Skocz do zawartości

Podłączenie głośników do wzmacniacza


mati1

Recommended Posts

Witam, posiadam głośniki Edifier 2.0 R1600TIII i chciałbym kupić do nich wzmacniacz.

Zastanawiam się jednak, w jaki sposób będę mógł podłączyć do nich przykładowo Technics SU-V450, skoro głośniki mają wejście RCA, a wzmacniacz inny. 

Będę wdzięczny za pomoc, jestem zielony w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale wzmacniacz potrzebny mi jest z innego powodu - ostatnio dostałem gramofon i zastanawiam się, czy te głośniki będą ok  do zestawu :/ 

Teraz jeszcze nasunął mi się pomysł, czy nie dałoby się podłączyć gramofonu bezpośrednio do głośników, skoro rzeczywiście mają wbudowany wzmacniacz.

Gramofon to Unitra GS 434 Bernard, jeśli wiesz czy to by mogło zadziałać do daj znać :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mati1 napisał:

Zastanawiam się jednak, w jaki sposób będę mógł podłączyć do nich przykładowo Technics SU-V450, skoro głośniki mają wejście RCA, a wzmacniacz inny. 

Nie podłączysz, ponieważ ten Technics nie ma wyjścia z przedwzmacniacza, we wzmacniacza je posiadających zazwyczaj opisane jako "Pre Out".

13 godzin temu, mati1 napisał:

Teraz jeszcze nasunął mi się pomysł, czy nie dałoby się podłączyć gramofonu bezpośrednio do głośników, skoro rzeczywiście mają wbudowany wzmacniacz.

Głośniki te nie mają przedwzmacniacza gramofonowego, więc musisz pomiędzy nie a gramofon wstawić zewnętrzy przedwzmacniacz gramofonowy np. Acoustique Quality AQ MM3, i podłączyć w kolumnach do wejścia Aux In.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najprostsze rozwiązanie, dokup przedwzmacniacz. Do preampu podłączysz wszystkie źródła, no prawie.. 

Gramofon potrzebuje przedwzmacniacza gramofonowego. Sprawa prosta, jeżeli ów przedwzmacniacz będzie takowy miał (gniazdo phono). Jak nie, potrzebna jest osobna, zazwyczaj mała skrzyneczka, czyli preamp gramofonowy.

Dalej. Źródła cyfrowe.. to kolejny temat do ogarnięcia.

Może napisz co jest u Ciebie aktualnie głównym źródłem? Jak to wszystko masz obecnie połączone? No i budżet, w którym mamy się poruszać. Oraz jak ma wyglądać Twój tor audio, które elementy chcesz połączyć?

Np. Przedwzmacniacz Fischer, posiada również preamp gramofonowy do wkładek MM i MC. Jego zaletą jest cena, co do stanu technicznego, wymagany gruntowny przegląd u dobrego serwisanta. https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-fisher-cc-3000-control-amplifier-12216709214

Pozdrawiam

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość proponuję kupić lepszy gramofon + 2 różne wkładki + 2 headshelle. Ale jak dojedziesz,  załóż temat w dziale analog. Pomożemy Ci też z kalibracją wkładki. Dobrze skalibrowany gramofon to właściwy dźwięk danej wkładki. Co do preampu to kup cokolwiek, jakbyś chciał pomocy to napisz temat w dziale analog. :)))

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...