Skocz do zawartości

Telewizor OLED


Recommended Posts

Hej, zabieram się za kupno telewizora, w granicach do około 7000 zł. Telewizor zamierzam podłączyć do amplitunera AVR-S660H. Filmy będą lecieć z Raspberry które też będzie podłączone do amplitunera. Na chwilę obecną jestem najbardziej zdecydowany na technologię OLED - z tego co wiem, to wypalanie się w nowych telewizorach jest praktycznie niemożliwe przy standardowym użytkowaniu (2-4 godziny dziennie na oglądanie filmów/granie w gry).

Czy możecie mi polecić jakiś telewizor? Wstępnie myślałem o Samsungu, ale nie bardzo widzę OLED'y w tej cenie, znajomi natomiast polecają mi LG. np OLED65CX3LA, z tym, że widziałem na tym forum negatywne opinie o telewizorach LG, chociażby ze względu na źle działający port eARC - póki co nie planuję używać tego portu (wszytko bedzie połaczone bezpośrednio do amplitunera), ale kto wie, w przyszłości mi się może przydać. Czy LG rzeczywiście mają problem z tym portem?

Dzięki i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść informacji

CX to model z 2020 roku.

Samsung do jeszcze tego kwartału nie produkował OLEDÓW, za to wypuścił następce OLEDÓW QD-OLED.

Problemów z eARC w modelach LG z rok 2021 czyli B1 C1 nie ma.

Na ten moment możesz mieć dylemat bo to ostatnie miesiące kupić tanio TV i właśnie oledy od LG B1 C1 które może kupić w promocjach po 4800zł lub 5500zł (65 cali).

Telewizory na rok 2022 to kosmos cenowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Kasztanowisz napisał:

Hej, zabieram się za kupno telewizora, w granicach do około 7000 zł. Telewizor zamierzam podłączyć do amplitunera AVR-S660H. Filmy będą lecieć z Raspberry które też będzie podłączone do amplitunera. Na chwilę obecną jestem najbardziej zdecydowany na technologię OLED - z tego co wiem, to wypalanie się w nowych telewizorach jest praktycznie niemożliwe przy standardowym użytkowaniu (2-4 godziny dziennie na oglądanie filmów/granie w gry).

Czy możecie mi polecić jakiś telewizor? Wstępnie myślałem o Samsungu, ale nie bardzo widzę OLED'y w tej cenie, znajomi natomiast polecają mi LG. np OLED65CX3LA, z tym, że widziałem na tym forum negatywne opinie o telewizorach LG, chociażby ze względu na źle działający port eARC - póki co nie planuję używać tego portu (wszytko bedzie połaczone bezpośrednio do amplitunera), ale kto wie, w przyszłości mi się może przydać. Czy LG rzeczywiście mają problem z tym portem?

Dzięki i pozdrawiam :)

Hej,

Bylem tam gdzie Ty :) Tylko Lg - najlepszy system ze wszystkich, referencyjny obraz (zajmuje sie filmem i fotografia zawodowo). Ja mam cx i na żaden inny bym go nie wymienił. Jak nie oglądasz przez 12 godzin dziennie wiadomości z paskami to o wypalanie się nie martw - nie ma szans. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj opinię o sony z dzisiaj "nie moja"

https://forum.filmozercy.com/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady?pid=91791#pid91791

I tu test sony, test i opis wad których nie przeczytasz u innych testerów.

https://www.tvtest.pl/sony-55a80j-test/

Co do LG webos w seriach B1 C1 uważam za słaby mimo w internatach pochlebnych opinii, dlaczego? po prostu jest brzydki i ma słabą kolorystykę w szczególności w nocy widać tego wadę kiedy daje po oczach jak latarka...

 

Gdyby panasonic nie miał tak wysokich cen byłby najlepszym wyborem.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku temu miałem okazję porównać osobiście parę modeli i podowiadywać się u źródła, jak dla mnie najlepszą opcją był wtedy Soniak XH95. Czerń (nie biorąc pod uwagę oczywiście OLEDA) biła na głowę IPS (zaleta matrycy TN) w jednym z wyższych NanoCelli LG, jasność również lepsza, a to ważne przy HDR. Niestety TN z natury ma słabe kąty , ale dokładnie ten model (jako jedyny, najwyższy z tej serii XH miał powłokę X-Wide poprawiającą kąty widzenia, faktycznie działa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, P-na napisał:

Oled ? bierzesz pod uwagę wypalanie matrycy !? , ja skusiłem się na Q-LED (nano)  85 na matrycy IPS i wbrew opłacanym recenzją spisuje się świetnie nawet w jasnym pomieszczeniu ,osobiście polowałem na serię 91 lub 95na matrycy AV  lecz finanse 

Początkowo wypalanie mnie niepokoiło, ale z tego co wyczytałem to zdarza się to bardzo rzadko, zwłaszcza w telewizorach z 2021 roku, W LG C1 i Sony A80J jest to niespotykane przy zwykłym użytkowaniu, a kontrast który oferują OLED mnie bardzo zachęca :D

 

Dzięki wszystkim za komentarze i przydatne linki :) Nadal nie wiem na co się ostatecznie zdecyduję, ale widzę, że zarówno Sony jak i LG powinny się spisać zadowalająco :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...