Skocz do zawartości

Co kupić do senków 569


Recommended Posts

FX D01 ma nowszą kość przetwarzającą sygnał z cyfrowego na analogowy, a co za tym idzie obsługuje sygnał aż do DSD512, tutaj zależy z jakich plików korzystasz. Pod względem mocy lepiej wypada model X6 ma on 910 mW @ 32 Ω, dwukrotnie więcej niż FX-D01, która to może przydać się w przyszłości do trudniejszych w napędzeniu słuchawek o niskiej skuteczności.  Sennheisery 569 są dosyć łatwe do wysterowania i model FX-D01 sobie z nimi spokojnie poradzi.

Jeżeli wystarczy Tobie wejście USB i liniowe RCA, to polecam sprawdzenie neutralnie/naturalnie grającego iFi ZEN Air DAC, który jest uproszczoną wersją modelu Zen V2, brak wyjścia zbalansowanego, czy obudowa wykonana z tworzywa sztucznego, zamiast aluminium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek zmieniać nie będę słucham no MP3 co prawda większość bitrate 320kbsek .

Xo wg Was powinno zagrać lepiej ?miałem FX dać X6 ale z senkami 559 i grało to tak se mimo wymiany opamp na mouses 1 zmiany zasilacza.

D01 wiem że mocowo da radę 569 a jakość.oczywiscie szału nie będzie BT muzyka hi-tech minimal .

Teraz pytanie czy mogę ze smartfona wyjść USB typ c na USB typu  b znajdujący się na wzmacniaczu podpisane pc no y jest kompatybilność z androidem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna wystarczyć przejściówka jeśli chodzi podłączenie do gniazda USB-C. Jeśli chodzi o opampy, to nie jest zupełnie do końca tak że każda zmiana nawet na droższy musi Ci bardziej pasować. Sporo zależy w jakim kierunku chcesz modyfikować dźwięk. Muzesy zwykle trochę łagodzą górę i nadają dźwiękowi bardziej analogowy sznyt.. Być moze wcale tego nie potrzebujesz. Sama możliwość wymiany opampa nie zmusza do tego aby to zrobić. Nie każdy musi się dobrze zgrywać ze sprzętem który będziesz mieć. Trudno do końca przewidzieć jakie będą zmiany na konkretnym sprzęcie. Napisz moze co chciałbyś zmienić w brzmieniu swoich słuchawek? Te DAC/Ampy słuchawkowe FX Audio mają opinie brzmiących dość technicznie, co przy wielu Senkach jest wskazane. IFI Zen-y mają opinię grających muzykalnie i sprawdzą się gdy chcesz nadać taki charakter brzmienia. Jeśli dobierzesz taki sprzęt do słuchawek które same również tak grają , możesz uzyskać dźwięk zbyt kluchowaty. Jeśli odpowiad Ci w jaki sposób grają te FX Audio, to można wymienić na lepszego opampa o podobnym charakterze jakie w nich są, tyle że lepsze. Od początku zakładałem że moc D01 będzie wystarczająca do słuchawek które masz, dlatego przewaga w tej dziedzinie X6 Mk II jest bez znaczenia i myślę ze lepiej dołożyć do droższego z nich ze względu na większe możliwości przyjmowania sygnału. Do tego obsługa urządzenia z wyświetlaczem będzie wygodniejsza. W X6 Mk II odbywa się ona chyba pokrętłem na enkoderze obracającym się bez żadnego oporu. Bywa że ktoś woli minimalizm :) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchałeś X6mk2  i D01 , i bardziej odpowiadał Ci X6mk2 , to chyba oczywiste ze powinieneś wybrać właśnie jego. To inne konstrukcje, choć ze sobą spokrewnione. Zaglądając do nich do środka widać ze są zbudowane wg podobnej koncepcji np. z użyciem sporej ilości kondensatorów elektrolitycznych polimerowych, rozmieszczonych dość równomiernie na płytce w newralgicznych miejscach. Oba mają wymiennego jednego opampa. Jeśli miałeś wcześniej starego X6, to on jest zupełnie inną konstrukcją z macierzą elektrolitów umieszczona dość centralnie. On był oparty o chip DAC-a zupełnie innego producenta, bo Cirrus Logic. Te nowe mają DAC-i Sabre i 2 różne modele tego samego producenta. Wszystkie one są wyposażone w ten sam układ wzmacniacza słuchawkowego w różnych aplikacjach. Generalnie DAC-i Sabre należą do bardziej detalicznych i budowa tych nowych DAC/Ampów FX-Audio sprzyja takiemu graniu. Większa moc jednak sprzyja zwykle bardziej basowemu grani, szczególnie gdy słuchamy bardzo głośno. Co ciekawe z starego X6 wyrósł DAC/Amp innej marki początkowo różniący się głównie przełącznikami guzikowymi zamist hebelkowych i tym że przyjmował wyższe częstotliwości próbkowania. Ostatecznie wyewoluował w w konkurenta dla X6 Mk II , bo w podobnej konfiguracji chipów, ale na zupełnie innych płytkach i zupełnie bez elektrolitów polimerowych, bez bluetooth i z wymiennymi dwoma opampami. Jest sprzedawany pod co najmniej trzema markami :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mike85 napisał:

Jakiego opampa mógłbym wymienic?

