Skocz do zawartości

Pierwszy kabel DIY do słuchawek AKG K550 MKIII.


Recommended Posts

Cześć! Moje AKG K550 MKIII przechodzą małą modernizację, aktualnie na tapecie jest wymiana kabla. Rzecz w tym że nigdy nie miałem styczności z tworzeniem własnych kabli a bardzo chciałbym stworzyć pierwszy kabel właśnie do tych słuchawek. Szukam porad odnośnie części i narzędzi które będą mi potrzebne, zarówno jak i przydatnych poradników które cały proces by mi wyjaśniły - w internecie już się porozglądałem trochę na ten temat, ale przyznam że sprawa wciąż jest dla mnie czarną magią. Przyjmę wszelkie porady od Was co do robienia pierwszego kabla DIY, a w szczególności pomocna byłaby dla mnie pełna lista narzędzi oraz części w które muszę się zaopatrzyć. Będę wdzięczny za każdą poradę od ekspertów w tej dziedzinie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @michals,

Jeżeli do tej pory nie zdarzyło Ci się nic lutować to proponuję abyś swoje pierwsze kroki zaczął od prób lutowania na zwykłym miedzianym kablu. Do tego będą Ci potrzebne:Lutownica, cyna z topnikiem, coś do ściągania izolacji, np. nożyk do tapet. Samo lutowanie nie jest aż tak bardzo skomplikowane ale wymaga precyzji. W przypadku lutowania np. wtyczek 3,5 jack często jest tam bardzo mało przestrzeni (niewielkie odległości pomiędzy pinami) dlatego potrzebna jest lutownica z cienkim grotem, tak aby wygodniej się pracowało.

W internecie jest wiele poradników jak zacząć zabawę z lutowaniem i od tego w Twoim przypadku bym zaczął.
Co do części potrzebnych do zmontowania takiego kabla to będzie to uzależnione od tego ile chcesz na taki kabel przeznaczyć. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, michals napisał:

Cześć! Moje AKG K550 MKIII przechodzą małą modernizację, aktualnie na tapecie jest wymiana kabla. Rzecz w tym że nigdy nie miałem styczności z tworzeniem własnych kabli a bardzo chciałbym stworzyć pierwszy kabel właśnie do tych słuchawek. Szukam porad odnośnie części i narzędzi które będą mi potrzebne, zarówno jak i przydatnych poradników które cały proces by mi wyjaśniły - w internecie już się porozglądałem trochę na ten temat, ale przyznam że sprawa wciąż jest dla mnie czarną magią. Przyjmę wszelkie porady od Was co do robienia pierwszego kabla DIY, a w szczególności pomocna byłaby dla mnie pełna lista narzędzi oraz części w które muszę się zaopatrzyć. Będę wdzięczny za każdą poradę od ekspertów w tej dziedzinie ;)

Stacja lutownicza + komplet grotów,  obcinarka, cyna z topnikiem SN PB przekrój 0,7 mm, odsysacz cyny, taśma rozlutowująca najlepiej jak najszersza, "druciak" miedziany do czyszczenia grotów, pęseta niemagnetyczna, uchwyt trzecia ręka, koszulki termokurczliwe, taśma izolacyjna, długie wąskie szczypce, ściągacz izolacji.

Na początek powinno wystarczyć.

Dodatkowo multimetr. 

Jak o czymś zapomniałem, to proszę o uzupełnienie.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.06.2022 o 22:25, michals napisał:

Dziękuję wam bardzo za porady, bardzo są dla mnie przydatne i myślę że mam już teraz od czego wystartować 😇 

Proste przewody jakich możesz użyć to Canare i Klotz. Kupisz je wszędzie praktycznie. 

Podczas lutowania pamiętaj, że musisz nagrzać powierzchnie, które chcesz lutować, a nie tylko cynę. Najpierw podgrzewasz przewód i styk i dopiero wtedy dajesz cynę. Pomoze Ci to uniknąć zimnych lutów. Dla cyny ołowiowej zacznij z temperaturą około 330 stopni. Jeżeli będzie się glucić to podwyższ. Jeżeli zacznie szybko się matowić i strzępić to obniż.

Wtyczki Neutrik/Rean najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...