Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Jeżeli tak jest u większości, to chyba dobrze świadczy o fabrycznym zasilaniu. Skoro nie ma co poprawiać? 🙂 U mnie Tomanek wpięty ale za krótko słuchałem na stockowym, żeby się wypowiadać. Może za jakiś czas go z ciekawości podepnę i sprawdzę w drugą stronę, czy zauważę jakieś różnice. Na razie nie chce mi się już kombinować, po prostu słucham muzyki 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2024 o 15:42, D-Art napisał:

Wróćmy do tematu. Z rozpędu kupiłem zasilacz liniowy od Tomanka do mojego WPP. Niedrogi, więc co szkodzi spróbować. Jak nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi 😁

Na razie za wcześnie na moje wnioski ale mam pytanie do osób, które podpięły jakikolwiek liniowy zasilacz do któregoś Wiima. Czy stwierdziły na ucho jakieś zmiany? To pytanie do osób, które tak zrobiły. Teoretykom z góry dziękuję 🙂

Kupiłem Tomaka do streamera tagi i tam po analogu było dużo lepiej. Po coaxialu to sprawa dyskusyjna ;) Jak zmieniłem tage na wiima pro, to  podpiąłem go pod Tomaka i nawet nie sprawdzałem. Mogę posłuchać w weekend czy coś się zmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, daj znać 👍🏼

Z innej beczki. Muszę pochwalić ich support, bo szybko odpowiada i rzeczywiście próbuje doradzić. Miałem od czasu do czasu pojedyncze trzaski i jakieś jakby przycięcia muzyki. Zarówno z Tidala, jak z AM po Airplay. Doradzili wyłączenie preferowanego DNS w Network Status. Odpukać, na razie jest ok. Ta informacja może się komuś przydać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie też Wiim Ampa na ostatniej promce. Dzisiaj zająłem Yamahę i Pro Plus i zrobiłem znowu room correction. Trochę mi tam narobiła zmian ta korekcja. Mam wybraną curve B&K. Mocniej jest na pewno na basie. Kolumny Elac UB52. Ustawione obecnie "on axis" . Dalej podtrzymuje,że to bardzo fajny sprzęt.

 

Screenshot_2024-06-28-10-50-36-64_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada

Proponuję korygować tylko w dół zwłaszcza na niskich częstotliwościach.

Jak myslicie z jakiego powodu pojawiają się "dołki" na pewno przyczyną nie jest wzmacniacz czy kolumny które zazwyczaj grają równo. To działanie pomieszczenia i takich zjawisk jak nakładanie się  (redukcja) fal. Więc korekcja w górę nic nie da,  a często nawet pogarsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum Wiim, że jak ktoś ma wątpliwości co do korekcji góry czy chce zachować dotychczasowy charakter brzmienia ale zredukować dudniące basy, to wystarczy przed pomiarem ograniczyć od góry pasmo pomiaru. Domyślnie jest 40 Hz do 4kHz, ale można sobie dowolnie ustawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam 2 pytania do użytkowników wimm pro plus:

1) Po aktualizacji softu słuchając np. radia internetowego i podaniu sygnału np. z optyka odtwarzacz nie przełącza się automatycznie na wybrane aktualnie źródło, która opcja w sofcie przywraca tę funkcjonalność?

2) Mam zaprogramowane 10 stacji radiowych, na pilocie (wiem że z tel łatwiej ale...) klikam przyciski 1-4 by przełączyć kolejne chcę np. 5, 6 itd, jednak przycisk "kolejnej ścieżki " nie przechodzi na kolejne stacje, jest możliwe takie ustawienie by przełączać z samego pilota wszystkie zaprogramowane stacje na tych numerach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1

Opcja Auto-sensing w Audio Input

Pytanie 2 

Na pilocie możesz użyć przyciski 1-4 do presetów stacji radiowych nr 1-4. Kolejne można przełączać na okrągłym przycisku pilota w lewo/wstecz i prawo/do przodu. Tylko trzeba włączyć Override volume buttons. 

IMG_0033.jpeg

IMG_0034.jpeg

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie? Do WPP lepiej podłączyć wzmacniacz z przedwzmacniaczem, czy końcówkę mocy?

Mając na względzie wyposażenie WPP i niezły DAC, może sama końcówka w porównywalnej cenie do integry miałaby większy sens?

Droga sygnału sporo by się skróciła, a cała obsługa w tym regulacja głośności i to w domenie cyfrowej jest w Wiimie.

Na co lepiej przeznaczyć pieniądze Waszym zdaniem? Integra czy końcówka mocy? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd stwierdzenie, że wiem lepiej? Jakbym wiedział, nie pytałbym.
Co do preampa, to czy z nim czy bez niego sygnał z Wiima wychodzi z tego samego wyjścia analogowego. Różnica jest taka, że albo ustawiamy stały poziom sygnału (wtedy integra lub preamp) lub regulowany cyfrowo przed konwersją c/a (stąd pytanie o samą końcówkę mocy bez preampa). 
Nie dostrzegam różnicy oprócz tej, że można wyeliminować jeden element toru.

