Skocz do zawartości

Sprzęt pod TV - 1500 zł


Mozart

Recommended Posts

Witam,
zacznę od tego, że jestem kompletnie zielony w temacie, więc za wszelkie faux-pas z góry przepraszam wszystkich zajarańców! 

Do rzeczy: szukam sprzętu audio (w okolicy 1500 zł) do salonu, ok. 20m2 ze ścianą nośną oddzielającą kuchnię (dodatkowe kilka m2). Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki (hip hop, rock, jazz - różnie), filmów (kolejność przypadkowa) i czasem Xboxa, jednak w tym przypadku najczęściej korzystam ze słuchawek i tak też pozostanie.

Na chwilę obecną nie jestem przekonany czy szukam zestawu 5.1 (tu intensywnie myślę o Logitech z906) czy 2.1 (np. Panasonic PMX94EG-K)

Dużą zagwozdką dla mnie jest kwestia rozstawienia zestawu 5.1 (czy przy takim rozstawieniu ma to w ogóle sens), natomiast kusi "cinematic experience" 😄
Kąt z Tv jest generalnie w rogu i tu nie mam możliwości zmiany jego położenia, w związku z czym muszę dobrać sprzęt, który będzie w stanie się tam rozbujać i gdzieś się zmieści..

@EDIT 
Dodam, że sprzęt używany także wchodzi w grę.

Proszę o opinie, sugestie, info jakbyście ugryźli temat,
Pozdrawiam!

 

x.png

xx.jpeg

Edytowano przez Mozart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mozart napisał:

Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki

To nie szukałbym 5.1.

15 minut temu, Mozart napisał:

Kąt z Tv jest generalnie w rogu i tu nie mam możliwości zmiany jego położenia,

Dlaczego? Nie myslałeś, żeby obrócić narożnik tyłem do kaloryfera i tv zrobić na ścianie, gdzie stoi komputer? Budżet nieduży, ale jakieś małe kolumny i wzmacniacz zmieścisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie do muzyki/filmów (kolejność przypadkowa - stosunek 50/50), być może niejasno się wyraziłem. :) 

Niestety, raz, że wizualnie zabiera to znacznie więcej miejsca a dwa oświetlenie jest tam sporo większe i daje dobrze po ekranie.. :/ (rozumiem, że jest to propozycja odnosząca się do zwiększenia wolnego miejsca na sprzęt audio?)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na rynku duży wysyp używanych modeli yamaha pianocraft np mcr840, które poniżej 1000 PLN powinno spełnić Twoje oczekiwania jeśli zdecydujesz się na stereo.
Jeśli chcesz rozszerzyć na konfigurację 2.1 to trzeba by było dobrać jakiś aktywny sub np YST-FSW 150, lub coś mocniejszego choć wtedy ciężko będzie zmieścić się w budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mozart napisał:

Niestety, raz, że wizualnie zabiera to znacznie więcej miejsca a dwa oświetlenie jest tam sporo większe i daje dobrze po ekranie.. :/ (rozumiem, że jest to propozycja odnosząca się do zwiększenia wolnego miejsca na sprzęt audio?)

Też, ale dla mnie patrząc na zdjęcie, to wizualnie tak byłoby właśnie lepiej i więcej przestrzeni, no ale Ty tam urzędujesz, więc spoko :) To innym pomysłem jest zmiana szafki rtv na niższą i szerszą, wtedy dwie kolumny podstawkowe wejdą razem z telewizorem i będzie elegancko grało. Więcej pomysłów na taki układ nie mam. Na razie koło tv nie masz miejsca na NIC :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to widzę jak @no_i_fajnie.

Miejsce na komputer miałbyś w sam raz tam, gdzie stoi teraz TV. Biurko narożne, wielka ksero/drukarka obok niego.

Na pierwszym planie zdjęcia widać jakąś szafkę z półkami, więc to nie jest punkt przechodni gdzie by kolumna zawadzała. TV więc dajesz na środek tej lewej ściany, masz wówczas mnóstwo przestrzeni na dobry rozstaw głośników. Jaką szafkę pod TV na audio byś dał, to już kwestia aranżacji. Ale ogólny układ wydaje mi się że byłby wówczas dużo ciekawszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jeszcze montaż TV na ścianę, co podniosłoby go o kilka cm + zwolniło dużo miejsca na szafce. 

Dziękuję Panowie za opinie, spróbuję dziś wieczorem raz jeszcze takiej wariacji i wrócę z info czy ma to ręce i nogi czy bez szans z uwagi na olbrzymi narożnik.

 

Edytowano przez Mozart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mozart napisał:

Dziękuję Panowie za opinie, spróbuję dziś wieczorem raz jeszcze takiej wariacji i wrócę z info czy ma to ręce i nogi czy bez szans z uwagi na olbrzymi narożnik.

Jak go przestawisz, to dalej będzie olbrzymi, ale na środku pokoju zwolni się sporo miejsca, gdzie teraz masz metr przejścia, zobaczysz :) Powieszenie na ścianie też dobry pomysł, no ale dalej lepiej by było na tej, gdzie aktualnie jest biurko :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Ten pokój ma nawet potencjał na audio, ale nie przy takim ustawieniu sprzętu. Telewizor i kolumny rzuciłbym na ścianę po lewej (tę bez okien). Do tego dywanik, grube zasłony i można działać z fajnym, nawet budżetowym stereo :)

Jakieś propozycje jeśli chodzi o stereo?