Z tego co piszesz potrzebujesz więcej niskiego basu. Z tego co wiem na temat słuchawek które masz, basu jest z nich sporo, góry jest z nich również dość spora ale tej niższej i potrzeba im więcej wyższej góry, nie jest ona też zbyt rozdzielcza. Z moich doświadczeń wynika że warto było by spróbować Burr-Brown OPA2604. Trudno jednak do końca przewidzieć jak sprawdzi się w konkretnym wzmacniaczu. Ten opamp eksponuje bas iw tym jego niski zakres w dość miękki i obszerny sposób, do tego podkreśla górę pasma, wycofując jej niższy zakres, wraz z górną średnicą. 

11 godzin temu, mike85 napisał:

Czy wychodząc z tyłu tzw cinchami omijam tor wzmacniacza?

W starych X6 wyjście RCA miało stały poziom i omijało całą sekcję wzmacniacza słuchawkowego, której głośność była regulowana potencjometrem. W nowych jeśli się nie mylę, wyjścia RCA mają zmienny poziom wraz w słuchawkowym, jednak zapewne omijają samą sekcję końcową wzmacniacza słuchawkowego. Regulacja głośności odbywa się tu w układzie scalonym sterowanym enkoderem. Na tym polega funkcja przedwzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by omijaly to jest super opcja używania jako przedwzmaka na koncu forum 608.powiem tak mialem kiedyś zewn kartę dźwiękową do łapka i mikroforum 608 jak się okazał i senheiser 555 powiem tak tam to słuchawki normalnie żyły wg mnie bez wad.

Tu brakuje miesistosci tej przestrzenne sr dnica i góra ok ale bas jest kiepski.

Choć średniego basu nie brakuje.

To jakie wrażenie zrobiłby nanie nie micro a prawdziwy forum......

Najlepsze wzmak do senkow

 

 

 

Edytowano przez mike85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje to sprawdzić. Każde z dwóch połączonych urządzeń może mieć wpływ na brzmienie. W FX-ach z tego co pamiętam w filtrze dolnoprzepustowym DAC-a są niewymienne opampy nadające dość jasne i techniczne brzmienie. U siebie właśnie w tym miejscu użyłem OPA2604 i ma on wyraźny wpływ na bas w wzmacniaczu słuchawkowym podpiętym do niego pod wyjście RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmodyfikowanego Fosi Q5. To jest DAC/Amp który wyrósł poprzez ewolucję z X6 pierwszej generacji i jest dość podobny do X6 Mk II jeśli chodzi o użyte układy scalone. Ma jednak inną topologię płytki drukowanej i wszystkie kondensatory elektrolityczne są w nim klasyczne lutowane montażem przewlekanym, przez co stosunkowo łatwo je wymienić. Do tego ma wymienne 2 opampy. Jeden w sekcji przedwzmacniacza, a drugi jak już wspomniałem w filtrze DAC-a. Nie ma bluetooth i wskaźnika częstotliwości próbkowania. Ma za to 2 wyjścia słuchawkowe 3,5 i 6,3mm. W nim sygnał moze być podawany na słuchawki lub RCA, bądź po wybraniu odpowiedniej funkcji na oba na raz. Poza tym wszystkie te DAC-i są najwyraźniej pakowane w ten sam typ obudowy co Fx-y. Ten Fosi jest sprzedawany pod przynajmniej jeszcze dwiema innymi markami i jest bardziej podatny na modyfikacje, dzięki swojej budowie wewnętrznej. Wymiana w nim kondensatorów przy układzie wzmacniacza z nie firmowych maleńkich na Elna Silmic II o kilkukrotnie większej objętości przy tym samym napięciu i pojemności, dała chyba największe zmiany w kierunku jaki chyba poszukujesz, czyli potężny niski bas, lekko podkreślony sam górny skraj pasma w stosunku do dość analogowej dość łagodnej średnicy wraz z jej górnym skrajem i niższymi wysokimi.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wymiana na X6 MK2 nie przyniesie zmiany w basie?

Zamówiłem u twórcy forum608 jak końcówka mocy tylko czy coś to da na pewno moc bo ma on ok 3 W przy 16 ohm.senki z nim to dwa bliźniaki zresztą porównaniu je można mikroforum który działał cuda w senkach 555. 

Czy użyty d01 nie popsuje potencjału końcówki .czy lepiej wymienić d01 na X6 MK2? Który b dzie lepszy jako przedwzmak do forum608?

Edytowano przez mike85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że oba te DAC/Ampy FX różnią się na tyle niewiele że różnica w ich brzmieniu szczególnie jako przedwzmacniacze będzie niewielka, jeśli jakakolwiek. DO1 ma dość podobnie brzmiący układ DAC-a tego samego producenta w nieco innej wersji i inny interfejs wejściowy USB. Obsługuje przez to więcej standardów zapisu dźwięku i w tym będzie lepszy. Większych różnic spodziewał bym się na wyjściach słuchawkowych gdzie mimo użycia tego samego wzmacniacza jest inna moc ( co tu będzie raczej bez znaczenia ) i są trochę inaczej zaimplementowane. Ogólnie budowa tych sprzętów jest dość podobna , dzięki innej ich topologii nieco mogą się różnić np. użytymi kondensatorami przy wzmacniaczu.

Myślę jednak ze decydujący wpływ na brzmienie słuchawek będzie miał właśnie wzmacniacz słuchawkowy i on jest głównie odpowiedzialny za takie akurat brzmienie i w tych FX-ach raczej już nic nie zmienisz w dziedzinie dźwięku poza wymianą opampa w preampie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...