Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze Soundbara, albo zestaw kina?


PrzemoS

Recommended Posts

Witam Panowie

 

Chcialbym sie was doradzic jaki soundbar polecacie do pokoju 25m2 ogolnie troche czytalem o nich  jak narazie po opiniach urzekł mnie JBL 9.1, lecz nie wiem czy ktos z was juz go posiada i jakie ma odczucia, ale jak narazie przystaje przy nim. No chyba ze ktos  moze udzielic informacji o jakiejs alternatywie?:)  Jesli jest na forum sklep audio/video to rowniez moge zakupic bezposrednio tutaj :)

Mam na wydanie do 4.3tys 

 

P.s no chyba ze do kwoty 4.3 tys zloze amplituner dolby atmos z glosnikami i subem do kina domowego, ale wątpie. 

Pozdrawiam

Przemek

Edytowano przez PrzemoS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • PrzemoS changed the title to Pomoc w wyborze Soundbara, albo zestaw kina?

JBL 9.1 nie zagra Ci Atmos. Chyba że ulegniesz sugestii że te malutkie głośniczki kierują w kierunku sufitu na tyle potężną falę dźwiękową że po odbiciu dadzą Ci wrażenie dźwięku obiektowego. Nie, nie dadzą. Ciężko by było to nawet nazwać namiastką. Za 4,3 koła to tylko na używanych sprzętach złożysz klasyczny zestaw. Ślepy strzał w OLX... Takie coś składasz i masz coś co da Ci kino w domu.

Onkyo TX-NR656 1600zł https://www.olx.pl/d/oferta/onkyo-tx-nr656-srebrny-fabryczny-komplet-CID99-IDPg4UZ.html

Kolumny TAGA 606 v.3 + Subwoofer MAGNAT 302A 1700zł https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kolumn-7-1-taga-606-v-3-subwoofer-magnat-302a-CID99-IDPcbBK.html

Ale jak nowe to słabo, musiał byś dosłownie podwoić budżet.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Butler napisał:

JBL 9.1 nie zagra Ci Atmos. Chyba że ulegniesz sugestii że te malutkie głośniczki kierują w kierunku sufitu na tyle potężną falę dźwiękową że po odbiciu dadzą Ci wrażenie dźwięku obiektowego. Nie, nie dadzą. Ciężko by było to nawet nazwać namiastką. Za 4,3 koła to tylko na używanych sprzętach złożysz klasyczny zestaw. Ślepy strzał w OLX... Takie coś składasz i masz coś co da Ci kino w domu.

Onkyo TX-NR656 1600zł https://www.olx.pl/d/oferta/onkyo-tx-nr656-srebrny-fabryczny-komplet-CID99-IDPg4UZ.html

Kolumny TAGA 606 v.3 + Subwoofer MAGNAT 302A 1700zł https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kolumn-7-1-taga-606-v-3-subwoofer-magnat-302a-CID99-IDPcbBK.html

Ale jak nowe to słabo, musiał byś dosłownie podwoić budżet.

 

ciekawe jak te graja Klipsch Reference Theatre Pack 5.0 czarny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet niewielki, ale kilka opcji masz. Małe satelity jak w tym Klipschu są ok, ale pamiętaj że wymagają solidnego subwoofera który zje Ci poważną część budżetu. Wspomniany w zestawie z Tagą Magnat 302A jest naprawdę ok, a kosztuje używka od około 750zł. Dokładasz amplituner ~1500zł i też mieścisz się w budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Budżet niewielki, ale kilka opcji masz. Małe satelity jak w tym Klipschu są ok, ale pamiętaj że wymagają solidnego subwoofera który zje Ci poważną część budżetu. Wspomniany w zestawie z Tagą Magnat 302A jest naprawdę ok, a kosztuje używka od około 750zł. Dokładasz amplituner ~1500zł i też mieścisz się w budżecie.