Niestety Panowie, na chwilę obecną takie rozwiązanie odpada - narożnik przy ścianie z grzejnikiem zostawia miejsce max na drukarkę, a to trochę za mało, żeby wcisnąć całe biurko. 🥲

W przyszłości będzie wymieniany na mniejszą sofę/narożnik, jednak na chwilę obecną muszę zostać przy obecnym ustawieniu (w grę natomiast jak najbardziej wchodzi montaz tv na scianie). 

Mimo ograniczeń wciąż proszę o sugestie. 

Pozdrawiam

20220715_185624.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mozart napisał:

Niestety Panowie, na chwilę obecną takie rozwiązanie odpada - narożnik przy ścianie z grzejnikiem zostawia miejsce max na drukarkę, a to trochę za mało, żeby wcisnąć całe biurko. 🥲

Jak się popieści, to się zmieści ;) Serio, pokombinuj z przemeblowaniem. Warto. Przy obecnym ustawieniu nawet nie masz jak postawić zestawu 2 monitorów na standach + wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mozart napisał:

Jakieś propozycje jeśli chodzi o stereo?

Niestety Panowie, na chwilę obecną takie rozwiązanie odpada - narożnik przy ścianie z grzejnikiem zostawia miejsce max na drukarkę, a to trochę za mało, żeby wcisnąć całe biurko. 🥲

W przyszłości będzie wymieniany na mniejszą sofę/narożnik, jednak na chwilę obecną muszę zostać przy obecnym ustawieniu (w grę natomiast jak najbardziej wchodzi montaz tv na scianie). 

Mimo ograniczeń wciąż proszę o sugestie. 

Pozdrawiam

Tam gdzie krzesło, to ze dwa metry wolne są, przesuń wszystko tam, wsadź tv i już. Nie wierzę, że nie można tego ogarnąć :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw r2750db można w przyszłości jakoś poszerzyć? W sensie dokupić coś do tego, co poprawi ich pracę?

 

Panowie, pracuje nad postawieniem TV pod ścianą z lewej, gdybym nie dawal znaków życia, znaczy, że żona mnie zabiła. 😂

Pozdro!
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, narożnik będzie nadal na środku, jednak frontem do ściany po lewej i tam też będzie TV (wczoraj już nie dałem rady, ale dziś to ogarnę na cacy).

Jesli chodzi o audio to z uwagi na promocje, które mają miejsce mocno się skłaniam ku edifier mk2000III - jakieś opinie/sugestie?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mozart napisał:

Panowie, narożnik będzie nadal na środku, jednak frontem do ściany po lewej i tam też będzie TV (wczoraj już nie dałem rady, ale dziś to ogarnę na cacy).

Jesli chodzi o audio to z uwagi na promocje, które mają miejsce mocno się skłaniam ku edifier mk2000III - jakieś opinie/sugestie?

Pozdrawiam!

Zdecydowanie na tak , tylko połącz to z edifier t5. Wtedy nawet w kinie będzie efekt. Do 1.5,k nie ma lepszych kolumn aktywnych a miałem trochę. Szkoda ze s3000 pro już nie ma bo mają ta zaletę że kolumny łączą się bezprzewodowo i więcej basu a byly w promo po 2100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robotnik napisał:

Zdecydowanie na tak , tylko połącz to z edifier t5. Wtedy nawet w kinie będzie efekt. Do 1.5,k nie ma lepszych kolumn aktywnych a miałem trochę. Szkoda ze s3000 pro już nie ma bo mają ta zaletę że kolumny łączą się bezprzewodowo i więcej basu a byly w promo po 2100. 

Zrobiłem mały research, czy spotkałeś się ze wspomnianą wadą: https://forum.hifiguides.com/t/edifier-s2000-mk-iii-passive-speaker-problem/21363 ?? 

Edit: generalnie chodzi o wadę głośnika nisko tonowego, który przy większej głośności i basie wydaje dźwięk jakby membrana o cos uderzała/ocierała?

Edytowano przez Mozart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mozart napisał:

Zrobiłem mały research, czy spotkałeś się ze wspomnianą wadą: https://forum.hifiguides.com/t/edifier-s2000-mk-iii-passive-speaker-problem/21363 ?? 

Edit: generalnie chodzi o wadę głośnika nisko tonowego, który przy większej głośności i basie wydaje dźwięk jakby membrana o cos uderzała/ocierała?

nic takiego nie zaobserwowalem . Te glosniki graja bardzo czysto , wyraznie , jedyne czego mi brakowalo to basu , szczegolnie na niskiej glosnosci ( a niestety nie maja sub-outa )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mozart napisał:

jednak szafka pod tv jeszcze będzie przesunięta ok. 20cm w prawo

A już chciałem chwalić. Jak dosuniesz ją 20cm w prawo, to układ w zasadzie będziesz miał taki sam układ jak przed przemeblowaniem. Bez sensu. Daj ją ostro w lewo, a szafkę/półkę z Ikei ustaw do ściany, na lewo od okna - tak jak stała na pierwszej focie pokoju, którą dałeś.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...