Skocz do zawartości

Głośniki aktywne lub wzmacniacz i głośniki do 2000zł


drza

Recommended Posts

Witam,

Miałem zamiar kupić soundbar do telewizora, ale po lekturze forum zmieniłem zdanie i szukam alternatywy do 2000 zł. Spodobał mi się pomysł z głośnikami aktywnymi Audio Pro A26, ale jestem otwarty na inne propozycje w podanym budżecie. Gdzieś czytałem, że jakość dźwięku A26 niestety nie jest za wysoka, bo płacimy za bajery typu hdmi, arc, wi-fi, a sama jakosc dziweku to jak z glosnikow za 1k max.

Poproszę także o propozycję taniego wzmacniacza i głośników w tej cenie, jeśli oczywiście ma to sens w porównaniu do samych głośników aktywnych. 

90% pracy sprzętu to będą filmy (netflix, amazon itd). 10% muzyka ze smartfona przez bluetooth. Może to się z czasem zmienić i będzie więcej muzyki.

Dodałem rzut mojego salonu, gdzie widać położenie TV i kanapy. Odległość kanapy od tv to ok 3,5-4m. 

Zależy mi na:

1. Jakość dźwięku, nie głośność, nie mega bass. Bardziej czystość dźwięku, dialogów podczas oglądania filmów. 

2. Jak najmniej okablowania, estetyka.

Moje propozycje po szybkim przeglądzie tematów na forum:

- Audio Pro A26

- Topping MX5 + Heco Aurora 300 (tutaj nie jestem pewien więc poproszę także o inne pomysły)

 

parter-316.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tych kolumn jest faktycznie słaba. Ale znajdziesz o tym mase informacji tu na forum.

Kolumny aktywne Magnat czy nawet Edifer grają po prostu lepiej.

Druga opcja to faktycznie zakup tańszego zmacniacza i kolumn pasywnych

Tylko że tam masz dość duże pomieszczenie. nie wiem czy monitory wystracza.

A z drugiej strony 90% to filmy. Może warto pomyśleć o uzywanym subie?

Topping MX5 albo Cambridge AXA 25 + Heco Victa 702?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwiększe trochę budżet i wezmę coś lepszego. Myślałem o amlitunerze, który ogarnie już conajmniej 5.1. Kupię amplituner i głośniki stereo, a za jaiś czas dopiero suba, głośnik centralny i tylne.

Cały weekend szukałem i czytałem jaki amplituner kupić. Najpopularniejszy i dostępny to Denon AVR-X1700H. Tylko ta cena ok 3200 :)

Zależy mi na tym żeby miał conajmniej 5.1, obsługę sieci (LAN), bluetooth i ogólnie dobrze grał. Znalazłem jeszcze Onkyo TX-SR494DAB-B 7.2 za 2300. Spora różnica bo aż 900zł. 

Jaki jeszcze ampituner możecie polecić? Nowy lub używany w bardzo dobrym stanie. Czytałem, że na amazonie pl lub de można trafić taniej amplituner, Czasami coś jest na ibood.

Ogólnie ceny zachęcają do kupowania soundbarów:)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z nowych to nie masz wyboru za bardzo.

Może Yamaha 4A. Ale to tylko na zagranicznych portalach.

Denon X1700 się czasem pojawia w dobrych cenach na amazon albo łasnie na ibood

Z uzywanych wybór jest. Ale trzeba dobrze poszukać. Na przykład modele poprzednie

Denon X 1600, Onkyo 696, Yamaha 685. Zalezy od funkcji i ceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie około 2000zł rozsądniej byłoby iść w kierunku Toppinga MX5 lub Tagi Harmony HTR1000CD i dokupić używane monitory. 

Z amplitunerów kina domowego polecałbym poszukać Onkyo 686, można znaleźć go niekiedy w bardzo dobrych pieniądzach. Nie powinno być problemu z doborem kolumn pod ten amplituner.  Przeglądaj oferty na rynku wtórnym i nie zastanawiaj się za długo jeśli jest dobra cena, bo szybko takie okazje uciekają ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno można było kupić w super cenie: Wharfedale Diamond 11.4. Co sądzicie o tych głośnikach? Czy mógłbym kupić wzmacniacz kina domowego i podpiąć takie głośniki, a w przyszłości dokupić sobie głośniki tylne i podpiąc je bezprzewodowo? Czy jest jakiś nowy wzmacniacz do 2000 zł który spełni te warunki? Czy dozbierać i kupić denona x1700 lub x1600?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2022 o 08:21, drza napisał:

Czy mógłbym kupić wzmacniacz kina domowego i podpiąć takie głośniki, a w przyszłości dokupić sobie głośniki tylne i podpiąc je bezprzewodowo?

To daje tylko Yamaha w mozliwości

17 godzin temu, drza napisał:

W takim razie odrzucamy opcję bezprzewodową. Głośniki Wharfedale Diamond 11.4 plus wzmacniacz/amplituner z opcją kina domowego. Jeśli miałoby być stereo to pewnie wzmacniacz topping, a co w przypadku kina domowego?

nie polecam tu toppinga.

wolał bym używanego Denona PMA 860

Z Toppingiem będzie tu jasno.

W kinie spokojnie Denona X 1700

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fajnej cenie są teraz głośniki kina domowego Polk Audio Signature Elite ES50. Chcę kupić na razie 2 szt i jakiś amlituner. 

Jaki amplituner kina domowego nowy lub używany?

Z nowych podoba mi się denon x1700, ale ciągle drogi. A może Marantz NR1510. Może jakiś inny z opcją wifi i 5.1 lub 5.1.2?

Z używanych co warto szukać na portalch aukcyjnych? Oprócz Denon X 1600, Onkyo 696, Yamaha 685 bo te już znam i wiem, że są polecane.

Edytowano przez drza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, drza napisał:

W fajnej cenie są teraz głośniki kina domowego Polk Audio Signature Elite ES50. Chcę kupić na razie 2 szt i jakiś amlituner. 

One sa cały czas w dobrych cenach na amazonie.

To mikro kolumienki.

I tak sub będzie więc spoko. Ale do 35metrów mogło by być cos wiecej

22 godziny temu, drza napisał:

Z używanych co warto szukać na portalch aukcyjnych? Oprócz Denon X 1600, Onkyo 696, Yamaha 685 bo te już znam i wiem, że są polecane.

Tylko to jest. Ewentualnie jeszcze starsze odmiany

19 godzin temu, drza napisał:

Całkiem fanie wychodzi teraz zestaw Marantz NR1510 i 2 kolumny Polk Audio Signature Elite ES50. Co myślicie o takim zestawie? A w przyszłości dokupić mogę głośniki tylne i subwoofer.

Sub musiał byś mieć od razu. Bo będzie to gralo słabo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

One sa cały czas w dobrych cenach na amazonie.

To mikro kolumienki.

I tak sub będzie więc spoko. Ale do 35metrów mogło by być cos wiecej

 

Wharfedale Diamond 11.4 będą dużo lepsze od tych Polk es50? Jak są w promo to wyjdą troszkę drożej. I czy później bez problemu mogę budować kino domowe na bazie tych Wharfedale Diamond?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...