Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 21m2 do 3-4k PLN


Michał D.

Recommended Posts

Dnia 20.08.2022 o 09:28, Michał D. napisał:

jaka antena do tego MR pod dab

Dab na chwilę obecną to tylko kilka stacji w większości polskiego radia (przynajmniej u mnie) ale odbiera nawet na tym druciku dawanym razem z mr780. Stacje radiowe raczej idą w sieć niż w dab. Do słuchania radia to proponuję wypróbować nawet telefon z np replaio po usb lub bt. Bedziesz miał setki stacji a niektóre w hires.

I pod względem jakosciowym jest lepsze niż zwykle FM (tak jest u mnie - gdzie FM z kabla od kablowki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, dziś przyszedł wzmacniacz - kawał pieca 🙂(żona załamana wymiarami, ale nie zdaje sobie sprawy że w planach jeszcze transport CD i gramofon, chociaż miała czas się przyzwyczaić do moich dziwactw takich jak terrarystyka i akwarystyka) muszę powiesić Tv żeby MR780 postawić na szafce , ze wzmacniaczem dotarł też Triangle AIO C, podłączyłem do starego jeszcze zestawu, jaka to jest wygoda i zauważalnie lepsza jakość względem PS4 przez TV do amplitunera KD. Nie mogłem połączyć aplikacji przez mój telefon, ale na tablecie zatrybiło, jak już złapał sieć to apka na telefonie też zagrała. Mam pierwsze kable na próbę, Dali SC F222C i optyk WireWorld Nova. Jutro dostawa kolumn i standów. Miska sama mi się cieszy 😀

Wybaczcie offtop ale musiałem podzielić się radością.

Edytowano przez Michał D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystko jest i gra, jest fajnie. Na tyle ile gdzieś tam słuchałem to jest tak jak chciałem, ciepło i wyraźnie, na razie nie zauważyłem braków, faktycznie te kolumny dobrze zgrywają się że wzmacniaczem. Muszę tylko pobawić się z odpowiednim ustawieniem głośników. O ile z odsunięciem ich od ściany za nimi nie będzie problemu , o tyle już prawa strona lekko w rogu przy zasłonie jak na razie stoi, ten nieszczęsny róg widać na zdjęciach z pierwszego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już posłuchałem, tak jak pisałem jest przyjemnie, szczególnie dobrze zrealizowane kawałki bluesa, gra tak jak chciałem, utwory Dire Straits i Pink Floyd też bardzo dobrze wypadają, Leonard Cohen - You want it Darker , mega fajnie, ten głos jest idealny, czasem jednak odnoszę wrażenie że bas wpada w rezonans, akustyka pomieszczenia trochę leży. Przy mocniejszym graniu i słabszych utworach robi się trochę słabo. Ciągle staram się jakoś ustawić kolumny "zgodnie ze sztuką". Dodam jeszcze że wszystko leci w trybie direct, przez triangle aio c, Tidal master. Jednak brakuje mi osłuchania i doświadczenia żeby stwierdzić co z czym i jak. 

Stojak z kwiatami z lewej wyleci, a po prawej zasłona przez przeciąg przysunęła się do głośnika. Między kolumnami jest 195cm jakoś, od ściany tylnej około 30, nie pamiętam ile jest po prawej tam gdzie zasłona.

 

No i najśmieszniejsze, pilot od tv i wzmacniacza działają równolegle... Tyle że odpalają inne funkcje na obu urządzeniach.

IMAG4934.jpg

Edytowano przez Michał D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Michał jakie ładne kolumny 😉 miałem podobny dylemat i też z Bronze myślałem o mr780 ale po odsłuchach wygrał pionierek, jaki masz metraż, ja 18m2, ps wszystko sobie puść przez strimer nawet radio. Ja mam odsunięte kolumny na około 15cm bo stoją na komodach i standy nie wchodziły w grę, i mnie rostaw kolumn 3.5m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

O Michał jakie ładne kolumny 😉 miałem podobny dylemat i też z Bronze myślałem o mr780 ale po odsłuchach wygrał pionierek, jaki masz metraż, ja 18m2, ps wszystko sobie puść przez strimer nawet radio. Ja mam odsunięte kolumny na około 15cm bo stoją na komodach i standy nie wchodziły w grę, i mnie rostaw kolumn 3.5m. 

