Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3500 #aktywne czy pasywne


heeelman

Recommended Posts

Witam, czytając wątki na forum dalej nie odnalazłem odpowiedzi na to jaki zestaw byłby dla mnie odpowiedni. Kwota jaką chce przeznaczyć na całość do 3000-4000zł. Zestaw ma służyć do głównie i filmów i czasami rozkręcić jakąś domówkę ( fajnie jak by udało się znaleźć cos co przyjemnie uderzy basem).  Powierzchnia salonu ok. 30m2. z racji ograniczonego miejsca ( brak miejsca na kolumny podłogowe), rozglądam się głownie za monitorami o szerokości max 25-30cm. I pytanie czy zestaw aktywnych + sub, czy dalej lecieć w klasyczny zestaw ze wzmacniaczem. Zależy mi również na puszczaniu muzyki z BT czy AirPlay (głownie Spotify).

Z tego co wczytałem aktualnie zastanawiam się nad: 

Magnat Multi Monitor 220 + sub

Audio Pro A26  + sub ( czytałem czy często występuję problem z szumami) 

edifier s3000 pro

Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym budżecie da się rozsądnie zrobić to i to, z zestawem klasycznym będzie więcej kombinacji ale da się złożyć.

Aczkolwiek z tego co piszesz, rozumiem że chcesz się po prostu cieszyć dźwiękiem/muzyką i zależy Ci na wygodzie łączności i odtwarzania muzyki. Szczerze myślę że dla Ciebie lepszą opcją będzie zestaw kolumn aktywnych + sub, cena do jakości będzie najlepsza. 

Polecał bym jakiś zestaw aktywny z Duńskiej firmy Argon Audio, Forte A4 bądź Fenris A5 + Sub Bass8

https://argonaudio.com/collections/active-speakers


Kanadyjska firma Kanto również robi bardzo dobre głośniki aktywne, mógłbyś się skusić na takie Kanto YU4 + jakiś dobry sub za resztę pieniędzy, polecałbym używanego SVS. 

https://www.gear4music.pl/pl/Audio-do-domu/Kanto-YU4-Powered-Bookshelf-Speakers-Matte-White/2IIZ?origin=product-ads

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałyby to być głośniki w głównej mierze do filmów to polecałbym z aktywnych monitorów Klipsch the Sixes, które zagrają potężniej niż Audio Pro. 

Jeśli brałbyś pod uwagę rozdzielenie systemu to polecałbym Tagę Harmony HTR1000CD + Monitor Audio Bronze 100 lub Polk Audio ES20

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszeć że jesteś zadowolony, daj jeszcze kilka tygodni aby kolumny się wygrzały i ułożyły, z czasem zagrają lepiej. 

Z specyfikacji ten Martin Logan Dynamo 500 wygląda lepiej, trochę niżej schodzi i ma trochę więcej mocy, ale parametry to jedno, a wrażenia dźwiękowe to inna sprawa. Może spróbuj tego Dynamo 500 i zobacz jak gra, zakładając że kupujesz nowy zawsze możesz zwrócić do 14 dni. 

Ogólnie jedne z najlepszych Subwooferów robi SVS, ale to już wyższy koszt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...