Skocz do zawartości

Konfiguracja głośników w Denonie nie zapamiętuje poziomów


akm97

Recommended Posts

Witam. Posiadam od dość dawna amplituner Denon AVR-X1300. Ostatnio wymieniłem przednie kolumny i dlatego ponowiłem konfigurację uprzednio robiąc reset ustawień, Wszystko przebiegło pozytywnie. Sprawdziłem ustawienia, wszystko poustawiane, odległości, poziomy, odcięcia itp. Następnie chciałem poustawiać "Quick select" czyli ustawienia dla różnych źródeł dźwięku. Wybrałem Blu-Ray, po czym wcisnąłem przycisk na pilocie "Option", aby wybrać "Channel level". Okazało się, że parametry poziomów nie było ustawione. Wszystkie głośniki miały ustawione parametry 0,0 dB. Posprawdzałem jeszcze raz parametry w Audyssey i tam ustawienia poziomów były nadal. Zrobiłem "Przywróć", potem ponowiłem automatyczną konfigurację, ale nic to nie dało. Wobec tego pospisywałem i powprowadzałem ustawienia poziomów ręcznie, dla każdego źródła dźwięku. Ustawienia te amplituer wówczas pamięta. Nie jestem jednak pewien, czy inne ustawienia, odległości, odcięcia lub Inne ustawienia Multi EQ są brane pod uwagę.

Nie wiem, czy tak było wcześniej. Wydawało mi się, że ustawienia poziomów po konfiguracji były już wprowadzone. Jak to jest u Was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akm97 napisał:

Wybrałem Blu-Ray, po czym wcisnąłem przycisk na pilocie "Option", aby wybrać "Channel level". Okazało się, że parametry poziomów nie było ustawione. Wszystkie głośniki miały ustawione parametry 0,0 dB. Posprawdzałem jeszcze raz parametry w Audyssey i tam ustawienia poziomów były nadal.

jak kolega @Iron napisał tak ma być, przyciskiem Option można co prawda dopasować głośność poszczególnych kanałów dla danego źródła tylko po co to robić, zaburzasz tym to co masz skonfigurowane przez Audyssey, nie tyle na wyjściu na głośniki, co na wejściu źródła. Chyba że świadomie odtwarzasz np. nie wiem starą kasetę Video, gdzie są źle nagrane - z różnym poziomem głośności kanały L i P, a chcesz je tymczasowo wyrównać. Inaczej moim zdaniem nie ma to sensu. Działa to tylko dla aktywnych kanałów, czyli gdybyś odtwarzał płytę z zapisem 2.0 regulujesz te dwie ścieżki, wrzucasz materiał 5.1, to dwie pozostaną "przestawione" a pozostałe będą domyślnie na 0dB. W razie wątpliwości instrukcja. Jak nie masz ewidentnych przesłanek że źródło "coś psuje" to nie poprawiaj tych ustawień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tomek72 napisał:

przyciskiem Option można co prawda dopasować głośność poszczególnych kanałów dla danego źródła tylko po co to robić, zaburzasz tym to co masz skonfigurowane przez Audyssey

Trochę to zawiłe. Czyli jak zrobiłem konfigurację głośników i Audyssey ustawił np. Lewy Front -3 dB, prawy, 3,5 dB, a centralny -2 dB, itp. to amplituner podczas pracy stosuje te ustawienia, pomimo że pod "Option" jest 0,0 dB? Czyli jeżeli jeszcze raz powprowadzałęm te same ustawienia pod "Option", to mam w efekcie ustawione Lewy Front -6 dB, prawy -7 dB, a centralny -4 dB? 

Edytowano przez akm97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, akm97 napisał:

Czyli jeżeli jeszcze raz powprowadzam te same ustawienia pod "Option", to mam w efeocie ustawione Lewy Front -6 dB, prawy -7 dB, a centralny -4 dB?

w pewnym sensie tak, Audyssey skonfigurował poziomy głośników, a w menu opcji zmieniasz poziom wejścia źródła, jak już pisałem można to wykorzystać doraźnie jak wiesz że dane źródło - materiał jest źle nagrany. Inaczej przykładowo Audyssey skonfigurował system tak, że ustawił wszystkie poziomy głośników na 0dB, teraz  powiedzmy oglądasz na dekoderze TV podłączonym pod załóżmy wejście CBL/SAT program informacyjny i dekoder wysyła sygnał PCM 2.0, zmienisz w opcjach poziom źródła dla LF i RF np. na +3dB, zmieniasz program na dekoderze na jakiś film w Dolby 5.1w efekcie LF i LR masz +3dB, C, SL, SR zostają na 0dB - czyli "rozjechałeś" kalibrację.

To nie jest zawiłe, jeżeli nie masz konkretnych powodów nie ruszasz poziomów wejścia w opcjach, jak masz za głośno lub za cicho z któregoś źródła względem innych źródeł, to możesz dla każdego źródła ustawić na stałe korekcję poziomu wejścia - wówczas wykonasz to na wszystkich kanałach wysyłanych ze źródła

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...