Skocz do zawartości

Co kupić do senków 569


Recommended Posts

H018272a7fa954cf89d5db55350d18fe7r.jpg

W D01 wymienny opamp znajduje się po lewej stronie na zdjęciu od dwóch zielonych kondensatorów elektrolitycznych ( na środku na dole zdjęcia z płytką ) i najprawdopodobniej pracuje on w sekcji przedwzmacniacza. Obok niego jeszcze bardziej na lewo jest układ wzmacniacza mocy TPA6120. Jeszcze bardziej w lewo znajduje się 6 kondensatorów elektrolitycznych polimerowych. Za nimi, jeszcze bardziej w lewo jest enkoder z pokrętłem głośności :) . Nie mam jego schematu, ale domyślam się że ten wymienny opamp działa w układzie przedwzmacniacza i z niego wychodzi sygnał zarówno do wzmacniacza jak i na wyjścia  RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad chipem wzmacniacza widać 2 pomarańczowe przekaźniki, którymi zapewne sygnał jest przełączany pomiędzy  wyjścia. Jest również możliwe że sygnał do wyjść RCA trafia z wzmacniacza. I właściwie to widać również na tym zdjęciu drugi opamp wymienny nad tym o którym pisałem wcześniej, na wysokości górnej krawędzi przekaźników.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jakie tam są opampy, najlepiej zajrzeć do środka i sprawdzić :) , bo to moze się zmieniać na bieżąco. Na samych płytkach często można odczytać która jest to wersja. Bywa że na zdjęciach płytek z różnego kresu czasu widać zwykle niewielkie zmiany. W moim w miejscu gdzie był kiedyś jakiś kondensator elektrolityczny przy wejściu USB mam złącze do pomiaru czegoś tam. Pamiętam ze widziałem zdjęcie D01 z jednym gniazdem na opampa, na tym które tu widzisz są 2. Z opisu wynika że powinien być jeden. Możliwe że użyli 2 osobne do obu kanałów działające w ten sam sposób. Ja mam opisane na płytce do czego służy każdy z obu i były to 2 różne scalaki. Wyjście słuchawkowe pod obciążeniem wysoką impedancją wejścia wzmacniacza mogą się zachowywać trochę inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping d10s wydaje się być dobrym partnerem dla forum 608. Obawiam się jednak ze różnice mogą okazać się dość kosmetyczne pomiędzy nim i FX D01. Funkcjonalnie ma on tylko jedno wejście USB i 3 wyjścia. Jedno analogowe RCA i 2 cyfrowe w standardzie SPDIF. iFi Audio ZEN Air DAC również może służyć za DAC-USB. Jako wzmacniacz słuchawkowy powinien dać bardziej muzykalne brzmienie i pewną frajdę moze dawać jego system podbicia basu. Nie wiem dokładnie czego brakuje Ci w brzmieniu FX-a który masz z zewnętrznym wzmacniaczem słuchawkowym  forum 608.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w dużej mierze zależy od nagrania. Z tego powodu powinien się on zmieniać. Generalnie Fx-y są znane z dość twardego basu, dlatego trochę mnie dziwi Twój wybór. Również DAC-ów opartych o układy Sabre. Sporo jednak można zmienić opampami. Myślę jednak ze w największym stopniu charakter basu zależy od samych słuchawek. Resztę już napisałem wcześniej. Jeśli chcesz zmiany , to nie kupuj czegoś co jest podobne do tego co miałeś wcześniej. Więc jeśli wymiana opampów nie da pożądanego skutku, to moze lepiej iść w stronę  iFi Audio ZEN Air DAC. Trudno mi powiedzieć jednak czy przypadnie Ci do gustu. Jeśli słyszałeś swoje słuchawki w konfiguracji jaka Ci odpowiadała, to trzeba ją powtórzyć. Może jednak potrzebne są inne słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senki 555 jeszcze wtedy grały z dźwiękową zewnętrzna do laptopa soundblastera to był dać że wzmakiem .podpinalem posvmikro forum i fakt mocy to nie miało aby było jak chciałem ale to gralo.

Teraz mam Senki 569 duża skuteczność foruma mogę rozkręcić max trochę ponad połowę .

Nie wiem cI ifi czy jakieś toppingi najpierw muszę sprzedać FX nic do niego nie mam gra czysto jest bardzo funkcjonalny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze one są w dużej mierze odpowiedzialne za charakter brzmienia tego DAC-a. Nie wiem jednak jakie pełnią funkcje. Jeśli są 2 identyczne, może to oznaczać że każdy z nich pracuje dla innego kanału audio. To ze są dwukanałowe może sprawiać że każdy z nich może pełnieć 2 funkcje :) . Wtedy wymieniać trzeba oba. Trudno mi też powiedzieć jakimi napięciami są traktowane i jak są zaaplikowane. Myślę że warto spróbować tych BurrBrown o którym wspominałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np jakie? Wymienię 2 od razu.jak sprawdzic napięcie .jakich danych potrzebujesz?w porównaniu do X6 średnica i góra jest lepsza nawet jak w X6 wstawiłem muses. Co do basu to ciężko porównać teraz mam sejm 569 wtedy 559.na pewno X6 z muses nie pamiętam czy 1 cz2 grało bardziej analogowo.

Wszystko omijając forum608 bo mając x6 nie posiadałem go .

Nie chcę jakoś zmieniać d01 zasilacz ma lepszy bo tamten w X6 zmieniłem .Moc X6 jest bez znaczenia i tak przy forum608 X6 to słabizna 

Edytowano przez mike85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz raptem 2 strony i poszukaj jaki poleciłem opamp BB :) , był tylko jeden. Te opampy mają 8 nóżek i dwie są odpowiedzialne za zasilanie. Wystarczy zmierzyć napięcie na obu nóżkach. Najprawdopodobniej są zasilane symetrycznie i jeśli np. wyjdzie 24V to jest zasilany napięciem +/- 12V. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić to poproś kogoś kto się na tym zna. Gorzej jeśli to napięcie się zmienia w trakcie pracy. Wtedy bez sygnału może być niższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten LME to po prostu dość tani układ o bardzo dobrych parametrach. Dobrze nadaje się do takich zastosowań. Układy sygnowane marka BurrBrown są z zasady przeznaczone do celów audio i pod tym względem są optymalizowane. A ten który Ci podałem powinien dobrze się sprawdzić ze słuchawkami które masz i powinieneś mieć dzięki niemu bas jaki chcesz, a przynajmniej powinien grać z taka tendencją. Jak będzie sam musisz się przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...