tylko tez problem tkwi w konsoli jesli mam ps5 to mam tam te vrr itp wiec jak podlacze bezposrednio do amplitunera w.w to nie bede mial tych funkcji, natomiast jesli podlacze do LG Oled b1 to nie bede mial kanalu zwrotnego Earc prawda? w tym wypadku musze dolozyc wiecej CASH i zakupic np Denon X1700H ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o amplituner - kupował bym nowy, albo maksymalnie 3-letni. Starsze to już brak e-ARC, brak wsparcia HDMI 2.1 i dodatków z tym związanych - szczególnie istotne że masz PS5. Co do głośników... Po pierwsze musisz sie zdecydować w jaki system idziesz. 5.1, 7.1 a może 5.1.2 z Atmos w suficie? Bierzesz pod uwagę głośniki nad głową? Masz warunki do prawidłowego rozmieszczenia? https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Jeśli chodzi o amplituner - kupował bym nowy, albo maksymalnie 3-letni. Starsze to już brak e-ARC, brak wsparcia HDMI 2.1 i dodatków z tym związanych - szczególnie istotne że masz PS5. Co do głośników... Po pierwsze musisz sie zdecydować w jaki system idziesz. 5.1, 7.1 a może 5.1.2 z Atmos w suficie? Bierzesz pod uwagę głośniki nad głową?

Powiem tak , pokoj salon zrobiony tak ze  front, rear, center i nad glowa atmosowe x2  maja w plytach gipsowych juz przeciagniete przewody wiec tylko wycinam karton gips i wyciagam kable :)  chcialem zrobic full atmos ale postanowilem ze soundbar moze bedzie latwiejszy w instalacji, lecz jesli mam pociagniete kable to moze jednak te kino domowe normalne zrobie zakupic i dolozyc pieniazki na to jak cos dobrze to niech gra:)  Tylko ze w soundbar wlasnie jest takowa mozliwosc ze Suba moge dac z tylu naroznika  bo chcialem  tam wlasnie dac a w kinie domowym raczej jego nie umieszcze bo nie bede ciagnal przewodu z amplitunera poprzez podloge do tylnej czesci naroznika meblowego  (no chyba ze zakupie jakis transmiter bezprzewodowy do suba?)  W ostatecznosci wywale przednie kwiatki kobiety do Hasioka i wstawie tam Suba :D 

 

P.s System 5.1.2

 

Edytowano przez PrzemoS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym ci amplituner Denona AVR-X1700H to najtańsze rozwiązanie z Dolby Atmos, do tego albo zestaw Klipsch Reference Theater Pack 5.0, albo kolumny standardowe  Taga Harmony TAV-507F + TAV-S + TAV-C. Oczywiście zakup subwoofera w obu przypadkach zdecydowanie zalecany, szczególnie przy małych kolumnach Klipsch. Głośniki atmos instalacyjne zostawiłbym na koniec choć to najtańsze elementy systemu. Budżet razem z kolumnami nieco byś przekroczył, ale póki co możesz to rozegrać na dwa sposoby kupując rozciągając w czasie poszczególne elementy, ale biorąc pod uwagę dostępność i zmieniające się ceny dość ryzykowne, albo zakup ratalny, przy którym ciągle jeszcze masz u nas raty 0%. a to chyba najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę inflację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, podepnę się pod temat. Szukam nagłośnia do tv. Salon ok 15m2 (3x5) mieszkanie w bloku. Muzyka i filmy z tv(netflix, youtube itp.) z czasem pewnie konsola dojdzie jak dziecko podrośnie. Ze względu na prostotę montażu i obecność małego dziecka zastanawiam się nad zestawem sonos arc wraz z subem i satelitami. Ale może w podobnym  budżecie 10k.warto zwrócić uwagę na coś innego, fajnie grającego w małym opakowaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wjts napisał:

Ale może w podobnym  budżecie 10k.warto zwrócić uwagę na coś innego, fajnie grającego w małym opakowaniu. 

Moim zdaniem lepiej wybrac system oparty na satelitach.

Wtedy masz klasyczny rozwojowy amplituner.