Mi właśnie odpowiada ciepły charakter Magnata, mam 21m2 tyle że układ "jamnik" w pierwszym poście jest rzut pokoju, tak jak słucham to wszystko idzie ze streama, chociaż radio na druciku z pudełka też działa nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, micha ‎się będzie cieszyć  ja niestety nie miałem opcji jeżdżenia kolumnami po pokoju(twój układ pomieszczeni to te nowe bloki ,ja mam blok z lat 70 wszystko osobne) ,ale mam jak miałem już wcześniej ustawione poprzedni system(wiekową już wieże technicsa która gra do dzisiaj 22lata :))) i nie chce się zepsuć a zawieszenie piankowe w kolumnach najgorsze;))) wizualnie plastik ale daje rade ciekaw jestem nowego sprzętu ile wytrzyma )czyli kolumny na komodach które są trochę za wysoko o jakieś 20cm ale  idzie przeżyć ,magnat mr780 bardzo dobra opcja tez miałem przyjemność posłuchać ale jednak mi bardziej przypadł do gustu  pionier z serii A(wiem ze nie każdemu podchodzi ten dźwięk  ale po przesiadce z taga harmony 1000cdv2  jest dużo lepiej ) i po kilku tygodniach słuchania jestem dalej zadowolony ,jedynie sąsiedzi czasem trochę mniej, myśleli  ze mam jakiś duży sprzęt , a przy odwiedzinach zdziwienie małe kolumny podstawkowe wypełniają dobrze 18m2 i jest bass jaki mi brakował w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym MA Bronze nie brakuje basu, powiedziałbym nawet że jest go w niektórych przypadkach nadmiar, nie wiem czy w prawym rogu nie wstawię jakiejś pianki od podłogi do sufitu. Może zamienię ten obraz z nad sofy na jakieś 2-3 obrazy na płótnie to ten "ananasek" jest na płycie. Teraz jestem na etapie poszukiwania słuchawek które spasują z Magnatem, wieczorami jak córka śpi. Typów mam parę, ATH m40x, Fidelio x2hr albo coś z Beyerdynamic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki grają raczej jednakowo, nie zauważyłem jakiegoś wpływu na balans między nimi że względu na ta zasłonę, nie miałem kiedy jeszcze ich lekko przesunąć, jedynie co to właśnie niskie tony czasem się odezwą za bardzo , chociażby w kawałku Two Feet - Had some drinks koło 25 sekundy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć,

Chciałbym podłączyć się pod temat. Szukam pomocy w doborze sprzętu stereo do salonu 20m2.

Po krótce:

Posiadam wzmacniacz DENON 880 R i głośniki Tonsile Fenix. Coś zestaw zaczął mi  szwankować… straszne buczenie (zbyt dużo basu) i czasami miałem wrażenie, że raz jest głośniej raz cisze. Okazało się, że po zdjęciu osłon zwulkanizowały się głośniki i rozsypały się membrany. Teraz nie wiem czy problem leży w wzmacniaczu, czy w kolumnach… więc stwierdziłem, że zmiennie całość jak nie będę miał jak sprawdzić czy wzmacniacza jest ok.

Muzyki słucham bardzo różnej: rap, rock, elektroniczna, pop, filmowa itp. Dużo słucham płyt winylowych z gramofonu (obecnie Adam bo moje dzieciaki zniszczyły mi Tesle NC450, która czeka na swoją naprawę) oraz Appel Music/Tindal.

Przeczytując mnóstwo artykułów stwierdzam, że jedynie w temacie jestem głupszy 😀

Poniżej zestawy, na która zwróciłem uwagę:

1.      Ymaha R-S202D + MusicCast WXAD-10

2.      Yamaha R-N303D + przedwzmacniacz do gramofonu

3.      Yamaha AS-501+ MusicCast WXAD-10

Myślałem o kolumnach podstawkowych bo takie są naciski od strony żony by nie zastawiał kątów w pokoju, ale w razie potrzeby można podjąć próby zmiany decyzji 😀

Z kolumn to:

1.      Indiana Line Tesi 261

2.      Indiana NOTA 550

3.      Indiana Tesi 561

4.      Jamo S-809

5.      Jamo S 805

Oczywiście mogą być inne kolumny inny wzmacniacz.  Chciałbym pewnie jak każdy znaleźć złoty środek i znaleźć jakiś kompromis. Nie chciałbym nie potrzebnie wydawać więcej pieniążków jeżeli nie widać różnicy 😀

Tak czytając tylko wypowiedzi i opinie to najlepszym rozwianiem by było Yamaha A-S501

 Kolumny Indiana Test 561. Oczywiście bym musiał dokupić zestaw przyszłościowo MusicCast  a to już robi się pod 5 k.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okazało by się, że jednak to nie wzmacniacz, to bym go zostawił, bo on paradoksalnie będzie lepszy od tego na co chcesz zmienić i wtedy możesz rozejrzeć się za kolumnami. Jeżeli jednak chciałbyś pójść w zmianę całego systemu to polecałbym szukać jakichś okazji. 

Oczywiście nie jest to tak, że nie może Ci się podobać bardziej nowy nabytek (bo oczywiście kolumny będą dodatkową zmienną i charakter brzmienia w stosunku do obecnie posiadanego), aczkolwiek klasowo posiadasz obecnie lepszy wzmacniacz. Pytanie jeszcze jakiej wielkości jest pomieszczenie, ponieważ np. Nota 550 to kolumny do mniejszych kubatur. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Właśnie tego się bałem, że obecny wzmacniacz może być lepszy niż to co znalazłem J

 

Wtedy najrozsądniej do kupić kolumny i np. yamaha wxad-10 by mieć muzykę z urządzenia cyfrowego? Pokój to jest salon z aneksem kuchennym i ma około 20 m2.

 

Pytanie, jakie kolumny jeżeli okaże się ze wzmacniacz jest ok…? Indiana Tesi 561, 550 czy może totalnie coś innego? Mój tato od 25 lat ma zestaw Denona z kolumnami Jamo stąd też propozycja ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś sam sprawdzić który bardziej Ci pasuje.

Ale chyba najlepsza opcją będzie zestawić te 2 wzmaki z innymi kolumnami.

Bo budżet nie jest duzy i będzie to raczej wybór czegoś z niższej półki. Gdyby okazało się że wzmacniacz jest sprawny to możesz wtedy cały budżet przełozyc na kolumny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...