Skocz do zawartości

SMSL A300 - czyli ile mocy nam potrzeba


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć,

Po bardzo udanym moim zdaniem Topping MX5 przyszedł czas na coś co ma sporo więcej mocy a mniej funkcjonalności. 

SMSL a300 to świeże urządzenie, nie widziałem jeszcze testu w sieci. Kupiłem go ze względu na zastosowanie nowego , dużo mocniejszego chipu, kompaktowe wymiary i niską cenę. 

Strona produktowa :

https://www.smsl-audio.com/portal/product/detail/id/792.html

 

IMG20220708085724.jpg

IMG20220707231042.jpg

IMG20220707231023.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis na pewno ma dużo więcej mocy. Czuć to od razu. Trochę te tryby EQ mi mieszają odbiór bo rzeczywiście brzmią inaczej.  Chyba potrzebuję chwilę dłużej posłuchać. Akurat z tych Elaców , wyciąga dużo więcej basu.  W środku siedzi The Inineon MERUS™ MA5332MS, teoretycznie w tabelkach jest wyżej pozycjonowany zarówno jeżeli chodzi o moc jak i jakość od tego MA1270 w Toppingu. W Brzmieniu powiedziałbym ,że Topping jest łagodniejszy. Ten bardziej kojarzy mi się z Yamahą, która ma więcej środka jeżeli miałbym to jakoś ubrać w słowa. W standardowym trybie EQ-0 Bass-0 Treble-0 brzmi bardzo neutralnie i czysto, dynamicznie.

Jeżeli ktoś bez pokazywania powiedziałbym mi,że gra coś droższego to bym uwierzył. Zapłaciłem za niego 161 Euro.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go dzisiaj cały dzień a wieczorem znowu zmieniłem na Topping MX5 i jednak SMSL brzmieniowo jest lepszy. Wygląda na to,że z większą mocą przyszła lepsza kontrola basów. MX5 tak polubiłem za wszechstronność i wbudowanego DACA , że zostaje tutaj. SMSL pogra trochę z Equilibrium S6 a potem trafi do systemu w pracowni. Prawdopodobnie dostanie do kompletu Polk Audio reserve r200 lub Triangle Esprit Comete EZ bo już długo za mną chodzą. Dam znać jeszcze jak się spisuje z Equilibrium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ciekawa dyskusja. Aktualnie testuję MX5 i czegoś mi brakuje. Chyba zwrócę, bo słyszę tu kolejną opinie, że SMSL A300 brzmi lepiej no i potrafi lepiej napędzić głośniki. 

Wcześniej miałem MX3 i MX5 ku mojemu zdziwieniu nie brzmi wiele lepiej. Dwukrotnie wyższa cena tego nie uzasadnia. 

Kupiłbym tego SMSL'a już teraz gdyby on nie był taki szkaradny. No, ale nie zawsze to co ładne...;) MX5 wygląda o niebo lepiej, ale znów to wnętrze zawodzi... ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SoundChase napisał:

Ciekawa dyskusja. Aktualnie testuję MX5 i czegoś mi brakuje. Chyba zwrócę, bo słyszę tu kolejną opinie, że SMSL A300 brzmi lepiej no i potrafi lepiej napędzić głośniki. 

Wcześniej miałem MX3 i MX5 ku mojemu zdziwieniu nie brzmi wiele lepiej. Dwukrotnie wyższa cena tego nie uzasadnia. 

Kupiłbym tego SMSL'a już teraz gdyby on nie był taki szkaradny. No, ale nie zawsze to co ładne...;) MX5 wygląda o niebo lepiej, ale znów to wnętrze zawodzi... ;)

 

A jakie kolumny masz pod niego podłączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny taniego audiofila Elac DB6.2 :D Ale na celowniku mam już inne paczki ze stajni Andrew Jones'a w tym stare Elac Uni-Fi 2.0 UB52. A może Polk Audio R200, Wharfedale 12.2... lista jest długa i na razie czeka. Teraz Elac'a Debut można kupić nowe za tysiąc zł, więc trudno sprzedać w tym momencie, kiedy zapłaciło się za nie kiedyś 1500...

MX5 ma swoje zalety, bo to urządzenie All in One. DAC, preamp słuchawkowy (całkiem niezły). Kupując SMSL'a A300 lub DA-9 dochodzi koszt DAC'a i wzmacniacza słuchawkowego.

