Skocz do zawartości

Zestaw stereo do małego pokoju.


Arturro007

Recommended Posts

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

Ale i Elac się chyba jeszcze trochę wyrobiły, napisałem, że po 30 godzinach już nie odbieram jakiejś większej zmiany ale dziś rano posłuchałem trochę rapu bo był i wcale tego basu (IFI ZEN) nie brakowało. Przydało by się tylko odrobinę jasności i nieco bardziej przejrzystego wokalu. Ogólnie zestaw robi i tak 2x lepsze wrażenie jak ten Pianocraft 670 który miałem okazję przesłuchać. No i wyraźnie pobił Onkyo 8250 z indiana tesli 620 czy QA 3030i.

Ten niedobór jasności wynika w dużej mierze ze strojenia tych kolumn, gdzie wysokie tony są wycofane względem reszty pasma, takie samo strojenie ma Debut Reference DBR62. Warto więc przetestować inne DACi, ewentualnie może któryś wzmacniacz z Yamahy aby dodać odrobinę tego rozjaśnienia dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jestem zdziwiony bo Mojo 2 gra na prawdę napowietrzonym dźwiękiem. Mojo 1 nie pamiętam. Ale taka różnica?

Piotr

Podobno mojo 2 gra szerzej i większą sceną. Mojo (1 edition) jest dynamiczne, dużo się dzieje ale na małej przestrzeni. Dla mnie nieco gęste i napastliwe granie pozbawione klimatu.

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Ten niedobór jasności wynika w dużej mierze ze strojenia tych kolumn, gdzie wysokie tony są wycofane względem reszty pasma, takie samo strojenie ma Debut Reference DBR62. Warto więc przetestować inne DACi, ewentualnie może któryś wzmacniacz z Yamahy aby dodać odrobinę tego rozjaśnienia dźwięku.

Tak zrobię bo różnica pomiędzy Chordem a ZEN jest spora. 

Ale zanim to zrobię to dam im się jeszcze trochę pogrzać i w międzyczasie załatwię jakieś CD.

Edytowano przez Arturro007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment.

Odsunąłem te kolumny dalej od ściany o jakieś 10cm i LOL 😀. Nie ruszałem ich bo bass porty są z przodu, basem i tak nie męczyły...

Ogólnie to je odchudziło i poprawiła się holografia - z zenem grają już bardzo dobrze i tylko odrobinę jaśniejszy woka by się przydał ale jest dobrze 😀

Tego się nie spodziewałem.

 

@Piotr Sonido z Chordem jest coś nie tak, nie służy mu taka ilość elektroniki w pobliżu jak jest łączony poprzez usb. Problem jest ogólnie znany ale teraz wyszedł  na nowy poziom. Jak kolumny dostały nieco powietrza to pokazały się wyraźne zakłócenia - nie wiem dlaczego tego nie wyłapałem. Testowałem na kilku dobrych kablach USB i za każdym razem było źle albo bardzo źle.

Jak załatwię streamer po przetestuję go po optyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2022 o 16:41, Arturro007 napisał:

Podobno mojo 2 gra szerzej i większą sceną. Mojo (1 edition) jest dynamiczne, dużo się dzieje ale na małej przestrzeni. Dla mnie nieco gęste i napastliwe granie pozbawione klimatu.

Jak mówie, 1 ke słuchałem dawno. Ale 2 sobie koniecznie sprawdź.

Dnia 20.08.2022 o 14:58, Arturro007 napisał:

Odsunąłem te kolumny dalej od ściany o jakieś 10cm i LOL 😀. Nie ruszałem ich bo bass porty są z przodu, basem i tak nie męczyły...

Ogólnie to je odchudziło i poprawiła się holografia - z zenem grają już bardzo dobrze i tylko odrobinę jaśniejszy woka by się przydał ale jest dobrze 😀

Tego się nie spodziewałem.

Bo bass reflex nie ma znaczenia. Całą kolumna zmienia brzmienie ze względu na bliższe i dalsze ustawienie od ściany. Jest o tym post tu na forum.

Co masz na myśli zakłócenia?

Jak to się objawia?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsunięcie od ściany zazwyczaj zmniejsza podbicie niskich tonów. W przypadku braku możliwości odsunięcia kolumn, aby osiągnąć podobny często stosowane są absorbery. 

Przy nie zmienionym punkcie odsłuchowy, przybliżenie kolumn, sprawia, że wysokie tony są wyraźniejsze, podobny efekt daje też skierowanie tweeterów na uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno poprawiła się scena, pozycjonowanie źródeł i separacja - tak przynajmniej odczuwam. Grają już podobnie jak na odsłuchu w salonie co mnie cieszy.

W salonie było jeszcze więcej powietrza ale też inne źródło i odpowiednio przygotowany pokój odsłuchowy.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Co masz na myśli zakłócenia?

