Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

generalnie piszę tutaj aby zasięgnąć porady. Pisałem też na innym forum, ale wiadomo. Im więcej opinii tym lepiej. Chcę przerobić kolumny z projektu - https://diyaudio.pl/i/15982/t85zrvqhfptdji959qrb_1382470395.jpg

Ja chcę zrobić je jako duże monitory, ale chcę zmodyfikować jej wymiary. Aktualne 36 cm głębokości wydaje mi się trochę za dużo i chciałbym uzyskać max 30 cm. Wyliczyłem litraż dla oryginalnego projektu i wychodzi:

wys: 424 (460)
szer: 174 (210)
głęb: 320 (360) 
Litraż: 23.6

Wszystkie płyty to płyty o grubości 18mm, tylko front będzie miał 22mm.

Moje obliczenia:

wys: 524 (560) - zmiana wysokości o +10 cm
szer: 174 (210)
głęb: 260 (300) - zmiana głębokość o - 6 cm
Litraż: 23.7

Pytanie mam następujące. Czy zmieni to charakterystyke kolumny jak umieszcze przetworniki dokładnie tak jak na rysunku? Nie zmienię ich położenia. Względem oryginalnego projektu dojdzie po prostu te 10 cm od dołu, prawda? Nie znam się na tym i nie wiem czy to drastycznie zmieni to jak zagra kolumna, a nie chciałbym tego zmieniać jeżeli tak by było, bo projekt do tanich nie należy (https://diyaudio.pl/forum/praktycznie/w-asne-konstrukcje-elektroakustyczne/projekty-kolumny/19501-scan-speak-d2608-91300-hds-tw-visaton-al170-projekt-by-raven1985).

Dzięki za wszelkie porady. 

 

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli możesz wrzuć zdjecie przód i tył jak to wyglada obecnie 

Ps: masz gotowe juz i przerabiasz czy w fazie projektowania?

Jest to gotowy projekt (nie jestem jego autorem i właściwie to się na tym nie znam), który chce przerobić aby kolumna była płytsza (z 360mm do 300mm). Aktualnie projekt w oryginale wygląda tak (załącznik). Ja chciałbym aby kolumna miała 30 cm głębokości, bo 36 wydaje mi się za duże (a jest taki wymiar bo oryginalne to powinny być kolumny podłogowe).

Stąd moje pytanie wyżej, czy jak zmienię wysokość kolumny (+10cm) i zmniejszę jej głębokość (-6cm) zachowując przy tym ten sam litraż (23.7) oraz tą samą pozycję przetworników i bass reflex (PDF), to czy wpłynie to znacząco na kolumny, a właściwe na to co uzyskał projektant dla oryginalnej budy? Bo nie jestem w stanie stwierdzić, czy będzie lepiej, czy gorzej. 

projekt.pdf

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...