Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe z bardzo dobrym basem do 250 zł


Recommended Posts

Cześć,
Szukam słuchawek dokanałowych (głównie do biegania) do kwoty około 200-250 zł.

...z racji zamiłowania, zależy mi na dobrym, niskim i głębokim basie (ale bez utraty ogólnej jakości dźwięku).

Słucham głównie hip-hopu, a podpięte będą pod odtwarzacz iRiver e10 (chyba, że moglibyście polecić coś lepszego, np. używanego).

Z racji przeznaczenia (bieganie), wolę słuchawki bez mikrofonu.

Wcześniej korzystałem z NuForce NE-700X i byłem zadowolony (ale uległy uszkodzeniu).
Potem miałem Final Audio Adagio II i też byłem zadowolony (ale nagle straciły wysokie tony - a samych niskich nie będę przecież słuchał).
Na tę chwilę chyba skłaniam się do powrotu do NE, ale może jesteście w stanie podpowiedzieć, czy znajdę coś, co mogłoby mnie jeszcze bardziej zachwycić?

Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, są potrzebne bardzo wytrzymałe słuchawki do biegania i o takie bym się postarał i inne do słuchania muzyki w mniej ciężkich warunkach :) . Do biegania wypróbuj  QKZ ZXT  lub ZXD. Mają łatwo wymienny kabel i łatwo do nich kupić niedrogie i dobrej jakości przewody wymienne. A gdy nie biegasz to bierz pod uwagę KZ ZS10pro. Ich przetworniki armaturowe mogą źle znosić duże ilości potu podczas biegania, oferują za to lepszy dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naciskiem na niskie tony, z głębokim zejściem polecam Mee Audio MX1 PRO. Pomimo strojenia nastawionego na podkreślenie tego zakresu, średnica i góra są czytelne, z odpowiednią przestrzenią. Słuchawki trochę ponad budżet, ale forumowicze mogą liczyć na rabat. W razie chęci sprawdzenia, możemy wypożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QKZ ZXD maja bas który wali jak młot pneumatyczny prosto w mózg :D . Ten z ZXT jest dobry i w równowadze z wysokimi. Jedne i drugie to zupełnie dobre słuchawki oparte o dość zaawansowane przetworniki. Sporą ich zaletą jest to ze są bardzo wydajne i potrafią grać bardzo głośno nawet gdy się je podłączy do czegoś co nie ma za dużo mocy. Mają podwójne układy magnetyczne i nie jest prawdą że to te same słuchawki o nieco innym wyglądzie. ZxD są jeszcze głośniejsze mimo wyższej impedancji. Do tego ich bas jest zupełnie hardcorowy jeśli złapią pełny sil. KZ ZST to zupełnie inne słuchawki, bo to hybrydy z wysokotonową armaturą i o mniejszej średnicy przetwornik basowy bo 8mm i moga się nie sprawdzic przez to na dłuższa metę przy bieganiu. QKZ to marka związana z KZ ale biorą obecnie na siebie niższy cenowo sektor rynku. ZXD to ich model flagowy i są wyposażone w kabel z posrebrzanej miedzi. 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003734986779.html

https://pl.aliexpress.com/item/1005003752857108.html

Można od razu kupić do nich grubszy kabelek z lepszej jakości miedzi T1 za 40 zł

https://pl.aliexpress.com/item/1005003732780662.html

razem z KZ ZS10 pro mają ten sam system mocowania wymiennych przewodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack 3,5 mm ma zawsze tą samą długość ( przynajmniej powinien mieć :) bo czasem może zdarzyć się bubel ze zbyt krótkim lub zbyt długim wtykiem i wtedy mogą być problemy). Wersja 3 pin ma dłuższą powierzchnię masy, która w wersji 4pin jest podzielona na 2 części. Jedna z nich jest odpowiedzialna za mikrofon. Są 2 wersje 4 pin. W jednej pin mikrofonu jest u nasady a w drugiej u nasady jest masa. Bywają słuchawki lub przewody wymienne z przełącznikiem lub rozpoznające automatycznie położenie masy. Bardzo rzadko zdarzają się przewody 4pin jack 3,5mm zbalansowane ( bez mikrofonu ). Zawsze ich długość jest ta sama. Czasem na zdjęciach wyglądają na dłuższe te 4 pin :) . Dłuższe są wtyki jack o większej średnicy 4,4 mm ( tylko zbalansowane ) i 6,3mm ( tylko SE, ze wspólną masa dla obu kanałów na jednym ze styków ). Jeśli z Twoim DAP-em nie współpracują kable 4 pin z mikrofonem, to najprawdopodobniej styk masy w gnieździe trafia na styk mikrofonu. Są do tego przejściówki, zamieniające kolejność tych pinów. Jeśli wybierzesz wersję bez mikrofonu to zawsze ten styk w gnieździe DAP-a trafi na masę i nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...