Skocz do zawartości

Co do Lyngdorf tdai-1120 ?


lukluk71

Recommended Posts

10 minut temu, J4Z napisał:

Oj, lepiej zrobić przed zmianami jak po, ale Twoja wola. 

Zbyt duże ryzyko, że po wstawieniu paneli dźwięk na tyle się zmieni, że okaże się, że charakterystyka i dźwięk kolumn okaże się niesatysfakcjonujący?
Gdyby nie ten skok ceny na Mega Acoustc to bym zamówił. Już w zasadzie byłem gotowy, a odpalam ofertę, a tam w zasadzie podwyżka taka, że w cenie 4 paneli jestem w plecy 1 panel. I się zniechęciłem, zbuntowałem.

Ale patrzę, że na ich stronie są po 308, hmmm.
 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

Na AVS naprawdę przyzwoicie grał ten cały set Lyngdorf.

 

Ja z Lyngdorfa jestem bardzo zadowolony. RoomPerfect robi dużą robotę, nie wyobrażam sobie słuchania bez.
Początkowo miałem budżet przeznaczony na wzmaka sporo mniejszy. Zamówiłem 4 wzmacniacze, testowałem je 1,5 tygodnia i odesłałem wszystkie, bo nie akceptowałem tego, że bas tak pływa, tu dudni, tu dołek i stwierdziłem, że wolę wydać więcej i zamówić coś z dobrym DSP i być zadowolonym, niż kupić taniej i narzekać.

2 godziny temu, lukluk71 napisał:

Kiedyś słuchałem 926 i to było moje marzenie ;)

 

 Z charakterystyki tych kolumn wynika, że one tak lecą lekką Vką. Nie boisz się trochę zestawić tego z Lyngdorfem? :)
Choć sam jestem mocno ciekaw tego połączenia. W Goldach też miałeś więcej góry niż w KEFach, a tu dodatkowo dojdzie więcej dołu, więc zapewne "odejdzie" ze średnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, J4Z napisał:

Coś w ten deseń. 

Mega Acoustics z tego co widzę, nie stosuje wełny ISOVER PT 80, która jak wynika z danych, ma lepsze parametry i "schodzi" niżej  w kwestii pochłaniania dla tej samej grubości. A raczej celowałbym w taką wełnę.
Dobra, jutro jadę rozejrzeć się za materiałami do budowy tych ustrojów. Jak już pozamawiam co trzeba, to jakoś pójdzie. I tak muszę, i tak. Kwestia potem znaleźć ten kawałek wolnego czasu, żeby się w to pobawić i miejsca, żeby to zbudować. W chałupie raczej nie będę chciał machać i tarmosić się z tą wełną, tym bardziej, że są kocisławy. 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zolt napisał:

Mega Acoustics z tego co widzę, nie stosuje wełny ISOVER PT 80, która jak wynika z danych, ma lepsze parametry i "schodzi" niżej  w kwestii pochłaniania dla tej samej grubości. A raczej celowałbym w taką wełnę.
Dobra, jutro jadę rozejrzeć się za materiałami do budowy tych ustrojów. Jak już pozamawiam co trzeba, to jakoś pójdzie. I tak muszę, i tak. Kwestia potem znaleźć ten kawałek wolnego czasu, żeby się w to pobawić i miejsca, żeby to zbudować. W chałupie raczej nie będę chciał machać i tarmosić się z tą wełną, tym bardziej, że są kocisławy. 😎

Tutaj masz panele z PT80 w miarę rozsądnych cenach ( mniej więcej po tyle co chciałeś kupić ) ....https://allegro.pl/oferta/absorber-premium-100x50x11-grey-panele-akustyczne-8577966496

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aprox napisał:

Tutaj masz panele z PT80 w miarę rozsądnych cenach ( mniej więcej po tyle co chciałeś kupić ) ....https://allegro.pl/oferta/absorber-premium-100x50x11-grey-panele-akustyczne-8577966496

Tylko 10 cm węższe i 20 cm krótsze. :) Oglądałem je.

