Skocz do zawartości

SMSL A300 - czyli ile mocy nam potrzeba


Tomasz S.

Recommended Posts

10 godzin temu, pawlardo napisał:

ata 70,80 słucha się ciężko (zwłaszcza te słabo nagrane).

juz dawno wyleczyłem sie z oceny wzmaka przy nagraniach zle zrealizowanych. tak zrobili i nie będe szukał wzmaka na ktorym schrzaniona robota zabrzmi fajnie. szkoda czasu.

a mi a300 bardzo sie podoba. czym laczycie je ze żrodłami ? myslalem o melodikach , trochę mogloby wypelnic powietrze z niego i dodac basu bez eq.. czy to dobre myslenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal40 napisał:

juz dawno wyleczyłem sie z oceny wzmaka przy nagraniach zle zrealizowanych. tak zrobili i nie będe szukał wzmaka na ktorym schrzaniona robota zabrzmi fajnie. szkoda czasu.

a mi a300 bardzo sie podoba. czym laczycie je ze żrodłami ? myslalem o melodikach , trochę mogloby wypelnic powietrze z niego i dodac basu bez eq.. czy to dobre myslenie?

Rozumiem, ale to 'wybaczanie błędów' Toppinga sprawia że ta muzyka brzmi naprawdę fajnie, a wszystko inne też brzmi bardzo dobrze. 

ja z źródła do DAC po kablu USB Supra, a z DAC do A300 kable RCA Neo D+ by Oyaide Klasa A (pomarańczowe). 

 

Mam wrażenie że kablami zbyt dużo się nie zmieni w kwestii basu, myślę że dodanie wyjścia na Subwoofer przez konstruktorów było tu przemyślanym posunięciem i wiedzieli dobrze patrząc na sygnaturę dźwięku A300. Więc pewnie sub albo inne kolumny żeby wnieść realną zmianę pod tym względem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pany powiedzcie mi jak w praktyce działa połączenie BTL? Posiadam A300 w swoim torze i podoba mi się na tyle że zakupiłem od kolegi z forum drugi egzemplarz (ma przyjść na dniach) właśnie po to by je polaczyc. Łącze je zwykłym RCA? Jak podlaczyc kolumny, lewą do jednego a prawa do drugiego wzmacniacza czy tylko do jednego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki znalazłem i przetłumaczyłem taką instrukcję

 

Procedura połączenia

1. Wyłącz oba A300 wyłącznikiem zasilania z tyłu.

2. Podłącz kabel sygnałowy audio z DAC itp. odpowiednio do R-ch / L-ch IN1 pierwszego A300 (pierwszy wzmacniacz).

3. Następnie podłącz wyjście BTL-R do kanału L-ch (górna strona) IN1 innego A300 (strona podrzędna).

4. Włącz  zasilania obu A300.

5. W MENU ustaw obie jednostki na tryb mostka br1.

6. Ustaw wybór wejścia na IN1 dla obu jednostek. To kończy ustawienia.

Ponieważ głośność A300 po stronie podrzędnej jest już kontrolowana przez stronę nadrzędną, ustaw głośność na maksimum (60). Moje dwa A300 działają w trybie pomostowym z powyższymi ustawieniami.

"Uwaga"

Jest trudny w użyciu, ponieważ oba zmieniają się, gdy głośność jest obsługiwana za pomocą pilota. W końcu lepiej jest kontrolować głośność po stronie urządzenia wejściowego, takiego jak DAC.

 

 

Ale potem jest też informacja ,że w tym trybie nie był zadowolony i zrobił tak:

W końcu zrezygnowałem z metody master-slave wykorzystującej wyjście BTL-R i użyłem dwóch A300 jako niezależnych operacji BTL.

procedura

1. Wyłącz przełącznik zasilania z tyłu obu A300. Odłącz kabel połączeniowy BTL-R. Nie ma zmian w połączeniu głośników. Jest takie samo.

2. Podłącz prawy kanał kabla wyjściowego audio z przetwornika cyfrowo-analogowego itp. do kanału L wejścia IN1 pierwszego A300, a następnie podłącz kanał L kanału IN1 drugiego A300. Jeśli są podłączone inne urządzenia, podłącz je do IN2 L-ch w ten sam sposób.

3. Włącz zasilanie obu A300.

4. Ustaw działanie wzmacniacza na br1 w trybie BTL.

5. Ustaw tryb wejścia na IN1. 6. Ustaw głośność na tym samym poziomie dla obu jednostek. Kolejne regulacje są obsługiwane za pomocą pilota. Reakcja pilota jest dobra, a głośność obu A300 i pozycje w MENU działają płynnie w tandemie. Możliwość jednoczesnego ustawienia dwóch A300 za pomocą jednego pilota jest bardzo wygodna. Oczywiście zasilanie można włączać i wyłączać w tym samym czasie za pomocą pilota. Oczywiście BT i USB nie mogą być używane w trybie BTL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Charicki napisał:

@Tomasz S. Wyjaśnij mi proszę ten fragment. 

2. Podłącz prawy kanał kabla wyjściowego audio z przetwornika cyfrowo-analogowego itp. do kanału L wejścia IN1 pierwszego A300, a następnie podłącz lewy do kanału IN1 drugiego A300. (do drugiego A300 ale też do kanału L czy do R) ??

Finalnie ma być prawy do L pierwszego i lewy do L drugiego czy prawy do L pierwszego i lewy do R drugiego? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. Jestem po testach podwójnego A300. Nie spodziewałem się że połączenie dwóch wzmacniaczy może tak zepsuć dźwięk. Jestem w szoku. Pierwszy raz w życiu usłyszałem efekt zbyt mocnego wzmacniacza względem kolumn (bo to się chyba zadzialo). W skrócie dźwięk był tak przebasowiony ze występowało potworne dudnienie i z tego powodu reszta pasma była prawie niesłyszalna. Zmieniając ustawienia ręcznie zmniejszał się bas ale średnica i wysokie tony były jak z oddali. Efekt koca. Eksperyment był ciekawym doświadczeniem. Dziś po zmianie na pojedynczy wzmacniacz znów jest elegancko. Wszystko na swoim miejscu czyli słuchanie do glosnosci 10 w trybie SDB a głośniej np przy transie bas +2 i sopran +2. Morał: Nie kupuj drugiego A300! 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz S. napisał:

@Artur Charicki a możesz sprawdzić też inne połączenia. Coś mi tu nie gra.

Z ciekawości sprawdziłem kilka razy na te dwa sposoby i jest tak samo. Poza przebasowionym dźwiękiem i większą głośnością na poszczególnych poziomach nie występują żadne zmiany na plus względem jednego wzmacniacza. A i zaobserwowałem ciche brumienie z glosnikow po polaczeniu dwoch wzmacniaczy a przed włączeniem muzyki. Czyli kolejny minus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...