Chyba, że regulacja w domenie cyfrowej znacząco obniży jakość dźwięku. 
Ciekawi mnie to, bo takie rozwiązanie miałoby również kilka zalet funkcjonalnych. Choćby sterowanie głośnością jednym pilotem od Wiima. 
Sądzę, że po prostu trzeba to sprawdzić. Spróbuję porozmawiać o tym w salonie, w którym kupiłem WPP. Może namówię właściciela na eksperyment 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiedzialem .

Zanegowałeś 

Mozna podpiąć Cd , amplituner, inne zrodlo.

No i brzmienie końcówki z zewnętrznym pre a Integry napewno rozne.

A jaka kwota wchodzi w gre , na tą końcówkę.?

No i czy bawiłeś się jakimiś końcówkami kiedyś?

 

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanegowałem, tylko zapytałem: czemu?
Naprawdę mnie zaciekawiło takie rozwiązanie, bo coraz częściej streamery mogą pełnić funkcję przedwzmacniacza. Przykładem choćby nowy EverSolo.

Wiim to chyba też przewiduje, bo poziom analogowego sygnału  wyjściowego jest regulowany. Czyli można go dopasować do wzmaka. A skoro WPP ma już przyzwoity DAC, to taka myśl sama się nasuwa. A eliminacja każdego elementu skraca ścieżkę sygnału. 

Obecnie używam w zasadzie tylko streamingu, czasem CD, dodatkowo mam podpięty TV, dzięki przełącznikowi spdif. Wejść trochę jest, jeszcze mi zostało wolne analogowe, więcej mi nie trzeba. 
 

Nie miałem końcówki mocy ani dzielonego wzmaka. To chyba rzadsze rozwiązanie, dlatego jeszcze nie spotkałem się z takim pomysłem.

Dla mnie to ciekawy temat do sprawdzenia. Mając porządną końcówkę, za jakiś czas wystarczyłoby wymienić tylko Wiima np. na EverSolo DMP-A8 i byłoby ok 👍🏼 Gonienia króliczka c.d. 😉

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że coś  może pełnić jakąś funkcję , to nie znaczy że robi to tak samo dobrzen jak dedykowane do tego urządzenia. 

Widzę że wyznaczyłeś.sobie cel , więc nic mi do tego jak to rozegrasz.. 

Ja jestem za oddzielnym przedwzmacniaczem vs pre w streamrze lub dac-u. Podczas zabawy końcówkami mocy .

Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, D-Art napisał:

Co sądzicie? Do WPP lepiej podłączyć wzmacniacz z przedwzmacniaczem, czy końcówkę mocy?

Mając na względzie wyposażenie WPP i niezły DAC, może sama końcówka w porównywalnej cenie do integry miałaby większy sens?

Droga sygnału sporo by się skróciła, a cała obsługa w tym regulacja głośności i to w domenie cyfrowej jest w Wiimie.

Na co lepiej przeznaczyć pieniądze Waszym zdaniem? Integra czy końcówka mocy? 🙂

Z tego co kojarze to PRE jest przeciętne w Wiim. W Eversolo jest takie sobie. Jednak integre.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, przyjmuję Twoje zdanie. Ale jeśli możesz, to spróbuj to jakkolwiek uzasadnić poza jedynie suchymi stwierdzeniami. 
Bo ja rozumuję tak: czy podepnę pre czy końcówkę, sygnał wychodzi z WPP dokładnie tymi samymi wyjściami rca. Czyli sygnał wyjściowy z Wiim jest ten sam. Regulacja głośności i ewentualnie RC odbywają się jeszcze przed konwersją c/a w domenie cyfrowej, nie jest to regulacja analogowa. 
Więc po co wstawiać pre jako kolejny analogowy element w tor, który jedynie może dołożyć swoje zniekształcenia? Czy nie lepiej od razu skierować sygnał do końcówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dac9 od Nuprime 

Podpiąłem jako pre i dac do końcówki a później tylko jako  dac a pomiędzy tanie wtedy bo około 9 stów pre od Kolegi,  i zrobiło roznice , uwierz mi . Pobaw się trochę, testuj, bo na razie to nic z tego nie wynika🙃

received_1172488936731735.thumb.jpeg.c1ce37a2831c242121ab06134e84498a.jpeg .

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że podstawa to praktyczne doświadczenia 🙂

Chociaż zastanawia mnie ta kwestia od strony technicznej. Bo na logikę krótsza ścieżka powinna być dobrym rozwiązaniem. A może to kwestia elektrycznego dopasowania i współpracy konkretnych komponentów między sobą? Może z jedną końcówką będzie tak sobie, a z inną to może być właśnie to o co chodzi?

A swoją drogą, właśnie myślałem o końcówce od Nuprime 🙂

No dobra, nie ma sensu deliberować po próżnicy, bo w końcu moder wkroczy 😉

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...