Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Nie wiem, czy we właściwym dziale, ale kto pyta, nie błądzi. 

Zna ktoś/poleci salon audio, który ma w ofercie kable głośnikowe melodika mdc 2,5 mm2 i jest w stanie wysłać kilka metrów do Holandii? Jeśli jeszcze zarabia końcówki srebrem, to już w ogóle bajka.

Wiem, że mogę szukać bezpośrednio na stronach salonów, ale to dość żmudne i czasochłonne zajęcie. Jak na razie większość oferuje dostawę na terenie Polski. Jeden chciał za wysyłkę 400pln...

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MortalWombat napisał:

Zna ktoś/poleci salon audio, który ma w ofercie kable głośnikowe melodika mdc 2,5 mm2 i jest w stanie wysłać kilka metrów do Holandii? Jeśli jeszcze zarabia końcówki srebrem, to już w ogóle bajka.

Pomijając fakt, czy gra, czy nie gra i do czego Ci to potrzebne.. https://allegro.pl/listing?string=mdc2250 srebro - teraz tylko zobacz na cenniki dostaw, no i który sprzedawca ma wysyłkę za granicę. Na allegro wysyłka poza Polskę jest w rozsądnej kasie - Holandia +/- 30pln:)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

Sorry za OT.

Jaki masz tor? Chcesz coś zmienić w brzmieniu czy poprostu kupić druty, bo nie masz? 

Na forum melodika nie cieszy się dobrymi opiniami. Chodzą słuchy iż potrafi zamulić lub przygasić brzmienie.

Od razu uprzedzam że są ludzie którzy twierdzą że przewody nie mają wpływu na brzmienie. Ja do nich nie zaliczam się. Moim zdaniem nauka poprostu nie potrafi jeszcze tego wytłumaczyć. 

Melodikę mam i nie narzekam. Po prostu wskutek przemeblowania będą mi potrzebne nowe kable. Tutaj najzwyklejszy kosztuje 5-6 e za metr. W tej cenie mogę mieć coś lepszego, czyt. Melodikę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MortalWombat napisał:

Melodikę mam i nie narzekam.

Ja również nie narzekam a metrów ich mam sporo.

2 godziny temu, J4Z napisał:

Na forum melodika nie cieszy się dobrymi opiniami. Chodzą słuchy iż potrafi zamulić lub przygasić brzmienie.

Pozytywne opinie też ma. Chodzą słuchy ze nie wyostrza górnych rejestrów. ;)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT.

Ale dlaczego nie kupisz przewodu 2,5mm2 z OFC w dowolnym sklepie w Holandii? Kable Melodiki nie są jakieś specjalne, bo liczne przeprowadzone dotychczas pomiary i eksperymenty odsłuchowe nie wykazały wpływu kabli na brzmienie, który byłby możliwy do wychwycenia narządem ludzkiego słuchu.

Od razu zastrzegam, że są osoby które twierdzą, że słyszą brzmienie kabli. Ja do nich akurat nie należę. Moim zdaniem to jedynie wpływ autosugestii i innych czynników psychoakustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Sorry za OT.

Ale dlaczego nie kupisz przewodu 2,5mm2 z OFC w dowolnym sklepie w Holandii? Kable Melodiki nie są jakieś specjalne, bo liczne przeprowadzone dotychczas pomiary i eksperymenty odsłuchowe nie wykazały wpływu kabli na brzmienie, który byłby możliwy do wychwycenia narządem ludzkiego słuchu.

Od razu zastrzegam, że są osoby które twierdzą, że słyszą brzmienie kabli. Ja do nich akurat nie należę. Moim zdaniem to jedynie wpływ autosugestii i innych czynników psychoakustycznych.

Wspominalem o cenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MortalWombat napisał:

Wspominalem o cenie 

Tu masz kable trzech różnych producentów w cenie 2-3 EUR / metr:

https://www.thomann.de/nl/cordial_cls_225_sw.htm
https://www.thomann.de/nl/the_sssnake_ssk_225_bk.htm
https://www.thomann.de/nl/sommer_cable_scmeridian_sp225.htm

Dostawa do Holandii 4,90 EUR, przy zakupie na ponad 49 EUR - gratis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cordial cls 225 zagrał chudszym dźwiękiem od Chorda, ale z drugiej strony po co kupować melodike, którą się chce choćby dla wyglądu czy faktu samego posiadania?  :)

Też nie wiem czemu kupiłem droższy wąż ogrodniczy Fiskars skoro mogłem kupić jakiegoś taniego cellfasta przecież jeden i drugi działa tak samo.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...