 

1 minutę temu, J4Z napisał:

Tym rodzajem wełny aż tak bardzo bym się nie przejmował. To samo powiedział mi Pan B jak pytałem o rockslab sonic. Wziąłem ja i jest spoko. 

Jak się wejdzie w przedmioty tego sprzedawcy na allegro to ma też za 260 z hakiem, ale czym się różnią nie wiem. Napisane że pianka, niżej że welna. Trza dokładnie obczaić lub dopytać. 

Pan B, raczej wiadomo, że będzie twierdził, że nie ma znaczenia, bo biznesy, a Rockslab Sonic jednak sporo tańsza.
Z wartości pomiarowych wynika, że ISOVER PT80 jednak ma trochę lepsze właściwości pod kątem niższych częstotliwości. Dla 125 Hz ma współczynnik 0,7, kiedy to Rockslab Sonic poniżej 0,5 (około 0,47). Pytanie czy to wartość znacząca czy nie?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukluk71 napisał:

 

 

Chodzą mi po głowie goldy 100 

Cena 5.500k 

Może ich problem zostałby rozwiązany jakimś małym subem. Czy jest coś sensownego do 2k PLN z subów ?

 

Ale z drugiej strony jestem akurat blisko Rzeszowa i są tu wystawione za 7k używane Focal Aria 926 - ciekawe jakby to zagrało...

 

A co myślicie Gato FM15 MK2 ?

Moim zdaniem 926 będa miały więcej basu ale to słabsze kolumny. O dość jaśniejszym przekazie.

Wycen sobie REL HT 1003, sa w dobrej cenie obecnie.

I masz fajny komplet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem 926 będa miały więcej basu ale to słabsze kolumny. O dość jaśniejszym przekazie.

Wycen sobie REL HT 1003, sa w dobrej cenie obecnie.

I masz fajny komplet.

 

Egzemplarze goldow które zostały na OLX są po 6500 zł. Totalnie nie widzi mi się kupno używek w tej cenie, bo dorzucam kilka stów(pomijając dodatkowego suba, bo wtedy robi się dużo więcej) i mam ogromny wachlarz możliwości, jest full kolumn które będę chciał przesłuchać, w bardzo dobry $.

 

Goldy 100 to pierwsza propozycja po R3 która mi się udało dorwać do odsłuchów.  Na razie bastuje z goldami, widzę że jest w ciul okazji jeśli chodzi o używane, już w sumie jestem umówiony na odsłuch Gato FM 15 z moim lygdorfem -  To kolejny plus tego wzmaka, jest mały, wszystko ma, biorę go pod pachę i idę na testy.

 

Aaaa... Jeszcze są na OLX czarne Elaci Vela BS403 w dobrej cenie, ze standami 6300 bez standów 5800zł myślę że możnaby ponegocjować tak do 5.500 zł za te Elaci bo teraz nowe w TopHifi 8000 para. Ale musiałbym przesłuchać najpierw. Ktoś jakieś wrażenia z tymi elacami, jak to gra ? 

 

 

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, J4Z napisał:

Ale jak dobrze pamiętam to mega wtedy robiło z innej wełny, a tej wełny nie było w moim sklepie. Zapytałem go czy sonic może być i powiedział że może. 

Moim zdaniem znaczącej różnicy nie będzie, ale nie jestem zawodowcem, także rób jak uważasz. 

@zoltluknij sobie to:

https://forum.audio.com.pl/topic/83812-charakterystyka-pasma-kolumn-elektroniki-pomieszczenia-a-gdzie-ta-linijka/?do=findComment&comment=456892

 

Jeszcze interesująco wygląda pianka PM-K7. Ma dobre właściwości pochłaniające i takie 4 za kolumnami to też nie byłoby głupie.
Nie wiem tylko jak wygląda potem kwestia ewentualnego odklejania takich pianek.  Czy takie pianki nadają się potem do użytku, czy pianka odchodzi razem z tynkiem i ścianą? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, J4Z napisał:

Nie wiem. Ja kupiłem dwie płyty wiórowe o wymiarach 50x150 i przykleiłem do nich pianki. 👍 

Co jest frontem? Pianka czy płyta?