Jak to się objawia?

Piotr

Typowe zakłócenia od gniazda usb/kabla, szumy, trzaski i ogólny spadek jakości.

Mojo ma z tym problem, sporo osób skarżyło się zwłaszcza na działanie jego z polecanym i popularnym kabelkiem Fiio (kabel do kanapki) - kabel łapie interferencje?? Ja sam używam przejściówki usb-c na usb 3.0 i dalej zwykłego kabla usb z dobrym rezultatem przy słuchawkach. Lub zwykłego kabla usb -c na micro usb.

Niestety przy rotelu problem narasta. Najlepiej radzi sobie najkrótszy kabelek Fiio, są zakłócenia ale w mniejszej ilości - cała reszta wyraźnie odstaje.

Nie wiem dlaczego tak jest bo przy komputerze nie mam problemów. Mojo działa głównie z baterii podobnie jak tablet do którego jest wpięty a to też sprawdzone połączenie.

Jak dojdzie CD czy streamer z optykiem to będę jeszcze raz testował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy i trzaski?

Hmm miałem tak kiedyś z jakimś DACiem.

I winą było źrodlo. Ale już nie pamiętam :/

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Nie wiem dlaczego tak jest bo przy komputerze nie mam problemów.

A no właśnie czyli źródło.

Może inny program?

Albo to te przejściówki?

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Jak dojdzie CD czy streamer z optykiem to będę jeszcze raz testował.

Słusznie, słusznie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Szumy i trzaski?

Hmm miałem tak kiedyś z jakimś DACiem.

I winą było źrodlo. Ale już nie pamiętam :/

A no właśnie czyli źródło.

Może inny program?

Albo to te przejściówki?

Słusznie, słusznie.

Piotr

Ten sam tablet z ifi zen i tymi przejściówkami sprawuje się świetnie.

Sam tego nie rozumiem do końca. Jak go kupowałem to z lektury wiedziałem, że może się tak zachowywać i czasem potrafi łapać po usb zakłócenia. 

Nie ma problemu z komputerem, z telefonem czasem pomarudzi w zależności od kabla ale teraz??

 

Jak się uda to do końca tygodnia załatwię CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2022 o 07:36, Piotr Sonido napisał:

no mega dziwne to jest. Ale serio sprawdź inny program do odtwarzania na telefonie.

Piotr

Ja tylko aplikację deezer używam.

Dziś z ciekawości przygotowałem megadługą przedłużkę i połączyłem Rotela z kompem poprzez mojo.

Mojo lubi się jednak z Rotelem - podobało się.

Odrobinę lepiej wypadało w metalu jak ifi ale ogólnie pasuje mi bardziej klimat ifi.

Ale nadal czy to ifi czy mojo brakuję odrobinkę basu i wokal mógłby być nieco bardziej "przejrzysty" nie jest schowany czy jakoś wycofany, jest namacalny i wyraźny ale brakuje mu tego czegoś.

Dam temu czas bo kolumny w zasadzie mogą się jeszcze zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale już nie ma tych problemów?

A spróbuj sobie jeszcze DACa Pro-ject albo używanego rDAC.

One moga Ci spasować.

Piotr

 

Tylko czasem ale prawie niezauważalne. Mocniejsze pojawiają się tylko przy mojo działającym z telefonem/tabletem. Ale też nigdy nie miałem aż takiej degradacji dźwięku przy słuchawkach.

No muszę sprawdzić te dac-i. W drodze CD Sony CDP-790 :)

Edytowano przez Arturro007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dojechał Sony CDP-790 :)

Napiszę tylko, że było warto. Jak na "szrota" i dodatku średniaka z dawnych linii zagrał zaskakująco dobrze.

Gra to lepiej niż streaming z kompa puszczony poprzez mojo. Dostałem lepsze tony wysokie i dynamikę, jest wyraźniejszy kontrolowany bas i fajnie gra rozmaite rodzaje muzyki. Dźwięk ogólnie jest chłodniejszy. Podoba się, nadal słyszę, że brakuję odrobinę środka(wokal) ale to już wina kolumn bo taką mają charakterystykę. Ale teraz to drobny detal nie przeszkoda.

Muszę popracować w temacie źródła przy streamingu bo ten cd pobił wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie akustyki - może się komuś przydać.

Tak jak odsunięcie od ścian pomimo przedniego bas sportu poprawiło holografię tak zmiana kąta poprawiła scenę.

Wcześniej kierowałem te kolumny prosto na mnie zgodnie z teorią trójkąta równobocznego. Skierowanie bardziej w stronę przeciwległych ścian poprawiło wielkość sceny.

Teraz scena jest wyraźnie większa i wcale nie mam problemów z pozycjonowaniem źródeł.

Spora różnica w małym pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...