Skocz do zawartości

10 letnia YAMAHA RX-V2067 - warto brać czy coś innego?


kuba111

Recommended Posts

Witam, kupiłem wczoraj za 1000zł na allegro (od handlarza) sprawną YAMAHA RX-V2067, później znalazłem informacje, że ten model ma problemy z chipem dsp (reflow i kulkowanie naprawiają brak dźwięku ale teraz pytanie na jak długo?)

Czy to był rozsądny zakup? Ma urlop, jeszcze nie wysłał - mogę anulować zamówienie. Może znacie 10 letnie modele z wysokiej półki które są nie do zdarcia?

 do kina podepnę Tannoye mercury 7.4

(https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v2067-kino-9-2-truehd-dts-hd-hdmi-pilot-12280176198)

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kuba111 changed the title to 10 letnia YAMAHA RX-V2067 - warto brać czy coś innego?
9 godzin temu, kuba111 napisał:

óźniej znalazłem informacje, że ten model ma problemy z chipem dsp

o proszę, @Piotr Sonido i jak tam Yamaha, co? Onkyo przynajmniej wymianę robiło i to baaaardzo długo.

 

9 godzin temu, kuba111 napisał:

ale teraz pytanie na jak długo?)

loteria. Tego się nie da naprawić bez wymiany na poprawiony chipset a tych nie ma na rynku od dawna. Jeszcze z przed czasów COVID. 

 

9 godzin temu, kuba111 napisał:

zy to był rozsądny zakup?

niestety nie, przykro mi to pisać ale dałeś się złapać na trefny zabytek :(

 

9 godzin temu, kuba111 napisał:

mogę anulować zamówienie.

zrób to tak szybko jak możesz.

 

9 godzin temu, kuba111 napisał:

Może znacie 10 letnie modele z wysokiej półki które są nie do zdarcia?

Wysokiej półki? Moja rada, nie kupuj modeli 10 letnich, one wszystkie mają problem z DSP bo to jedna firma w sumie dostarcza i był problem. Jak sprzęt ma być wolny od wad to najstarszy możesz kupić z rocznika 2015. Najprościej to poznasz po instrukcji obsługi w której musi być napisane, że sprzęt wspiera HDCP 2.2. Jak nie ma takiej informacji to nie kupujesz. Po prostu te modele mają już poprawione chipsety.

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Wysokiej półki? Moja rada, nie kupuj modeli 10 letnich, one wszystkie mają problem z DSP bo to jedna firma w sumie dostarcza i był problem. Jak sprzęt ma być wolny od wad to najstarszy możesz kupić z rocznika 2015. Najprościej to poznasz po instrukcji obsługi w której musi być napisane, że sprzęt wspiera HDCP 2.2. Jak nie ma takiej informacji to nie kupujesz. Po prostu te modele mają już poprawione chipsety.

Dzięki za odpowiedź, już anulowałem

Ceny startują od 2000 za słabiutkie amplitunery, dla mnie bez sensu. Mam projektor 1080p, nie potrzebuję 4k, myślałem, że uda się kupić coś dobrego do tego 1500 zł :( Najbardziej mi zależy na biampingu i pre oucie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lolekdrugi napisał:

🤦‍♂️ lubisz zabytki :)

 

wiem nausznie :) jak brzmi nowoczesny amplituner z niskiej półki i takiego nie chcę -  do tego 4k nie użyję. Jak dziadek pochodzi kilka lat będzie super, może do tego czasu ceny nowych wrócą do normy. Robiłem research - nowsze onkyo z hdcp 2.2 też się pierniczą. Ogólnie niech buk ma mój nowy amplituner w opiece :D

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

365 tak samo był awaryjny. Moim zdaniem jesli to są modele które już grają tyle czasu to już grac będą i ten Harman i 2067. To nie jest tak że każde urządzenie padlo.

Drugi to model 696 to stosunkowo "nowy" model. Wciąż w sprzedazy jako nowy.

Jak nie potrzebujesz 4K to i eARC to może być to dobra opcja.

Jaką masz na niego cenę i ilo letni?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

365 tak samo był awaryjny. Moim zdaniem jesli to są modele które już grają tyle czasu to już grac będą i ten Harman i 2067.

nie, to tak nie działa to jest elektronika. Skoro jest tam felerny chipset DSP to on padnie. Prędzej lub później ale padnie.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To nie jest tak że każde urządzenie padlo.

owszem nie każde padło, ale każde padnie i to przez ten chipset.

 

To tak jakbyś kupował samochód wiedząc, że ma silnik wadliwy i  licząc, że jednak na Ciebie nie trafi. Zasada jest taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 08:46, lolekdrugi napisał:

 

@Piotr Sonido @lolekdrugi no więc przyszedł harman 365.

Podpięłem pod pc, android box a wyjście hdmi na projektor i ekran jest cały różowy, jak włączę amplituner i wyłącze np 3 razy to za czwartym ekran jest taki jak powinien być. Albo na odwrót - pierwsze włączenie jest ok, wyłączę i różowy ekran XD

3 głośniki lekko szumią (ale to pikuś, gorszy jest różowy ekran), wentylator się nie kręci, amplituner się dosyć mocno grzeje już przy cichym graniu po paru minutach, jak nic nie gra pobiera aż 100w.

Jakość dźwięku bardzo dobra, jest moc. Miał być 100% sprawny - chyba, że jakieś ustawienia powodują różowy ekran? Ale na tym samym setupie mój 2 letni amplituner nie miał nigdy problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...