Skocz do zawartości

Najlepsze podłączenie subwoofera pod wzmacniacz


Alden1224

Recommended Posts

Dzień dobry, na wstępie chciałem przywitać was bardzo serdecznie jako nowy człowiek forum. 
Mam do was bardzo gorąca prośbę. 
Zastanawiam się nad sposobem podłączenia subwoofera do wzmacniacza, czytałem o Y o pojedynczym LFE oraz bezpośrednio pod głośniki. 
posiadam wzmacniacz Nad c388 i chciałbym podpiąć do niego subwoofer Bowersa ASW 610.

subwoofer został zakupiony aby zwiększyć kopnięcie w filmach szczególnie z platform typu HBO Amazon Netflix, do muzyki jest nie potrzebny zapewne będzie wyłączany.

czy do filmów lub koncertów jest różnica w tym jak podłączę subwoofer do tego wzmacniacza ?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Alden1224 napisał:

Dzień dobry, na wstępie chciałem przywitać was bardzo serdecznie jako nowy człowiek forum. 
Mam do was bardzo gorąca prośbę. 
Zastanawiam się nad sposobem podłączenia subwoofera do wzmacniacza, czytałem o Y o pojedynczym LFE oraz bezpośrednio pod głośniki. 
posiadam wzmacniacz Nad c388 i chciałbym podpiąć do niego subwoofer Bowersa ASW 610.

subwoofer został zakupiony aby zwiększyć kopnięcie w filmach szczególnie z platform typu HBO Amazon Netflix, do muzyki jest nie potrzebny zapewne będzie wyłączany.

czy do filmów lub koncertów jest różnica w tym jak podłączę subwoofer do tego wzmacniacza ?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 

Cześć,

Polecam Ci podłączyć przewodami RCA z pre out NADa. Na pewno nie możesz użyć podłączenia wysokopoziomowego (z wyjść głośnikowych) bo NAD ma konstrukcję mostkową. Nawet ostrzegają o tym na tyle obudowy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, iFi Audio napisał:

Cześć,

Polecam Ci podłączyć przewodami RCA z pre out NADa. Na pewno nie możesz użyć podłączenia wysokopoziomowego (z wyjść głośnikowych) bo NAD ma konstrukcję mostkową. Nawet ostrzegają o tym na tyle obudowy.

Pozdrawiam

Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem i odpowiedz, a czy warto inwestować do tego w droższy kabel ? Czy taki w miarę ok podstawowy wystarczy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Alden1224 napisał:

Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem i odpowiedz, a czy warto inwestować do tego w droższy kabel ?

Moje doświadczenie jest takie :

- dobre ekranowanie

- dobrze zlutowane wtyki.

i tyle.

Co do marek ? Używałem Monster Cable , Prolinka  obecnie po zmianie ustawienia suba Melodika i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...