Skocz do zawartości

Jasiek88

Uczestnik
 • Zawartość

  600
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Jasiek88

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wroclaw

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ale w ogólnym rozrachunku niech ci będzie, mają być z boku lekko wycofane do tyłu w zależności jaki kąt chcemy uzyskać.
 2. Twój rysunek pokazuje konfigurację z głośnikami bipolarnymi/dipolarnymi. THX nie jest żadnym standardem Dolby i DTS to standardy, i masz w nich wszystkie wytyczne, kąty kąty to najważniejsza rzecz. Także głośnik w 5.1 zawsze delikatnie z tyłu po odpowiednim kątem.
 3. Boczne przy 5.1? Nie ma takiego układu. Takie coś ma być w miarę możliwości https://www.axiomaudio.com/pub/media/wysiwyg/dolby_digital_pro_logic2.jpg https://www.avforums.com/attachments/snapshot003-jpg.1211940/ Nie można tworzyć sceny gdy głośniki są z boku ucha i są jedynymi surr.
 4. Pytanko do Bartek Chojnacki z góry dziękuję. W sypialni 3x4m2 zbudowałem ściankę izolującą od sąsiada 5cm wełna i x2 gk knauf akustyk plus do tego sufit 8cm wełny i 1x gk akustik plus przy zabudowie sufitu płytami w pomieszczeniu zaczęło być jak w kościele takie odbicia dźwięku rozmowy w nim.. Po urządzeniu wystawieniu szafy, komody łóżka, dywaniku, zasłon jest super...do czasu aż nie klasne mocno wtedy słyszę metaliczny pogłos przy samym suficie z opóźnieniem po klaśnięciu, może to być też inny dźwięk np gwizd czyli dźwięk bardzo wysokich częstotliwości. Kurczę czym to może być spowodowane? Jak nazywa się to zjawisko? Pokój jest już dość mocno urządzony fakt nie ma lampy/żyrandola na suficie a ściany są pustawe jeszcze (sciana 1 szafa, 2 łóżko, 3 komoda, 4 zasłony i okno , z tym że to dziadostwo mam wrażenie rozchodzi się po suficie, wykonanie sufitu jest bardzo szczelne i sztywne jeśli chodzi o profilem i osadzoną wełnę, więc to nie dzwonią na pewno profile Po klaśnięcie na samym końcu słychać najlepiej ten dźwięk https://drive.google.com/file/d/17QD791znZhh3WpU6bgIS7IDYh8foVudf/view?usp=drivesdk
 5. Uruchomić serwer ftp/smb na mi boxie. Z tym że mi box to straszny shit.. na dodatek nie ma portu lan więcej trzeba rozważyć zakup karty sieciowej na usb.
 6. Nie ma takiego czegoś jak zgodne z instrukcją, instrukcja jest od wyjaśnienia czym są funkcje. To samo auto kalibracja jest tylko wstępna konfiguracją i w zasadzie w każdym wypadku wymaga poprawek. Co do large prosty przykład większość centralnych, surr nie zagra poprawie 50-60hz, fronty nawet duże konie nie potrafią wytworzyć ciśnienia przy 20 30 40h, dlatego należy odciąć głośniki wedle ich możliwości w innym wypadku bas przepadnie. Ogólnie jest tak jeśli ktoś musi ustawiać fronty na large oznacza Ujowy sub. Źle ustawiony. Źle miejsce. Automatyczna kalibracja ucięła mu basy.
 7. Włączanie extra bass to głupota to nie jest zwiększenie basu z subwoofera, odsyłam do instrukcji, za to konieczność jej włączenia pokazuje że sub jest źle zgrany. Każdy niedobór oznacza niepoprawnie ustawiony sub, źle miejsce, głośność, niefortunnie przeprowadzona kalibracja.
 8. Myślę o XT bo ceny są dość atrakcyjne. Czyli są to kolumny dość detaliczne stąd dobór pod elektronikę brytyjską? ale nie jest to oczywiście granie typu klipsch? Nie chcę broń boże mocno wycofanej średnicy.
 9. Dzień dobry, Czy są jacyś posiadacze setów Tonnoy Revolution z wykorzystaniem w kinie domowym którzy mogli by podzielić się opinią Wcześniejszymi doświadczeniami, porównaniem z innymi głośnikami. Z jakim sprzętem napędzającym je wykorzystują. Jak wypada centralny. Z góry dzięki.
 10. Jak to mawiali takie rzeczy tylko w erze...
 11. Długość przewodu Najważniejsze jest dostosowanie długości przewodu do jego przyszłego zastosowania. W przypadku kabli korzystających z sygnałów elektrycznych jako nośnika informacji wraz ze wzrostem długości przewodu maleje jakość przesyłu danych. Kabel optyczny zapewnia zawsze taką samą jakość sygnału, niezależnie od długości przewodu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że Toshiba (twórca standardu TOSLINK) określiła w oficjalnej specyfikacji, że długość kabla nie powinna przekroczyć 10 m. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, jakość połączenia zależy jedynie od klasy i sprawności urządzeń nadających i odbierających sygnał świetlny. Myślę że mimo wszystko możliwe że udało by ci się przedłużyć ten kabel ale z użyciem lepszych jakościowo najlepiej ze szkła 2 m przedwodu i łącznika, a nie z plastiku jakie zapewne masz.
 12. W ogóle wiesz co to jest? I czego wymaga?czy tylko napis zobaczyłeś i ci się spodobał ...
 13. Tak jeszcze zapytam z ciekawości ta sieć to osiedlowa prawda?
×
×
 • Utwórz nowe...