Skocz do zawartości

Przewód do subwoofera


Psemu

Recommended Posts

Cześć wszystkim,
przymierzam się do remontu mieszkania i chciałbym powymieniać przewody łączące amplituner z głośnikami. Obecnie mam zestaw jak poniżej, połączony randomowymi kablami z marketu, więc pewnie każde inne będą lepsze. Założenie moje jest takie, aby wyciągnąć z tego zestawu jak najlepsze możliwe brzmienie - na tyle oczywiście na ile ten zestaw pozwala.

Amplituner: Yamaha RX-V483B
Kolumny frontowe: NS-F51
Kolumna centralna: NS-C51
Kolumny surround: NS-B51
Subwoofer: Yamaha NS-SW300

I teraz tak - będę potrzebował następujących przewodów:
2 x 2m do głośników frontowych
1 x 1,5m do głośnika centralnego
1 x 20m do subwoofera
Kabli do głośników surround nie jestem w stanie na tę chwilę wymienić, ponieważ deweloper zabudował je pod tynkiem, a nie chce pruć całego mieszkania. 

W tym momencie najważniejszym dla mnie jest, abyście doradzili mi przewód do subwoofera - będę robił korytko w tynku dla niego i też go zagipsuję, aby go ukryć. Od razu dodam, że audiofilem nie jestem, a ze wstępnych poszukiwań, czytaniu opinii itp. do głowy przychodzą mi dwa przewody:

KLOTZ AC110: https://allegro.pl/oferta/kabel-audio-1-rca-1-rca-cinch-przewod-klotz-20m-7499176248
Melodika MDCX200: https://allegro.pl/oferta/melodika-mdcx200-kabel-rca-coaxial-cinch-ofc-20m-12150512631

Czytałem o Klotz przeróżne opinie, od skrajnych dobrych do skrajnych złych. O Melodice - tak samo. Dlatego liczę na Waszą wiedzę i rady. Klotz 2 x tańszy, z tego co widzę ma też sporo mniejszy przekrój żyły, ale być może do mojego zestawu i jako dedykowany tylko do subwoofera jest w sam raz, bo więcej z niego nie wycisnę. A może odwrotnie - mój zestaw zdecydowanie bardziej rozkręciłby się na Melodice... 
Prośba o radę - chciałbym wybrać optymalny jakość/cena przewód do subwoofera, ponieważ jak już go zagipsuję, to pewnie przez najbliższe X lat tego nie ruszę.

A może jest jeszcze jakaś inna firma/przewody, które zdecydowanie bardziej wybralibyście w mojej sytuacji dla połączenia amplituner-subwoofer (główny warunek - długość minimum 20m)???

Z góry dzięki wielkie za wszelkie rady/sugestie - w temacie audio jestem totalnie zielony, a że chce wybrać jak najlepiej na miare możliwości - przychodzę do Was z prośbą o pomoc.
Pozdr.

Edytowano przez Psemu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem tego typu sprzęt, tylko innej firmy: https://www.euro.com.pl/transmisja-audio-wideo-wifi/oehlbach-6077-falcon-sub.bhtml

 

Kurcze - nie mam zaufania do bezprzewodowej transmisji, zwłaszcza gdzie eter może być zaszumiony przez inne urządzenia... Wychodzę z założenia, że jeśli coś się da połączyć przewodem, to takie połączenie będzie najpewniejsze, ALE może się mylę...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem z tym urządzeniem do czynienia, ale może wypowie się jakiś użytkownik tego typu rozwiązań. Z jednym się zgodzę, połączenie kablowe jest najpewniejsze ale może jest to na tyle dobre rozwiązanie że sprawdza się w warunkach domowych

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Psemu napisał:

więc pewnie każde inne będą lepsze.

będą lepsze tylko i wyłącznie jeżeli obecne kable nie są miedziane OFC. W każdym innym wypadku to wywalanie pieniędzy w błoto. No chyba, że chodzi o kwesty estetyki to inna sprawa.

Nie daj się naciągać na zmianę kabli, że niby zmieni się brzmienie itp. To nie jest prawda a jeden wielki mit na który nie ma potwierdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...