Skocz do zawartości

Kino domowe i stereo na Dali Ikon.


marekzer

Recommended Posts

1 godzinę temu, marekzer napisał:

To wiem, ale u mnie mam aktywne opcje Auto i PCM a passthrought mam wyszarzone (nieaktywne). Na opcji Auto dźwięku brak :(

a co masz do tego TV podpięte, jaki sprzęt?

Ok, zakręciłem się. Ty masz AVR-1909, jak go masz podpiętego obecnie do TV?

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

a co masz do tego TV podpięte, jaki sprzęt?

Ok, zakręciłem się. Ty masz AVR-1909, jak go masz podpiętego obecnie do TV?

 

Twoje pytanie zmobilizowało mnie do sprawdzenia jeszcze raz podłączeń i moje problemy z dźwiękiem w większości się rozwiązały. Okazało się, że problem był prozaiczny, a wcześniej go nie zidentyfikowałem. Otóż w amplitunerze miałem przestawiony dźwięk na PCM zamiast DTS. Gdy to zmieniłem dźwięk po optyku z TV, w tym 5.1 pojawił się na amplitunerze. Kupiony jakiś czas temu ekstraktor HDV MB08 również zafunkcjonował i dzięki temu na amplitunerze pojawił się dekoder Dolby Digital+, który wcześniej uruchamiał się co najwyżej z Bluraya. Prime Video działa z TV z dźwiękiem przestrzennym i jest super. Także dziękuję lolekdrugi :)

Podsumowując główny powód dla którego chciałem kupić nowocześniejszy amplituner w sumie odpadł, tym bardziej, że nie zamierzam w sumie rozbudowywać ilości głośników. No chyba, że zmiana ma wpłynąć na jakość dźwięku (też stereo) w porównaniu z z obecnym Denonem AVR-1909. Z kilku postów tego wątku wyczytałem, że kolumny Dali Ikon 6 nie w pełni są wykorzystane przy tym amplitunerze, więc może czas powrócić do dyskusji o dopasowaniu jakiegoś amplitunera do tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

No i czy to jest powód dla którego my tutaj mamy nie reklamować, czy jak bo nie rozumiem?

No to reklamuj.

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Ehh Ty dalej z tym. Tłumaczyłem i pisałem itp itd. eARC jest dla ludzi którzy mają głównie konsole.

No to przeczytaj. Napisałem o konsoli...... 🙄

22 godziny temu, marekzer napisał:

No ja myślę głównie o wykorzystaniu eARC przy oglądaniu filmów z serwisów streamingowych, które mam w aplikacjach w telewizorze.

No to nie wykorzystasz bo tam nie ma i szybko nie będzie dzwieku HD. Dzwiek bedzie dokładnie tak isam jak po ARC

22 godziny temu, marekzer napisał:

Póki co nie wiem dlaczego wyjście optyczne z mojego TV (Samsung QLED) przesyła tylko dźwięk stereo :(, więc myślę (może naiwnie) aby dźwięk przestrzenny wysłać przez eARC do amplitunera.

Kwestia ustawień. Po HDMI tez to trzeba zmieniać.

19 godzin temu, marekzer napisał:

To wiem, ale u mnie mam aktywne opcje Auto i PCM a passthrought mam wyszarzone (nieaktywne). Na opcji Auto dźwięku brak :(

Bo może materiał ma taki sygnał i nie jest multi?

Piotr

7 godzin temu, marekzer napisał:

Twoje pytanie zmobilizowało mnie do sprawdzenia jeszcze raz podłączeń i moje problemy z dźwiękiem w większości się rozwiązały. Okazało się, że problem był prozaiczny, a wcześniej go nie zidentyfikowałem. Otóż w amplitunerze miałem przestawiony dźwięk na PCM zamiast DTS. Gdy to zmieniłem dźwięk po optyku z TV, w tym 5.1 pojawił się na amplitunerze. Kupiony jakiś czas temu ekstraktor HDV MB08 również zafunkcjonował i dzięki temu na amplitunerze pojawił się dekoder Dolby Digital+, który wcześniej uruchamiał się co najwyżej z Bluraya. Prime Video działa z TV z dźwiękiem przestrzennym i jest super. Także dziękuję lolekdrugi :)

Ale chwile bo teraz wygląda jakbyś sztucznie włączał dekoder.

7 godzin temu, marekzer napisał:

Z kilku postów tego wątku wyczytałem, że kolumny Dali Ikon 6 nie w pełni są wykorzystane przy tym amplitunerze, więc może czas powrócić do dyskusji o dopasowaniu jakiegoś amplitunera do tych kolumn?

Tak, może być lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marekzer napisał:

No chyba, że zmiana ma wpłynąć na jakość dźwięku (też stereo) w porównaniu z z obecnym Denonem AVR-1909

zależy co kupisz. Nowszy denon będzie miał dużo bardziej zaawansowanego Audyssey co na pewno da różnicę w odbiorze w kinie domowym i jak nie będziesz słuchał w pure direct to również w stereo.

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kwestia ustawień. Po HDMI tez to trzeba zmieniać.

 

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo może materiał ma taki sygnał i nie jest multi?

 

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale chwile bo teraz wygląda jakbyś sztucznie włączał dekoder.

Obstawiam, że w tym ampku można wymusić pcm i amp sam tego nie robi. Nie szukałem w instrukcji, można się pobawić i poczytać. Skoro pojawia mu się DD+ to znaczy, że jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...