Skocz do zawartości

Denon DRA800h + HECO Aurora 700 podłączenie bi-wiring


marmed

Recommended Posts

3 godziny temu, marmed napisał:

Dokładnie wg Twoich rad na ślepo.... za każdym, choć raz nie byłem pewny ale było już za długo.

Wow. Piszę serio. Szkoda, że tego nie udokumentowałeś tego jakoś nagraniem wideo, czy coś. Bo chyba jesteś pierwszy na świecie, który usłyszał bi-wiring w ślepym teście. Mocno namieszałaby dokumentacja takiego testu w branży audio i mowie tu o skali globalnej, a nie tego forum. Sam chętnie opublikowałbym to np. na forum ASR.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekNJa po zmianie na bi-wiring też słyszałem różnice ale później się okazało, że to nie połączenie dwoma przewodami poprawiło brzmienie a wywalenie seryjnych zworek 🙂 Były słabej jakości i jak później zrobiłem zworki z przewodu i podłączyłem jednym kablem to już grało tak samo dobrze jak bi-wiring. Nie wiem jakie zworki są w Heco ale warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2022 o 20:31, TomekN napisał:

Wow. Piszę serio. Szkoda, że tego nie udokumentowałeś tego jakoś nagraniem wideo, czy coś. Bo chyba jesteś pierwszy na świecie, który usłyszał bi-wiring w ślepym teście. Mocno namieszałaby dokumentacja takiego testu w branży audio i mowie tu o skali globalnej, a nie tego forum. Sam chętnie opublikowałbym to np. na forum ASR.

W takim razie to ja jestem drugi na świecie który usłyszał sporą różnicę. Zdecydowanie fajniejszy bas, bardziej rozdzielczo. A już chciałem zmieniać elektronikę na szczęście sprawdziłem podwójne okablowanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TomekN napisał:

Ty też w podwójnie ślepej próbie / ABX? Jaki miałeś % trafności odpowiedzi?

Od kilku ładnych lat gram na sprzęcie który doskonale znam ( yamaha as 1000 + quadral aurum wotan VIII ). Znam wszystkie wady i zalety tego zestawu wiem co mnie denerwuje i drażni.

Nie tak dawno chciałem wymienić wzmak poszukać czegoś bardziej muzykalnego cieplejszego a przede wszystkim z większym powietrzem.

 Przed wymianą i poszukiwaniami elektroniki postanowiłem pobawić się kabelkami nigdy tego wcześniej nie robiłem, grałem na zwykłych przewodach 50 zł/ m.

Dodatkowo w tej yamaszce jest przełącznik (A +B bi-wire ) to mnie zaintrygowało.  Coś tam poczytałem w powyższym temacie, zamówiłem kable na olx ( używane ale niby lepszej jakości)

Nie miałem zbytniej nadziei że będzie jakaś drastyczna różnica, i powiem szczerze  że byłem w niezłym szoku naprawdę na olbrzymi plus.

Czy robiłem ślepe testy ? Nie. Jak masz sprzęt na którym grasz kilkanaście lat to czujesz każdą różnice, każde przesuniecie kolumny ( np odsunięcie od ściany) położenie dodatkowego dywanu, powieszenie zasłon w oknach etc.  Podobnie z okablowaniem.

Zmiana jest na tyle duża że tymczasowo postanowiłem poczekać z wymianą wzmaka.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ADAM7 napisał:

Czy robiłem ślepe testy ? Nie. Jak masz sprzęt na którym grasz kilkanaście lat to czujesz każdą różnice, każde przesuniecie kolumny ( np odsunięcie od ściany) położenie dodatkowego dywanu, powieszenie zasłon w oknach etc.  Podobnie z okablowaniem.

No to przykro mi, niestety nie jesteś tym drugim człowiekiem na świecie. Znajomość brzmienia sprzętu niestety nie liczy się jako czynnik wspierający obiektywność testów porównawczych. Już sama świadomość jakiej konfiguracji słuchasz może być (i najcześciej jest) wystarczającym czynnikiem oszukującym percepcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, TomekN napisał:

Znajomość brzmienia sprzętu niestety nie liczy się jako czynnik wspierający obiektywność testów porównawczych

Serio ? Kurcze to mogłem zawołać sąsiada żeby mi kolumny po salonie poustawiał ponieważ ja mogę nie być obiektywny, za dobrze znam te klamoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ADAM7 napisał:

Serio ? Kurcze to mogłem zawołać sąsiada żeby mi kolumny po salonie poustawiał ponieważ ja mogę nie być obiektywny, za dobrze znam te klamoty.

Coś w tym jest... gdybyś siedział z zasłoniętymi oczami w jednym miejscu odsłuchowym, a sąsiad przesuwałby kolumny, to mogłbyś powiedzieć czy faktycznie słyszysz różnicę i czy jest lepiej czy gorzej. Są też dużo dokładniejsze metody - mikrofon typu UMIK-1, oprogramowanie REW, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADAM7 napisał:

Nie miałem zbytniej nadziei że będzie jakaś drastyczna różnica, i powiem szczerze  że byłem w niezłym szoku naprawdę na olbrzymi plus.

Gratuluję dobrego słuchu. Jedne kable dają duże zmiany, inne mniejsze, ale na pewno nie wolno lekceważyć tego elementu toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...