Skocz do zawartości

Stereo do 7000zł z marantz pm6007


fantazja13

Recommended Posts

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo to mój pierwszy post na forum :)

Szukam nowego stereo w okolicach 6-7 tys. Przeglądając różne tematy na forach oraz recenzje nastawiam się na Marantza PM6007 ale wezmę też pod uwagę inne propozycje. 
 

W kwestii wzmacniacza zależy mi przede wszystkim na funkcjach sieciowych - jednym z głównych źródeł będą streamingi (później także CD i winyle ale w mniejszej ilości).

Co do preferowanego brzmienia i stylów muzyki której słucham - sporo metalu i mocniejszego rocka, w mniejszej ilości hip hop, elektronika oraz lżejsze gatunki jak jazz. Chciałbym żeby zestaw grał dość szczegółowo i w miarę możliwości dynamicznie z wyraźnym basem.

W zestawie szukam niedużych kolumn podłogowych. Pomieszczenie odsłuchowe ma ok. 20m2.

Natrafiłem na dobre recenzje Pylon Sapphire 23 ale nie wiem czy będą „pasować” do tego Marantza?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten wzmacniacz nie ma funkcji sieciowych.

Więc jego trzeba dokuoić ale o tym zaraz.

Wzmacniacze:

Marantz PM 6007 - stosunkowo neutralny. nie za mocny ale fajny , dźwięczny model.

Cambridge AXR 100 - mocny, wydajny, jasniejszy wzmacniacz o dobrej sepracaji i wysterowaniu kolumn. Szybki bas, do kolumn cieplejszycj

Audiolab 6000A - do kolumn mniej wymagających, Brzmienie melodyjne.

Cyrus ONE - połączenie Cambridge i Audiolaba. tak w skrócie.

Co do streamera to Wiim mini albo nowy Taga 10

Kolumny. Mi szafiry nie leża. To kolumny z mocnym naciskiem na dół pasma. Czasem przesadzonym.

Monitor audio Bronze 200, ELAC F5.2, F6.2, Uni Fi, KEF Q 750, Monitor Audio Silver 100, Dynaudio EMIT 20

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Marantz PM6007 jak kolega Piotr wspomniał nie posiada funkcji sieciowych, ale po dokupieniu takowego będziesz mógł cieszyć się funkcjonalnością sieciową. Co do wyboru kolumn to Pylon z elektroniką Marantza dobrze się zgrywa, ale stawiałbym raczej na nieco droższą serię Diamond 25, która zagra znacznie lepiej od serii Sapphire. Jako alternatywę powinieneś posłuchać kolumn Dali z serii Oberon, one również z tą elektroniką świetnie się zgrają. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich, narobiłem zamieszania.

Gdzieś po drodze musiałem się pomylić (o wzmacniaczach czytałem parę miesięcy temu ale wtedy prawie nic nie było dostępne). Chodziło mi o wzmacniacz z wbudowanymi funkcjami sieciowymi np. Marantz NR1200. Wolałbym aby wszystko było w jednym pudełku. Domyślam się ze bez zmiany budżetu odrobinę odbije się to na jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fantazja13 napisał:

To może coś innego niż ten Marantz, np Yamaha R-N602? 

 

Lepiej ale nie poziom AXR100

Szukasz na siłe all in one. Po co?

Wiim mini to malutkie urządzenie. Podłączysz je cyfrowo i schowasz z tyłu urządzenia. nic nie będziesz widział.

Gdzie jest problem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zostanę przy opcji wzmacniacz + streamer.

Jak dźwięk z Axr1000 różni się od Marantza? Który lepiej się sprawdzi w przypadku dynamiczniejszej muzyki? 

Nigdy nie słuchałem nic na sprzęcie z cambridge audio, na jakims starym Marantzu kiedyś się zdażyło, dźwięk mi się podobał ale nie powiem co to za kolumny, jaki model wzmacniacza. Ciężko mi powiedzieć jakie mam preferencje w tej kwestii ale wydaje mi się ze podbicie dolnego pasma by mi nie przeszkadzało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...