Skocz do zawartości

Jasiek88

Uczestnik
 • Zawartość

  659
 • Dołączył

Wszystko napisane przez Jasiek88

 1. Dts występuje tylko na płytach i nie atmos tylko Dolby, aktualnie wszystkie serwisy vod korzystają z dolby digital+ nazywany często dolby atmos w momencie gdy ścieżka zawiera efekty "sufitowe". Dolby atmos na płytach to natomiast truehd +efekty sufitowe.
 2. Skończ już chłopie.. nie podpinasz z żadnym hdmi arc tylko z zwykłym hdmi, porta arc w amplitunerze ja ki tv może być tylko jeden. Nie wiem ile razy jeszcze trzeba CI to napisać. Na z tv LG nie usłyszysz bo tv lg są wykastrowane z obsługi dts nawet po łączu earc dlatego urządzenie nadawcze musi być podłączone bezpośrednio do amplitunera. Nie znasz zasady działania eARC dlatego tego nie rozumiesz.
 3. eARC/ARC jest zawsze jedno, zostaw już ten temat i poczytaj na czy polega połączenie eARC/ARC to w końcu może zrozumiesz. Konsole podpinasz pod zwykłe hdmi 2.1, amplituner do hdmi earc.
 4. Jeśli amplituner obsługuje w pełni 8K i wszystkie funkcji hdmi 2.1 jakie posiada konsola można podpiąć do amplitunera jeśli nie podpinamy pod TV.
 5. Jeśli nie zostało popsute w amplitunerze to tak. Wiesz po co jest eARC? po to żebyś podłączył konsole pod tv i dźwięk szedł we wszelakich formatach do amplitunera kanałem zwrotnym audio z tv. Nie ma czegoś takiego jak xbox ps5 z eARC, eARC może mieć system audio i telewizor bo to pomiędzy nimi jest połączenie. ps czy tam xbox nie ważne jakie urządzenie korzysta tylko z tego kanału. Ten amplituner posiada tylko jedno wejście hdmi 2.1 obsługujące 8K.
 6. Głupoty piszesz earc ma być tylko jedno w amplitunerze jak i w tv tworzysz tym samym połączenie earc między amplitunerem a tv do komunikacji.
 7. Elac Debut Reference DBR62 to dużo lepsze kolumny od Heco MS 200? jak wypadają kontra Carina BS243.4? Miał ktoś przyjemność porównywać te obie serie elaców? Pozdrawiam
 8. Dużo lepsze od wspomnianych Cambridge Audio Minx Min 12? I jak po dłuższym czasie dobre granie przy wysokiej głośności podczas seansu? jak wygląda jakość wykonania tych głośników to sam plastik czy obudowa drewniana?
 9. Zejdź na ziemię to raz, dwa jeśli podłączysz CD do amplitunera kablem cyfrowym to za jakość dźwięku będzie odpowiadać DAC amplitunera, jeśli podłączysz go kablami analogowymi CD będzie korzystać ze swojego DAC'a.
 10. Włączyć tryb dolby surr albo dts:x neural. wtedy sygnał stereo zostanie upmixowany do wszystkich głośników. Tryb All channel stereo powoduje że z każdego głośnika leci to samo.
 11. O konstrukcje typu Dali rubicon lcr, Dali mentor lcr, dali opticon lcr itd nie do zabudowy do wieszania bezpośredni ona ścianie.
 12. Dzień dobry, Czy ktoś ma doświadczenie z głośnikami typu LCR w odsłuchu stereo gdy głównym założeniem jest kino domowe?
 13. To tak jak byś napisał że jeden uj jaki zestaw kolumn kupisz bo wszystko jedno i to samo jeden i ten sam dźwięk/barwa, z kolumny centralnej nie leci tylko głos ludzi/mowa w ścieżce centralnej dzieje się tak samo dużo aukcji jak i w głośnikach lewych/prawych. Więc nie trudno się domyśleć że jak będzie akcja z przejściem dźwięku z centralnego na lewy/lewy tył lub odwrotnie będzie słychać różnicę w barwie. Miałem tak zestawione heco 900 z klipschem rp450c na początku wow jak zajebiście... a po roku klipscha rp450c wyleciał i wstawiłem heco 200 jako centralny, gra to 100% razy lepiej. Jak widać okazało się to za zbyt skrajnym połączeniem. No widzisz to oznacza tylko jedno cały czas ci gra nie tak jak trzeba skoro non stop kombinujesz.
