stereo, a nie kino domowe 5.1 to ustawiam PCM? Dzieki temu dostane nieskompresowane audio prosto ze źródła? 

2. Do Tv podłączona mam konsole ps4 hdmi 2.1 (w konsoli mam trzy opcje wyjścia dźwięku DTS, Dolby Digital, Linear PCM - ustawiłem tam linear PCM). Czasami gram na kolumnach, a czasami na glosnikach tv, które maja teoretycznie dolby atmos i inne bajery. I mam w ustawieniach tv opcje taka jak format audio sygnału wyjściowego hdmi i można ustawić Bitstream lub PCM. Oryginalnie jest bitstream, ale czy tez nie powinienem ustawić tutaj PCM? Tylko pytanie czy wtedy jak używam wbudowanych Glosnikow tv to to całe dolby atmos będzie działać?

 

 

3B53AA8D-7BEA-438C-9564-24CAD717D97B.jpeg

3527A43B-EE7C-43FD-A868-7895895DFE90.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...