Skocz do zawartości

Mocniejszy bas niż DT 770 Pro? - do produkcji muzyki


Recommended Posts

Posiadam zestaw DT 770 Pro, Zen Can, Zen DAC. Zestaw ten polecił mi kuzyn który produkuje muzykę, podobno nie są zbyt neutralne/czyste, w każdym razie na pewno bliższe prawdziwego brzmienia niż Superlux HD 681 których wcześniej używałem. Zestaw ten mi się podoba, jednak w porównaniu z Superlux HD681 czuję ten niedosyt basu, nie znam się na teorii, ale myślę że chodzi o ten niski bas. Odsłuch na monitorach studyjnych - krystaliczny dźwięk z dobrym basem, jednak w mojej sytuacji słuchawki to jedyne wyjście. Mam pesymistyczne przeciucia, że słuchawki nie zapewnią mi takich odczuć jak monitory studyjne, w każdym razie wolę się upewnić. Zdecydowanie obecny zestaw mi imponuje dokładnością dźwięku, jednak czuję ten niedosyt basu, co w muzyce elektronicznej jest dla mnie istotne. Za każdym razem, kiedy włączam muzykę na głośnikach, czy to zestaw Hi-Fi, czy mały JBL, czuję ten niższy bas, od razu wchodzę w ten stan, czuję muzykę o wiele lepiej niż na słuchawkach :D Zen Can ma fajną funkcję bass boost, dodaje tego niższego basu nie zamulając pozostałych pasm, jednak problem polega na tym, że przy włączonej tej funkcji zaczynają mi się przestery, głośność mam ustawioną na +16dB, korzystanie z tej funkcji jest po prostu niemożliwe :/Czy w ogóle istnieje taki zestaw, który dostarczył by mi basu, tego brzmienia jak monitory studyjne nie zamulając pozostałych pasm?

Edytowano przez QrENDO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 Pro nie mają mało basu. Może po prostu Ty do pełni szczęścia potrzebujesz go więcej. I czegoś co nie gra tak liniowo. Ale zawsze jest coś za coś. Większy bas, a w szczególności mid-bas daje wrażenie ocieplenia brzmienia. Pogrubienia. To też fajne granie ale trzeba być tego świadomym. Wypożycz tanie i popularne Meze 99 Neo - jeżeli lubisz fajny bas to będziesz ukontentowany. Też zamknięte. I wygodne. Stosunek jakości do ceny wyjątkowo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie daj szansę DT770 Pro jeżeli ich bycie zamkniętymi Ci nie przeszkadza. Lub wspomniane wcześniej 99. Pojęcie „mało basu” dla każdego znaczy co innego. Musisz sam posłuchać. Zazwyczaj im więcej się słucha i muzycznie dojrzewa, tym bardziej podkręcony, mocny bas, staje się tym niepożądanym. Masz świetne słuchawki. Wygrzałeś je już chociaż? Może przyzwyczaiłeś ucho do „tańszego” dźwięku? Mało zróżnicowanego ale z basowym kopem? I dlatego teraz czegoś brakuje? Szukaj…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...