13 godzin temu, lukluk71 napisał:

Jak opiszesz granie z Elaca ? 

Może jakieś porównanie do Goldów ? 

Goldy bardziej płyszczą. Vela ma potężniejszy bas. Głeboki , wolniejszy. Do tego ma lepszą średnice. Wysuniętą

Goldy grają szybciej, bardziej rozdzielczo, jasniej. Szybszym basem. Średnica jest bardziej naturalna.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Co jest frontem? Pianka czy płyta?

Goldy bardziej płyszczą. Vela ma potężniejszy bas. Głeboki , wolniejszy. Do tego ma lepszą średnice. Wysuniętą

Goldy grają szybciej, bardziej rozdzielczo, jasniej. Szybszym basem. Średnica jest bardziej naturalna.

 

 

Ta średnica mnie zainteresowała. Bas opisałeś jakby trochę wyglądał jak w R3.

 

Widzę że są w top hi-fi do odsłuchu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2022 o 08:27, lukluk71 napisał:

 

Aaaa... Jeszcze są na OLX czarne Elaci Vela BS403 w dobrej cenie, ze standami 6300 bez standów 5800zł myślę że możnaby ponegocjować tak do 5.500 zł za te Elaci bo teraz nowe w TopHifi 8000 para. Ale musiałbym przesłuchać najpierw. Ktoś jakieś wrażenia z tymi elacami, jak to gra ? 

Bralem mocno pod uwage te Elaki wlasnie do tego Lyngdorfa. Grają inaczej od twoich R3, bardziej podbity Bas i góra. Czysto dzwiekowo wolałem R3 chyba :) Kef ma w sobie coś, co sprawia że całe pasmo wydaje się poprawniejsze. Vele natomiast są ladniejsze :D

Nie zastanawiales się nad dołożeniem suba? Bo imo to jest wlasnie w wiekszosci przypadkow najwiekszy niedobór zestawien Lyngdorf + podstawki, że dla wiekszosci tych podstawek pasmo konczy się w okolicach 50hz, a często i 80hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szyt napisał:

Bralem mocno pod uwage te Elaki wlasnie do tego Lyngdorfa. Grają inaczej od twoich R3, bardziej podbity Bas i góra. Czysto dzwiekowo wolałem R3 chyba :) Kef ma w sobie coś, co sprawia że całe pasmo wydaje się poprawniejsze. Vele natomiast są ladniejsze :D

Nie zastanawiales się nad dołożeniem suba? Bo imo to jest wlasnie w wiekszosci przypadkow najwiekszy niedobór zestawien Lyngdorf + podstawki, że dla wiekszosci tych podstawek pasmo konczy się w okolicach 50hz, a często i 80hz.

Z czym masz tego Lyngdorfa ? ;)

 

Nad subem zastanawiałem się. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szyt napisał:

Ja skonczylem z LS50m, glownie dlatego, że R3 już sie nie dalo nowych kupić w interesujacym mnie kolorze :) i teraz czekam na dobra okazje na jakiegoś suba. Moje rozterki tu opisywalem: 

 

 

Przeczytałem Twój wątek. Chyba coraz bardziej dojrzewam do moich R3. Teraz mam kilka dni urlopu, odpoczynku od słuchania muzyki, zobaczę jak mi to zagra po przerwie, jak wrócę do domu.  Bo może to zakończy moje poszukiwania i zostanę z R3 jednak na dłużej. Ja wcześniej miałem Q750 i wszystko się zgadza to co opisałeś.  Jeśli mówisz że Elaci grają podobnie do Goldów to chyba nawet zrezygnuje z odsłuchów Elaca. Goldy mi się podobały, ale miałem te same obawy, że zaczną mnie przy dłuższych odsłuchach irytować - może akurat Tdai 1120 do Goldów jest za jasny, bo ten wzmak jednak jest bardzo szczegółowy, detaliczny (choć można to w ustawieniach tego wzmaka zmienić) dlatego okropnie jestem ciekaw jakby zagrał Tdai 1120 z Gato FM 15 bo może idealnie tu to połączenie pasować.

