Skocz do zawartości

Wzmak do BMN


Fantomas

Recommended Posts

2 godziny temu, Bartek Chojnacki napisał:

a to po co, nie ma to przecież żadnego przełożenia na SPL generowany bo trzeba by wziąć pod uwagę odległość i sprawność elektroakustyczną

Warunki zastane pomieszczenia są takie same dla różnych konfiguracji kolumn i wzmacniacza.

Przykładowo. Jeżeli mam kolumny 93 dB i wzmacniacz 100 W, to ile powinien mieć wzmacniacz po zmianie kolumn na 84 dB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek Chojnacki napisał:

Dlatego jeśli miałaby być wprowadzana jakakolwiek uniwersalna skala "głośności", to byłaby naprawdę skomplikowana

Oczywiście masz rację. Ja zasugerowałem się skalą percepcji Stevensa (obrazek poniżej) i takie uogólnienie w dyskusji przyjąłem tłumacząc rolloff filtrów I i II rzędu zwrotnicy zespołu głośników. To mocne uogólnienie i te 10dB da nam faktor głośności 2 czy 0,5 ale dla określonych szczególnych warunków o czym nie wspomniałem ;) Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

225114004_stevenssonescale.thumb.jpg.96cee740b2f1cef8391582fc1d118827.jpg

źródło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fantomas napisał:

Nie mam pojęcia. Więc będzie denon. Głównie to zależy mi finalnie na wielokolorowym brzmieniu nie ciagnacym się. 

Znaczy ja tez nie wiem. Takie mam przypuszczenia. Jasne że możesz sprawdzić. Ale byłbym mega zdziwiony gdyby było inaczej.

16 godzin temu, P-na napisał:

Jak ma być Denon  to nie Denon PMA 2000 a raczej PMA 1500 łagodniejszy bas 

Okej ale czy do tych kolumn?

BNM o ile dobrze pamiętam to nie gra potęznym basem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...