 14. Możesz je odkręcić i zobaczyć czy wszystko łączy i nic w środku nie lata, ja np miałem taki śmieszny przypadek że w środku klej na gorąco się oderwał i pod wpływem dźwięk stukał w obudowę to skutkowało takim dziwnym dźwiękiem jak by głośnik "iskrzył" coś typu ala zwarcie. Śmieszna sprawa. oki to dupa
 15. Ok teraz doczytałem dwa głośniki nie działają ci poprawnie w jednej kolumnie, możesz opisać to zjawisko? serwis@elcoexim.com.pl Zapłaciłem za głośniki wysoko tonowe 62zł./ szt. + koszty transportu 30 zł.
 16. Ja też mam Heco 900 głośniki kupisz w serwisie heco bez problemu ja np kiedyś w swoich wysadziłem wysoko-tonowe . Ale że na raz oba niskotonowe ci poszły... odłącz końcówkę i sprawdź. Ja właśnie będę zmieniał 900tki na podstawkowe, ale na razie też szukam propozycji. A masz przecież już podstawki starsze celany w każdym momencie możesz je przetestować z tym że najlepiej mieć standy...
 17. Dla mnie musi, spójność to podstawa tym bardziej że jeden z najważniejszych głośników. Robiłem już kiedyś takie eksperymenty.
 18. Dzięki za propozycje jednak że tak powiem "rzadkie" i wyżej półkowe konstrukcje nie są w moim polu widzenia ponieważ monitory potrzebuje cztery i do tego centralny. Dam przykład co z tego że uda mi się kupić jakieś starsze sonus faber warte 10tys cennikowo jak nie będę w stanie kupić centralnego bo brak dostępności lub kosmiczna cena.
 19. Dzień dobry, Szukam propozycji kolumn podstawkowych głownie przeznaczaniem do kina domowego ale też i do muzyki na spokojnie. Kolumny jakie już posiadam to heco music style 200, klipsch rp-150 i to z nimi będę porównywał przyszłe nabytki w skrócie klipsch fajny ale zbyt ostry na górze natomiast heco już trochę mi się znudziły... chciał bym wskoczyć level wyżej ale wyraźnie zauważalny level wyżej. Obawiam się że może mi w tym przeszkodzić amplituner Onkyo RZ810(końcówka mocy/wzmacniacz z main in jest gdzieś tam z tyłu głowy) lecz nie chciał bym go wymieniać elektronika w dzisiejszym czasie jest zbyt droga... i trochę robiona na wariata. Szukam kandydatów w cenie około ~4000zł max za same monitory, moim aktualny typ to ELAC Carina BS243.4 ale czy to dobry kandydat...? jestem otwarty na propozycje. Dzięki.
 20. To się się zdziwisz na 99,999% zadziałają kable a jak nie do masz nowy wydatek.
 21. Wszystko zależy jaki materiał leci w danej chwili w tv większość to stereo jeśli masz zawsze 5.1 to masz błędnie włączony jakiś upmix czy coś w tym stylu. Chyba nie wymagasz żeby informacje w tv leciały w 5.1... albo w serialu ojciec mateusz na tvp...
 22. Nawet DTS w odróżnieniu do innych gdzie nie ma jego obsługi całkowicie.
 23. Amplituner, skoro chcesz korzystać z eARC to oba urządzenia muszą go mieć. Albo kup... https://www.amazon.pl/FeinTech-VAX01202-Extractor-nowoczesnych-telewizorów/dp/B08TX473Z8
 24. Bo ścieżki są stereo, c+ to jeden z niewielu kanałów który ma ścieżki audio 5.1.
×
×
 • Utwórz nowe...