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukluk71 napisał:

Przeczytałem Twój wątek. Chyba coraz bardziej dojrzewam do moich R3. Teraz mam kilka dni urlopu, odpoczynku od słuchania muzyki, zobaczę jak mi to zagra po przerwie, jak wrócę do domu.  Bo może to zakończy moje poszukiwania i zostanę z R3 jednak na dłużej. Ja wcześniej miałem Q750 i wszystko się zgadza to co opisałeś. 

 

 

Bo ja myślę, że tu niekoniecznie już będzie coś lepiej. Po prostu może być inaczej. Zawsze coś kosztem czegoś.
Tu więcej góry, a mniej basu, inny sprzęt bardziej rozdzielczy, kosztem męczenia przy dłuższym odsłuchu, inny w stronę efekciarskiej Vki, jedne kolumny szybsze i lepiej sprawujące się w rocku, inne wolniejsze,, ciemniejsze, delikatniejsze lepiej dające sobie radę w wokalach, małych składach ze względu na mniej ostre granie. I tak w kółko.
I to chyba kwestia gustu i sposobu prezentacji dźwięku, który ewentualnie w naszym odczuciu tylko i wyłącznie może wydawać się lepszy, całkowicie subiektywnie.

Dzisiaj też jakiś wątek na innym forum o AP Classic 5 i mimo, że sporo osób je chwali, to pojawiają się osoby, że kiedyś AP to robili kolumny, a te Classici to teraz słabe sprzęty. No i tak to się toczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to może nie mieć końca. 

Ja sobie przypominam jaki byłem podjarany zmieniając moje Q750 na R3. Wtedy mówiłem sobie "to jest to, nie będzie wymian więcej" trochę czasu minęło i  dziś przyzwyczajony do "swojego" zaczyna się szukanie... 

 

@zolt przypomnij mi co masz z tym 1120? 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukluk71 napisał:

Dlatego to może nie mieć końca. 

Ja sobie przypominam jaki byłem podjarany zmieniając moje Q750 na R3. Wtedy mówiłem sobie "to jest to, nie będzie wymian więcej" trochę czasu minęło i  dziś przyzwyczajony do "swojego" zaczyna się szukanie... 

Zawsze można wypożyczać nowe sprzęty. Bez spiny, że musisz coś kupić. Ja, w troszkę lepszych czasach, kupiłem i sprzedałem na olx ponad 15 kompletów kolumn. Wiem, że zawsze może być inaczej, pod pewnymi względami lepiej, pod innymi gorzej, ale ta przygoda może nigdy nie mieć końca. Trzeba sobie po prostu odpowiedzieć jakie się ma oczekiwania, i w momencie ich zaspokojenia, powiedzieć sobie dość 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukluk71 napisał:

Dlatego to może nie mieć końca. 

Ja sobie przypominam jaki byłem podjarany zmieniając moje Q750 na R3. Wtedy mówiłem sobie "to jest to, nie będzie wymian więcej" trochę czasu minęło i  dziś przyzwyczajony do "swojego" zaczyna się szukanie... 

 

@zolt przypomnij mi co masz z tym 1120? 

Bo to takie koło zamknięte i właśnie te gonienie króliczka, którego się nie dogoni. Człowiek z czasem chce zmian, chce iść do przodu, więc utwierdza się, że musi dokładać kolejne tysiące, by było lepiej i lepiej i lepiej, a w pewnym momencie niekoniecznie już finanse idą z tym lepiej. Na pewno inaczej, często ładniej.

Ja mam SVS SB2000 Pro i stare Monitor Audio BR2, które właśnie idą do zmiany i też szukam co tu wybrać na testy.
Też szperam, czytam, analizuję i co raz większy pierdolnik w głowie. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...