Skocz do zawartości

Jaki zestaw za 5k do salonu 27m2?


Hektor

Recommended Posts

Witam. 

W związku z przeprowadzką do nowego domu gdzie będę mógł mieć i salę kina domowego i osobny pokój odsłuchowy chciałbym poradzić się w kwestii zakupu sprzętu audio. W sali kinowej będzie grał mój dotychczasowy sprzęt, kupiony okazyjnie 15 lat temu amplituner Technics SA-TX30 i zestaw głośnikowy Koda 5.1. Głośniki dają radę mimo niepodłączonego suba (jest pasywny a ampli ma wyjście tylko na aktywnego, będę musiał taki dokupić). Chcąc nie chcąc dotychczas słuchałem też na tym zestawie muzyki ale jak się domyślacie szału nie było. Teraz będę mógł trochę bardziej rozwinąć skrzydła. Pokój odsłuchowy ma wymiary 4,5x6x2,5 metra, jeszcze nie jest umeblowany więc nic mnie nie ogranicza w jego urządzeniu (żona nie ma nic do gadania, to wyłącznie moje królestwo 😈). Chciałbym prosić o poradę w doborze wzmacniacza i kolumn głośnikowych, mam na ten cel odłożone 5 tysi, może z czasem będzie więcej ale wykończeniówka na razie nieźle mnie doi więc ustalmy że jest 5k. Muzyki słucham praktycznie każdej oprócz disco polo ale 90% to metal symfoniczny (Nightwisch, Therion i Avantasia) więc gatunek dość wymagający dla sprzętu bo mamy tu i gitarowo-perkusyjną siekankę i wolne partie operowe z orkiestrą. Zastanawiałem się nad wzmacniaczem lampowym ale słyszałem że one raczej polecane są do spokojnej muzyki. 

Dzięki z góry za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Hektor

Warto poświęcić trochę czasu i porównać np. Magnat MR 780 ze wspomnianymi już Heco lub Pylon Opal 30. Być może lepiej, w Twojej ocenie wypadnie Pioneer lub Onkyo...

Jak nie masz daleko to zapraszam na odsłuch. Możemy porównać kilka zestawów i sam ocenisz w jakim kierunku warto iść. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć @Hektorak nie masz daleko to zapraszam na odsłuch.

Tylko 600 km 😁 ...

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Witaj,

Taki złoty środek w tej kwocie i do Twojego pomieszczenia to Cambridge AXR 100 + Heco Aurora 700.

Oba sprzetu rzetelnie wycenione i do siebie pasujące.

Chyba że coś ze sprzetów używanych?

Piotr

Nie ma znaczenia czy nówki czy używki, byle ciary przechodziły po plecach gdy puszczę ulubione kawałki 🤤 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hektor napisał:

Tylko 600 km 😁 ...

Nie ma znaczenia czy nówki czy używki, byle ciary przechodziły po plecach gdy puszczę ulubione kawałki 🤤 ...

ale jesteś świadom, że każdemu z nas ciary mogą przechodzić po plecach z innego powodu? 😁 a tak serio bez odsłuchu będzie ciężko bo każdy z nas subiektywnie ocenia sprzęt. Oczywiście podpowiedzi takie jak moja czy kolegi Piotra ( czy kogokolwiek ) mogą być przydatne ale nie gwarantują 100% zadowolenia. Zdarzało się, że klient po kontakcie telefonicznym był ukierunkowany na jakiś zestaw (który zresztą sam wybrał) a po odsłuchu zdecydował się na coś zupełnie innego.  A 600 km to fajna wycieczka ;) 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od użytkownika i tego jak interpretuje wspomniane określenia zawarte w "słowniczku audiofila", a z tym bywa różnie ;) 

Heco ma dobre opinie bo jest to faktycznie ciekawy produkt. Dobrym konkurentem jest choćby Pylon Opal 30, który w mojej ocenie ( i nie tylko ) wypada lepiej. Czy Heco ma ciepłe brzmienie? Na pewno rozrywkowe. Cieplejsza będzie Indiana Line Tesi 561.

Piotr
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze serio Indiana line wypada cieplej? Na moje niedoświadczone ucho, Heco na Yamacha rn602 brzmiało ciepłej niż Indiana line tesi 661 ;) znów Indiana bardziej mi się spodobała w środkowych pasmach ale ten bas taki jakby bardziej punktowy niż w Heco, ale jak mówiłem to tylko ucho laika . A może jeśli metalu jest dużo, spróbować pójść w kierunku Klipsch rp 260f. Albo 280f jak się uda ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hektor napisał:

Nie ma znaczenia czy nówki czy używki, byle ciary przechodziły po plecach gdy puszczę ulubione kawałki 🤤 ...

No to nowy system masz zaproponowany. Cieżko będzie coś lepszego zestawić w tym budzecie.

Indiana Line to wyraźnie gorsze kolumny. nie ma co ukrywać. I nie ma co kusić się na promocję z elektorniką.

Chyba że sprzet używany jak mówiłem.

Wtedy możesz polowac na Heco Metas XT 501/701, Klipsch RF 62/82, KEF Q 750/950

Elektornika wówczas w zalezności od kolumn

Cambridge CXA60/80, Magnat MR 780, NAD 356 itp

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...