Skocz do zawartości

DAC który pasuje do Unison Research Unico Due, Forte IV


czuguri

Recommended Posts

Cześć, ostatnie 7 wieczorów, przeznaczyłem na edukację.. i stawiając kropkę nad "i" chciałem podpytać.

Nie mam dużego doświadczenia. Jedyne porównanie miałem z electrocompaniet ecd-2. Było bardziej lampowo, cieplej od wbudowanego w mojego UNISON Unico Due daca.

Mój zestaw: Unison Unico Due, Klipsch Forte IV + transfer Bluesound Node gen 3

Szukam DACa, który pasowałby do tego zestawu. Budżet do 12k. Używane i nowe.

Na chwile obecną mój rozstrzał jest dość spory. Waham się między sigma delta, a r2r.

Na celowniku:

1. Musician Audio PHOENIX
2. Musician Audio PEGASUS
3. Topping D90
4. Audio-gd R2R-7 mkI
5. mod zasilania Bluesound
6. a może pozbyć się Bluesounda i kupić tylko jedną skrzynkę NAD C658

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy chord nie będzie za bardzo analityczny, laboratoryjny, ten sposób grania poniekąd zapewnia mi DAC wbudowany w Unisona.

Ja natomiast chciałem go trochę ocieplić, zbliżyć się do grania lampowego, nie tracąc przy tym na jakości którą zapewniają DACi delta sigma. Co prawda podałem Toppinga, ale powoli się wycofuje z tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2022 o 13:26, czuguri napisał:

nie wiem czy chord nie będzie za bardzo analityczny, laboratoryjny, ten sposób grania poniekąd zapewnia mi DAC wbudowany w Unisona.

No nie no, moim zdaniem Chordgra klasę lepiej.

Dnia 17.08.2022 o 13:26, czuguri napisał:

Ja natomiast chciałem go trochę ocieplić, zbliżyć się do grania lampowego, nie tracąc przy tym na jakości którą zapewniają DACi delta sigma. Co prawda podałem Toppinga, ale powoli się wycofuje z tego.

A no właśnie. Ale czy tego ciepła nie masz już z Unisona i Klipsch?

 

16 godzin temu, czuguri napisał:

cześć, zdecydowałem się finalnie na Pegasusa. Moje uszy są usatysfakcjonowane :)

Dzisiaj oddaje go do oceny bardziej wyrafinowanemu koledze muzykowi. Jeżeli wnioski będą warte opisania. Dam znać.

👌

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No nie no, moim zdaniem Chordgra klasę lepiej.

A no właśnie. Ale czy tego ciepła nie masz już z Unisona i Klipsch?

 

👌

Piotr

Chord bardziej analityczny i ma chyba gorsze zasilanie. Pegasus jest bardziej miękkipłynny, ma ogromną scenę ze świetną separacją (kolega na nagraniu wychwycił dźwięk klawiszy saksofonu (zamykanie klapek).

Mimo Unisona i Klipschy, chciałem jeszcze cieplej i mam. Nie ma masła. Jest ciepła separacja. Naprawdę ładnie to brzmi. Więcej mi nie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...