Skocz do zawartości

Kino domowe do 3000zl


GreenV

Recommended Posts

Cześć, rozglądam się za kinem domowym z prawdziwego zdarzenia. Dotychczas wystarczały mi stare głośniki komputerowe imitujące 5.1 logitecha (x-530) ale jak się można spodziewać nie jest to żadna rewelacja. Dlatego chciałbym je zmienić na coś konkretnego do 3000-3500zl. Najlepiej obsługującego wszelkie dostępne systemy dolby. Z moich dotychczasowych poszukiwań znalazłem dwa zestawy Yamaha (kiedyś podobno uchodziła za dobrą propozycje w segmencie audio ale nw nie znam się i jestem laikiem który chciałby po prostu posłuchać muzyki Tidal, Spotify w najwyższej możliwej jakości). Mowa o YHT-4950U i jego droższym bracie YHT-5960U. Macie jakieś opinie na temat tych dwóch zestawów albo inne alternatywy które sprostają filmom oraz muzyce z aktualnych platform streamingowych? 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Budżet trochę mały jak na duże kino z prawdziwego zdarzenia gdyż większość kwoty pochłonie zakup amplitunera a to on jest sercem systemu. Yamaha to niezły trop, jest dostępny aktualnie podstawowy model HTR-2071. Trochę drożej znajdziemy już Onkyo 494 lub Denon AVR-660. DO tego zostanie wybór kolumn. Może na początek lepiej kupić dobre kolumny przednie i z czasem dokupić głośnik centralny i efektowe? Z niedrogich kolumn naprawdę rozsądnie wypada Polk Audio np. zestaw T531.

Pozdrawiamy, Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj tak nie ma.

Są producenci którzy robią dobrze amplitunery ale juz kolumn nie.

Kolumny i subwooferu i tak dalej.

Kupując kino kupujesz zlepek różnych firm bo tak uzyskasz najlepsza jakość.

W tym budzecie możesz polować na Denona X 1700 / Denon S660 + Polk T531 / Quadral Argentum 6000

Subwoofer to Magnat RS 8/ RS 12

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...