Skocz do zawartości

kino domowe w salonie z sufitem katedralnym


ortolan

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuje porady odnośnie budowy kina domowego. Jestem kompletnym nowicjuszem w tym temacie, a do tego mam trudne akustycznie pomieszczenie (salon połączony z kuchnią, do tego sufit wysoki na 510cm i antresola nad kuchnią)

Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i chciałbym położyć niezbędne oprzewodowanie pod taki system. Planuję zastosować system 5.1 lub wyższy współpracujący z projektorem "150". Do tego amplituner z systemem multiroom(multicast lub heos). System będzie w 90% wykorzystywany do oglądania filmów. Budżet to 12 000, najlepiej nieco mniej.

Dołączam rzut pomieszczenia i przekrój boczny z orientacyjnie rozmieszczonymi głośnikami (oznaczone czarno-niebieskimi kwadratami lub napisami "ZM").
W szafce z ekranem projektora (w załącznikach szafka jasnoniebieska,ekran szary)chciałbym schować głośniki za przesuwnymi drzwiczkami, aby były niewidoczne gdy się z nich nie korzysta.

Głośniki przy kanapie mogą być zabudowane w skosie dachu lub ścianach wokół kanapy (za kanapą czy po jej bokach). Dodam że nie jestem audiofilem, interesuje mnie poprawnie działający system, bez wyciskania 100% ze sprzętu, pomieszczenia czy portfela. Serdecznie dziękuję za wszystkie porady 🙂

przekroj.jpg

rzut.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ortolan napisał:

Z czym będzie największy problem?

z dźwiękiem. W przypadku kina domowego chodzi o zrobienie takiej jakby "bańki" w której będziesz zamknięty jako widz. U Ciebie się tego nie da zrobić właśnie przez te 7m to się po prostu nie spina akustycznie.

Zamień kanapę miejscami ze stołem i już będzie trochę lepiej. Albo Daj ekran na ścianę po prawo od kanapy a kanapę po lewo. Wtedy masz odległość tylko 3m.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...