Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 100 zł


Recommended Posts

Witam poszukuje słuchawek dokanałowych do 100 zł.

Warunki to
- Dostępne w Polsce(allegro czy coś)
- Kabel w dół(klasyczne słuchawki dokanałowe)
- Mikrofon
- Jakaś scena(miałem okazje używać TRN MT1 i taka scena by była zadowalająca)
- Najlepiej V-Shape, nie jakiś przesadzony, ale by ten bas był głęboki

Myślę nad Pioneer SE-CH3T lub Brainwavz Delta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że oczekujesz zbyt wiele :) . Brainwavz Delta to bardzo dobre słuchawki w swojej cenie i pewnie spełnią do pewnego stopnia to czego oczekujesz. Obecnie produkowane dobre słuchawki to właśnie takie jak np. TRN MT1, a takich nie chcesz.

A liczmy gdy podbije cenę do okolic 200 zł? Tylko wtedy dochodzi to by były w miarę wytrzymałe(zwykle słuchawki psują mi się przy jacku lub pada któraś z słuchawek) i nie chodzi mi tu o prace w jakiś specjalnych warunkach a po prostu takie zwykłe użytkowanie ich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jothe napisał:

(zwykle słuchawki psują mi się przy jacku lub pada któraś z słuchawek) i nie chodzi mi tu o prace w jakiś specjalnych warunkach a po prostu takie zwykłe użytkowanie ich

Zwykle problem polega na tym że kabel nie powinien być załamywany przy wtyczce. I nie należy szarpać za przewód. Warto mieć do słuchawek etui do którego można je zwinąć z przewodem, aby nie plątały się po kieszeni luzem. Jeśli przewody są odłączane, to łatwo je wymienić gdy ulegną uszkodzeniu. Zwykle jednak słuchawki z odłączanymi przewodami mają budowę do prowadzenia kabla nad uchem. Myślę ze czasem warto trochę poczekać na dobre słuchawki niż kupować byle blisko. Kiedyś na Massdropie można było od czasu do czasu kupić słuchawki Mee Audio Pinacle P2 cenie poniżej 200 zł w przeliczeniu. Te słuchawki mogą być używane ote lub z kablem w dół od razu. Niedawno temu w cenie nieco ponad 200zł wychodziły tam Pinnacle PX. PX nie grają jednak V-ką w przeciwieństwie do P2. Na przesyłki ze Stanów trzeba jednak długo czekać. Tu jest znacznie krócej :) https://pl.aliexpress.com/item/32886004366.html . Bardzo fajne słuchawki o dość liniowej charakterystyce, lekko basowe. Są wyjątkowo wygodne w noszeniu ote. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MobyDick napisał:

Zwykle problem polega na tym że kabel nie powinien być załamywany przy wtyczce. I nie należy szarpać za przewód. Warto mieć do słuchawek etui do którego można je zwinąć z przewodem, aby nie plątały się po kieszeni luzem.

Prawie nigdy nie noszę słuchawek w kieszeni, co najwyżej wiszą na koszulce/bluzie. Za jacka nie ciągnę(jedynie to czasem lekko pociągnę kabel na łączeniu w dół, tak by lepiej osadziły się słuchawki w uszach i to może być przyczyna padania którejś z słuchawek)

 

32 minuty temu, MobyDick napisał:

Tu jest znacznie krócej :) https://pl.aliexpress.com/item/32886004366.html . Bardzo fajne słuchawki o dość liniowej charakterystyce, lekko basowe. Są wyjątkowo wygodne w noszeniu ote. 

To na pewno te słuchawki? Bo to chyba podróbki Shure SE215. A słuchawki OTE nie są dla mnie zbyt wygodne bo słuchawek używam dużo, a że mam dosyć grube okulary to ciężko jest to tak spasować by mnie kabel nie denerwował(próbowałem formować ten od MT1, ale tylko pogorszyłem sprawę) no i aktualnie używam Skullcandy Smokin Buds 2(wysiadł mikrofon), gdzie scena w porównaniu do MT1 nie istnieje, czasem instrumenty się zlewają(te słuchawki na premierę kosztowały chyba w okolicach 160 zł, a w słuchawkach za ~30 zł można usłyszeć więcej instrumentów, gdzie szczerze mówiąc to do tej pory nie wiedziałem że tam są), w niektórych piosenkach bass potrafi "zalać" wszystko, nie jestem audiofilem, ale to przesada ze strony Skullcandy, chociaż mogę przyznać że wokale mają akurat w miarę fajne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słuchawki Skullcandy maja opinie budowanych dla wyglądu i mocnego basu i tyle. Te DIY SE215 nie są sprzedawane jako Shure i z tego powodu trudno je nazwać ich podróbkami :) . Powstają przez użycie oryginalnych driverów 7mm które można znaleźć nie tylko w tym modelu Shure, ale np. w niektórych modelach słuchawek Sennheiser. Są one montowane w dostępne obudowy do naprawy SE215. Na wyposażeniu są inne przewody i tylko po jednej parze tipsów piankowych i silikonowych i pakowane są tylko w firmowe etui manufaktury, która je montuje. Na życzenie można mieć z tego co wiem nawet wersję bez napisów Shure :) . Mają opinię nieco bardziej liniowych od Shure SE215, które bardziej eksponują wokal. Mają taki kształt, który nie wchodząc głęboko w kanał słuchowy może mieć zupełnie miękki kabel, bez usztywnień nad uchem. Pewną zaletą tych słuchawek jest właśnie to, że jeśli uszkodzi się nie tylko kabel można łatwo wymienić na praktycznie dowolny z wtykami mmcx. Łatwo do ich naprawy kupić drivery , obudowy oraz ewentualnie gniazda mmcx, bo to konstrukcja stworzona do potrzeb profesjonalnych estradowych, którą można naprawiać a nie wyrzucać je gdy się coś zepsuje :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...