Denon X1700 / 2700 / Onkyo 6100 / Pioneer 935 +

https://s4home.pl/outlet/cabasse-eole-4-system-outlet.html

https://www.q21.pl/heco-aurora-300-4-szt-center-30.html

+sub

https://www.q21.pl/q-acoustics-3010i-cinema-pack.html

Monitor Audio Bronze 100/50/center + sub

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, tak myślałem że sonos będzie odradzany 😁 Nie mam możliwości odsłuchu, posiłkowałem się netem chociaż w audio to raczej kiepski pomysł, nic nie zastąpi odsłuchu. Na różnych forach i magazynach zbiera całkiem przyzwoite oceny ale swoje też kosztuje. Duże minusem w moim przypadku jest brak miejsca a belkę na ścianie i 2 małe głośniki z tyłu zawsze gdzieś bym zmieścił. To może zapytam tak, w budżecie 10-12kpln możecie polecić jakiś zestaw do muzyki elektronicznej, filmu i przyszłościowo konsoli. 2 monitory, sub i elektronika, na większe kolumny nie mam miejsca. Co do dzwieku to nie musi grać to bardzo głośno(mieszkanie w bloku), bardziej zależy mi na jakości dźwięku - z drugiej strony chciałbym aby to z tv lg c1 dobrze się zgrywało. Z góry dziękuję za informację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to że odradzany, ale może być lepiej.

14 godzin temu, wjts napisał:

To może zapytam tak, w budżecie 10-12kpln możecie polecić jakiś zestaw do muzyki elektronicznej, filmu i przyszłościowo konsoli. 2 monitory, sub i elektronika, na większe kolumny nie mam miejsca

Ale czekaj to w przypadku belki miejsce z tyłu masz a w przypadku monitorów już nie?

No to w tej cenie jeśli miał to by być zestaw stereo 2.1 to polecał bym Cambridge AXR100 + Fyne F500 / Dali Oberon 3 / Heco Revolution 3 + REL HT 1003 tu masz zestaw kompletny

Albo inny miekszy amplituner Magnat MR 750 + Monitor Audio Bronze 100 albo i nawet Silver 100 / Magnat Signature 903 + REL HT 1003.

No chyba że to kino? wówczas amplituner + monitory pod stereo na przykład któreś z powyższych + reszta satelit do kina

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, na 2 satelity sonos ustawione na ori stojakach chowanych pod sofę miejsce znajdę, odległość od tv do ściany 3m tak więc dużo miejsca nie ma. Generalnie nie musi to być typowe kino gdyż na to nie mam miejsca jak wspomniałem. Głównie chodzi o poprawę dzwieku z tv, konsoli, nie planuję w przyszłości zakupu cd, itp. 

Po rozmowie z drugą połówką w grę wchodzi wspomniany soundbar lub jakieś małe 2.1. Stąd prośba o pomoc jak w miarę dobrze zainwestować 10-12k. A czy połączenie optykiem nie jest gorsze od hdmi arc, nie traci na jakości? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze za informację i poświęcony czas. 

Zapytam jeszcze o jedną kwestię, zakup amplitunera av nie będzie bardziej rozwojowym zakupem na przyszłość? Podłączył bym na tą chwilę 2 monitory i suba jako stereo a w przyszłości gdyby miejsce pozwoliło dukupic resztę głośników. Dużo strace na jakości dźwięku pomiędzy amplituner em kina a wzmacniaczem stereo biorąc pod uwagę że źródłem dźwięku będzie głównie tv, konsola itp? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner AV będzie o tyle rozwojowy, że pozwoli dekodować dźwięk przestrzenny i w przyszłości rozbudować do np. 5.1, ale w stereo dźwięk będziesz miał gorszy od proponowanych wzmacniaczy stereo. Musisz sam rozważyć czy bardziej zależy ci na kinie, czy na dobrym stereo. Często osoby kupujące kino słuchają głównie muzyki a ten sprzęt jednak produkowany jest do innych celów i z czasem wymieniają na zestawy stereofoniczne. Warto przed podjęciem decyzji zastanowić się nad tym aspektem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wjts napisał:

Zapytam jeszcze o jedną kwestię, zakup amplitunera av nie będzie bardziej rozwojowym zakupem na przyszłość?

Jeśli dokupisz resztę i będziesz korzystał z kina do będzie. Jeśli nie to nie będzie.

20 godzin temu, wjts napisał:

Dużo strace na jakości dźwięku pomiędzy amplituner em kina a wzmacniaczem stereo biorąc pod uwagę że źródłem dźwięku będzie głównie tv, konsola itp? 

W stereo tak. W kinie nie koniecznie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...