Mam dylemat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, na szczęście mam zastosowanie dla obydwu więc został i MX5 i a300. Pewnie za kilka miesięcy wyjdzie coś od Toppinga jakiś mx7 czy jakkolwiek będzie się nazywał z tym nowym chipem , który ma a300 i resztą dogodności. Pytanie jak z ceną bo obecnie taki Sabaj a30a to około 500 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżę temat bo jestem po dniu testów A300. Powiem szczerze że to maleństwo wymiata. Porównuje bezposrednio do nada 356bee. Oczywiście nad jest świetny i chciałem go zostawić ale szanowna małżonka co jakiś czas marudzi że brzydki i duży itp. Dla niego musiałem wyjac półkę z rtvki 🙂 W związku z czym czytałem i szukałem czegoś klasy D. Znalazłem A300 dwu miesięczny za 700zl i kupiłem go. Po dniu odsłuchów wydaje mi się że zostanie. Gra bardziej detalicznie od nada z bardziej metaliczną góra ale jak dla mnie jeszcze nie kłującą. Co najważniejsze podstawa basowa jest mocna jak w 356 ale lepiej kontrolowana, szybsza, nie rozlewajaca się. Kolejna sprawa to tryb SDB. Jest świetny bo w przeciwieństwie do loudness można w nim słuchać glosno ponieważ tony są podbite jakby proporcjonalnie do głośności i przy większym volumenie nie ma dudnienia ani przesterów. Dla ludzi lubiących bas petarda. Ja go włączam do max 20 a jak chce głośniej to mi wystarcza tryb direct.

Podsumowując A300 jest mocnym, dynamicznym wzmacniaczem grającym czysto i detalicznie ze świetnym i kontrolowanym basem oraz neutralna średnica. Jeszcze nie sprzedałem swojego nada 326 a już chyba 356 będzie na olxie 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę potestowac ręczne ustawienia tonow. Rzeczywiście po dłuższym słuchaniu w trybie SDB jest za duzo dołu i trochę mało góry. Pewnie ten tryb bedzie idealny do jasniejszych kolumn. Sprawdziłem też +2 bas i sopran i jest bardzo fajnie. Zostawiam ten setup do głośności max 20 bo później najlepiej jest jak dla mnie w trybie direct. Dodam, że max głośność u mnie w pokoju to połowa skali czyli 30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde muszę sprostować bo się pomyliłem. Tzn myślałem że opcje eq są od E1 a nie od E0. Tak więc tryb SDB czyli E2 jest świetny i basu jest w nim w sam raz. To była pomyłka względem E3 czyli bas. Direct jest w porządku ale jednak wolę SDB 🙂 Reczne ust. E1 na +2 bas i sopran też są ok ale jak na mój tor delikatnie lepiej mi się słucha w SDB. Podsumowując tryb SDB robi robotę i jestem mega zadowolony. Mały minus za wyświetlacz bo czasem pokazuje dziwne krzaczki ale to pikuś bo liczy się dźwięk 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Również zdecydowałem się na zakup tego wzmacniacza. SMSL A300 jest już ze mną prawie dwa tygodnie więc pomyślałem że podzielę się pewnymi spostrzeżeniami. 

 

Mówiąc szczerze to zastanawiam się czy go nie zwrócę (mam jeszcze czas do końca Stycznia). Na samym początku było trochę zachwytu względem Topping MX5 ze względu na dynamikę, scenę i szczegółowość, ale po czasie (i po odsłuchu szerszego repertuaru muzyki) dłuższe odsłuchy zaczęły trochę męczyć, pewne nagrania (zwłaszcza te starsze i gorzej nagrane) dość ciężko się słucha bo często brakuje im basu (Topping lepiej sobie radzi), tutaj tryb SDB pomaga ale czuć że jest to sztuczne podbijanie, czasem brzmi fajnie czasem mniej. Przy dobrze nagranej muzyce jest o wiele lepiej, muzyka elektroniczna brzmi dobrze, przy klasycznej też fajnie daje radę, ale lata 70,80 słucha się ciężko (zwłaszcza te słabo nagrane).

 

I tutaj mam trochę dylemat bo nie wiem czy ten wzmacniacz jest tak neutralny i transparentny że nie wybacza żadnych błędów, czy po prostu gra ostro i szczegółowo? Odnoszę wrażenie że za część (lub większość) problemu odpowiedzialny jest sposób działania tego wzmacniacza, otóż wyczytałem że przy podaniu sygnału analogowego on i tak jest przerabiany na sygnał cyfrowy przed wzmocnieniem, ta konwersja ADC może być problemem zależnie od użytego przetwornika, ta teoria by mi się zgadzała gdyż A300 posiada profile dźwiękowe a przy przepinaniu DACów nie słyszałem aż tak dużych różnic jak z Toppingiem.

Jak narazie w tym torze sprawdza się lepiej Topping MX5, może nie ma takiej szczegółowości, sceny i zapasu mocy jak A300 ale tak zwyczajnie po prostu przyjemniej się go słucha, gra łagodniej, bardziej gładko i muzykalniej. Słucham dalej, zobaczymy co będzie. Podepnę też pod Oberony 7 w salonie z ciekawości. 

Tor audio - Room ROCK -> Arcam rDAC (lub iFi Zen DAC V2) -> Chord Clearway -> Dali Spektor 2.

 

IMG_212511.thumb.jpeg.64b0476d328317327edb2fac4cf8dfce.jpeg

 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...