Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Cześć

Mój problem dotyczy konkretnie Wiim Pro więc pisze tutaj.

Przy okazji udostępnienia przez Tidal plików HiRes zauważyłem, że niektóre pliki 24b/96kHz odtwarzają się bardzo słabo - dźwiek jest rwany. Ten sam rwany dźwięk słuchać w 'Play test audio' w opcji Coax Output Resolution. Muszę dla coax zostawić max 48 kHz ale rozumiem że wtedy nie ma już bit perfect.

Jednak jak przełączę się na SPDIF (optyk) to tego problemu nie ma. Spokojnie działa tryb 24b/96kHz

Z czego to może wynikać? Jakość kabla coax?

Dodam że kabelek optyczny mam jakiś badziewny noname. Coax mam Wireworld Chroma więc potencjalnie bardziej markowy.

Czy ktoś wogóle zauważył podobne zjawisko?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Pawlik napisał:

Cześć

Mój problem dotyczy konkretnie Wiim Pro więc pisze tutaj.

Przy okazji udostępnienia przez Tidal plików HiRes zauważyłem, że niektóre pliki 24b/96kHz odtwarzają się bardzo słabo - dźwiek jest rwany. Ten sam rwany dźwięk słuchać w 'Play test audio' w opcji Coax Output Resolution. Muszę dla coax zostawić max 48 kHz ale rozumiem że wtedy nie ma już bit perfect.

Jednak jak przełączę się na SPDIF (optyk) to tego problemu nie ma. Spokojnie działa tryb 24b/96kHz

Z czego to może wynikać? Jakość kabla coax?

Dodam że kabelek optyczny mam jakiś badziewny noname. Coax mam Wireworld Chroma więc potencjalnie bardziej markowy.

Czy ktoś wogóle zauważył podobne zjawisko?

 

U mnie nie ma czegoś takiego. Skoro podpinasz po optyku lub Coax'ie to masz po drugiej stronie DAC'a - może on nie domaga  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Pawlik napisał:

Cześć

Mój problem dotyczy konkretnie Wiim Pro więc pisze tutaj.

Przy okazji udostępnienia przez Tidal plików HiRes zauważyłem, że niektóre pliki 24b/96kHz odtwarzają się bardzo słabo - dźwiek jest rwany. Ten sam rwany dźwięk słuchać w 'Play test audio' w opcji Coax Output Resolution. Muszę dla coax zostawić max 48 kHz ale rozumiem że wtedy nie ma już bit perfect.

Jednak jak przełączę się na SPDIF (optyk) to tego problemu nie ma. Spokojnie działa tryb 24b/96kHz

Z czego to może wynikać? Jakość kabla coax?

Dodam że kabelek optyczny mam jakiś badziewny noname. Coax mam Wireworld Chroma więc potencjalnie bardziej markowy.

Czy ktoś wogóle zauważył podobne zjawisko?

 

Sprawdź z innymi kablami, choćby dołączony RCA. Albo nie zawracaj sobie głowy i używaj toslinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2024 o 13:55, pavello napisał:

U mnie nie ma czegoś takiego. Skoro podpinasz po optyku lub Coax'ie to masz po drugiej stronie DAC'a - może on nie domaga  ?

Nie, DAC spokojnie daje radę nawet wyższe częstotliwości

23 godziny temu, ProjectPi napisał:

Sprawdź z innymi kablami, choćby dołączony RCA. Albo nie zawracaj sobie głowy i używaj toslinka.

Jednak kabel chyba mimo wszystko jest OK. Jak puszczam przez niego sygnał  z CD z funkcją oversamplingu to na tym samym DACu widzę, że wyświetlają się wyższe wartości. Kabel daje radę nawet 24b/192kHz.

A więc jednak coś jest po stronie Wiima, tylko co? A może internet? Niby mam światłowód ale już nie raz pokazał że jego nominalna przepustowość nie bardzo ma się do rzeczywistej. Wiim pisze w aplikacji podczas testu "If you can't hear any sound after this change  your downstream device may not be able to to support the selected resolution" - tylko co jest w tym momencie tym downstream device?

Poza tym jeśli wiim spokojnie ciągnie sygnał 24b/96kHz i go wystawia po toslinku to dlaczego miałoby mu brakować pasma dla tych samych plików wystawianych po coax?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem WiiM Pro Plus, jako następcę dla Apple AirPort Express 2, którym stremowałem muzykę z Tidala przez AirPlay 2. Nie mam jak sprawdzić i opieram się jedynie na informacjach z neta, ale ten AirPort stremuje w AAC256, więc idzie kompresja. WiiM miał zapewnić mi poprawę w tym temacie, Tidal Connect i te sprawy. I co? Chyba jestem głuchy. :)

Wpiąłem oba urządzenia do Cyrusa One + Elac Carina FS247.4 i przełączałem się w źródłach. Różnica, w skali 1-100 na moje ucho to może 5. Serio, jest okruszek jaśniej i to tyle. Wszystkie ulepszacze dźwięku wyłączyłem, EQ też. Oba podłączone do wzmacniacza jakimś przyzwoitym kablem.

Więc idzie zwrot do amazona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gdyby kogoś interesowało to dzisiaj sobie trochę testuję tą korekcję. Sam proces jest dosyć prosty. W aplikacji na iOS w menu trzeba wybrać opcję Room Correction. Następnie siadamy w miejscu gdzie słuchamy. Telefon trzeba trzymać na wysokości uszu. Potem odtwarzane są testowe dźwięki, które są odbierane prze mikrofon. Następnie po kilku sekundach PEQ jest dostosowywane. Proste i szybkie.

Co do samego efektu to jakoś średnio mi się podoba. Niezależnie od tego jaki "curve" wybierałem ( Harman, B&K, Flat ) to w 4 na 5 przypadków mocno wycinało mi górę. Musze jeszcze się trochę pobawić ale zapowiada się fajnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...