Skocz do zawartości

Jaki rodzaj wzmacniacza/odtwarzacza wybrać


Patrykaudio

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam nadzieje ze dobry dział na takie zagmatwane pytanie :)

Otóż zastanawiam się nad tym jaka konfiguracje sprzętu wybrać, jaka drogę obrać, do brzegu

 Przymierzam się do zakupu kolumn podstawowych Elac debut 2.0 b6.2 które chce umieścić w salonie 18m2, maja służyć do nagłaśniania filmów oraz do słuchania muzyki (gatunek MIX)

Filmy będą odtwarzane z Netflixa a muzyka z Tidala 

Mocno zastanawiam się czy wybrać zwykły wzmacniacz stereo + DAC który będę mógł podłączyć do TV (najlepiej HDMI żeby się wszystko razem włączało, ale nie jest to jakiś priorytet)

czy wzmacniacz sieciowy z wbudowanym DACiem

Czy tez może amplituner kina domowego

Jak by tego było mało w innym pomieszczeniu mam kolumny Mission MX5 (one będą służyły tylko i wyłącznie do słuchania muzyki z Tidala wiec pomyślałem sobie że zamiast kupować do nich osobny wzmacniacz podłączę je pod ten sam z salonu na zasadzie multi room ale to już chyba tylko amplituner kina domowego mi zostaje 

Generalnie zależy mi na funkcjonalności żeby podczas oglądania filmu odpalanie sprzętu nie zajmowało 15 min ale nie ukrywam że oczekuje też dobrej jakości dźwięku…

Jak widać po moim zapytaniu jestem dość mocno początkującym ale mam nadzieje że z wasza pomocą uda mi się coś kupić.

Co do kupowania to raczej sprzęt używany budżet £200/250 mieszkam w UK sprzętu będę szukał na ebay bądź na fb, ewentualnie mogę za jakiś czas coś dokupić (np mogę przez jakiś czas słuchać muzyki z TIDAL na TV a za jakiś czas dokupić DAC/odtwarzacz sieciowy żeby jakość muzyki była lepsza…)

Bede wdzięczny za pomoc w nakierowanie mnie w którą stronę iść oraz za modele sprzętu na który warto zwrócić uwagę w moim przypadku

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Patrykaudio napisał:

Dziękuje za odpowiedz zmieniłem budżet na £450£500
moim faworytem na ten moment jest OBKYO TX8270 niestety jest niedostępny w UK a w Polsce cena x2…

Czy da rade znaleść coś podobnego najlepiej lepszego w tym przedziale cenowym?

pozdrawiam

Onkyo 8270 to bardzo dobry amplituner o delikatnie ocieplonym brzmieniu dający dużą uniwersalność jeśli chodzi o kolumny. 
Rozejrzyj się jeszcze za wspomnianym Cambridge Audo AXR100, który zapewni Ci dynamiczniejsze brzmienie z mocniejszym dołem i większą przestrzeń. Masz w tym przypadku możliwość połączenia TV przewodem optycznym, a muzykę możesz także odtwarzać przez bluetooth. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przypadku Onkyo zyskujesz na źródle i złączach HDMI. To przypadek kiedy będziesz to wykorzystywał.

Ale dźwiękowo jet to daleko od AXR85 i 100

https://www.amazon.co.uk/Cambridge-Audio-AXR100-Phonostage-Bluetooth-grey/dp/B07SPSVPCW

https://www.richersounds.com/cambridge-audio-axr100-lunar-grey.html

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zacząłem zastanawiać się nad tym AXR 100 tylko nie jestem przekonany do tego bluetooth muzyki będę słuchał praktycznie tylko poprzez aplikacje TIDAL (być może spotify) I w tym przypadku najbardziej zależy mi na jakości dźwięku bo w filmie nie jest to aż tak istotne i zastanawia mnie to czy nie lepiej było by gdyby amplituner miał „wbudowanego” TIDALA

Mocno chodzi mi po głowie Marantz PM7000N co prawda przewyższa to budżet ale nic nie trzeba dokupywać 

Tylko ze ma wyjście na jedna pare kolumn… ale nie wiem czy mój pomysł z multiroomem się sprawdzi bo będę potrzebował długich przewodów głośnikowych (około 20/25m)

dzisiaj mam zamiar jechać do richeraound może uda mi się posłuchać kilka wzmacniaczy

dziekuje za wszelkie podpowiedzi 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXR100 nawet po bluetooth będzie lepszym rozwiązaniem niż Onkyo po sieci ale faktycznie jeśli wykorzystywalibyśmy dodatkowy odtwarzacz sieciowy to byłoby jeszcze lepiej. 
Marantz PM7000n to klasa wyżej względem AXR100 i jest to bezpieczne rozwiązanie. Brzmienie jest w miarę wyrównane dzięki czemu nie ma większych problemów z doborem kolumn . Aplikacja HEOS może do rewelacyjnych nie należy ale idzie się przyzwyczaić. Zawsze możesz skorzystać z apki mConnect do obsługi Tidala. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że najlepszym wyjściem będzie Marantz…

pytanie tylko jak podłączyć do niego dwie pary kolumn i nie stracić na jakości dźwięku, 

W jednym pomieszczeniu (salonie) będą kolumny podstawkowe prawdopodobnie Elac Debut 2.0 B6.2 + być może subwoofer a w drugim pomieszczeniu a właściwie na tarasie Mission MX5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...