Skocz do zawartości

Zmiana głośników podłogowych


Halina R

Recommended Posts

Witam, temat był poruszany zapewne ale mam kilka dodatkowych pytań. Sprawa wygląda tak, mam Denona 750h (wiem że w stereo trochę bieda ale KD też jest ważne) i Polk T531. Chce wymienić na coś "po wieśniacku" co będzie lepiej łupać w kwestii muzyki, ale również poprawić jakość dźwięku ogólnego - położyć się i zrelaksować przy muzyce, więc nie tylko do łupania. Pokój ma 18m2 3,4x 5,35. Zestaw jest na dłuższej ścianie czyli gra w kierunku ściany 3,4m. Kusi mnie strasznie Heco aurora, dużo się o tym naczytałam (wiem najpierw odsłuch).
Problem jest jeden że tylne głośniki są przywieszone  na ścianie, a te głośniki w secie heco mają bass reflex z tyłu i brak mocowań do ścianie więc set raczej popada. I do rzeczy :
1. Czy zgra się z Polkami w przypadku wymiany jedynie podłogowych w kinie domowym. Czyli jedynie fronty heco reszta polki.
2. Czy Aurora 1000 czy 700
3. Czy te głośniki pasują do tego amplituneta.
4. Ewentualnie jakie inne do 4k (łupanie i jakość).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo łupanie, albo jakość. Zdecyduj się. Głośniki są częścią kolumn głośnikowych. Kolumn nie wiesza się na ścianie. Zwłaszcza podłogowych. Te stawiamy na podłodze jak nazwa wskazuje. Kolumn nie dosuwamy do ściany, muszą mieć odstęp. Bassreflex nie ma tu znaczenia.

Kolumny podstawkowe stawiamy na podstawkach, czyli standach. 

Kolumn nie wieszamy na ścianach. Istnieją   konstrukcje specjalnie do tego przeznaczone, ale tych nie stawiamy na standach ani na podłodze.

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Albo łupanie, albo jakość. Zdecyduj się. Głośniki są częścią kolumn głośnikowych. Kolumn nie wiesza się na ścianie. Zwłaszcza podłogowych. Te stawiamy na podłodze jak nazwa wskazuje. Kolumn nie dosuwamy do ściany, muszą mieć odstęp. Bassreflex nie ma tu znaczenia.

Kolumny podstawkowe stawiamy na podstawkach, czyli standach. 

Kolumn nie wieszamy na ścianach. Istnieją   konstrukcje specjalnie do tego przeznaczone, ale tych nie stawiamy na standach ani na podłodze.

 

Pozdrawiam 

Proponuję zacząć czytać ze zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Halina R napisał:

2. Czy Aurora 1000 czy 700

Te nie bardzo do marki amplitunera który posiadasz, będzie buła na basie. Widać, że niezłą reklamę zrobiły sobie te kolumny na Forum.

19 godzin temu, Halina R napisał:

4. Ewentualnie jakie inne do 4k (łupanie i jakość).

Polk Audio RTi A5 lub Klipsch RP-260F ( bardziej kierunek jakość czyt. stereo )

Klipsch R-620F lub Klipsch R-820F ( bardziej kierunek łupanie czyt. kino domowe )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurory 300 zawiesisz na ścianie spokojnie przy użyciu montowanych uchwytów, np.: Vogels VLB200. Do 18 metrów myślę, że spokojnie Aurora 700 i tutaj basu będziesz miał aż nadto.

Jeśli szukasz takich mocno basowych brzmień to warto zerknąć również na Pylon Audio Sapphire 25.

W kinie dużą robotę robi subwoofer, zwłaszcza w efektach. Być może w takim pomieszczeniu rzeczywiście lepiej jakiś sub do łupania a do kulturalnego słuchania jakieś ciekawsze podłogówki, np.: Q Acoustic 3050i lub z mniejszych ale grających dość naturalnym dźwiękiem System Audio Saxo 60?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2022 o 16:18, Halina R napisał:

No dobra może żeby nie robić z tego takiego zamieszania to skupmy się na jednym mianowicie pkt. 1 czy inne podłogowe zgadaja się w kinie z Polkami. A resztę to sobie odsłucham gdzieś :)

Wyżej polecał Ci kolega Chora 816. Chora nadaje się do 30m2, bardzo szeroka scena, głębia, przestrzeń, zrównoważony bas - bardzo zależny od utworu (nie gra wszystkiego na jedno kopyto), wysokie wyraziste, da się słuchać cały dzień i nie męczą (ale to akurat pewnie subiektywne odczucia). Wybrałem je po odsłuchach, miały dobre opinie wśród fanów audio i w tej cenie zamiatają konkurencje. Weź je pod uwagę przy odsłuchach.

Prawdopodobnie w tym tygodniu je wystawię na sprzedaż, proszę pisać priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, trochę odpuściłam temat ostatnio, ale znalazłam kolumny monitor audio monitor 300 za 2200 zł + centralny za 600. Cenowo to sądzę dobry interes. Co o tym sądzicie żeby wymienić Polki T na nie? Czy zgra się to z moim denonem 750h i czy pociągnie te głośniki bo do super mocnych z tego co wiem nie należy? Oczywiście najpierw odsłuch.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na odsłuchu słuchaliśmy KLIPSCH R-820F i JBL stage a190 ( heco aurora nie ma totalnie jak osłuchać we Wrocławiu). Teraz wrażenia, KLIPSCH mocna góra i bardzo punktowy bas, JBL Bardziej ciepłe bas z większą swobodą ale dynamiczny jak trzeba to stuknie jak chce to zostanie trochę dłużej. KLIPSCH trochę bardziej krzyczy wydaje mi się że może być irytujący na dłuższą metę. Macie jakieś doświadczenia z nimi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem jeśli chodzi o markę Denon, bo brzmieniowo to na pewno inna bajka niż amplituner, który posiadasz. Amplituner Onkyo musiał być chyba najwyższy model ( TX-8390 ) skoro bez różnic w odsłuchu, a cenę pamiętasz?

23 godziny temu, Halina R napisał:

JBL stage a190 Bardziej ciepłe bas z większą swobodą ale dynamiczny jak trzeba to stuknie jak chce to zostanie trochę dłużej.

Myślę, że warto iść w tym kierunku skoro podobało się ich granie. Dodatkowo kolumny te mają łatwą impedancją i wysoką skuteczność, co pozwoli je łatwiej napędzić, przy słabszej elektronice.

P.S. Rozmawiam z kobietą czy mężczyzną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...