Skocz do zawartości

pomoc w wyborze kina domowego, trudne pomieszczenie


Paweł Wojciechowicz

Recommended Posts

Panowie, czy coś da się zrobić w takim układzie pomieszczenia.

Zawsze marzyłem o jakimś dobrym systemie, ale trafiło mi się takie połamane poddasze. W końcu mam trochę wolnych środków - budżet do 10 tys.

Myślałem o kinie domowym 5.1.2 , zestaw np. Ultima 40 surround + denon x2800h dla dolby atmos. Ktoś mi radził raczej heco aurora albo q aaqustic.  

Kanapa oddalona od tv ok 200-250 cm. Po prawej stronie po przesunięciu szafki wysokości ok 200 cm.

Myślałem żeby kupić kolumny i na nich postawić głośniki skierowane w sufit. Ewentualnie mogę do woli wiercić w karton gipsie.

Nie wiem czy w takim pomieszczeniu coś z tego wyjdzie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

kino_domowe_mniejszy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

Myślałem żeby kupić kolumny i na nich postawić głośniki skierowane w sufit.

Pomijając fakt że system oparty na stawianiu Atmosów skierowanych w sufit to straszne guano... Zdajesz sobie sprawę gdzie u Ciebie by był punkt odbicia z głośników na tym skosie?

2 godziny temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

Ewentualnie mogę do woli wiercić w karton gipsie.

I tu już lepiej, wydaje się że geometrycznie je dobrze rozmieściłeś, czyli nad głową lekko z przodu. Ale ten skos... Uhhh. Trudny temat. Ciężko będzie o prawidłowy balans.

2 godziny temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

denon x2800h

To model który dopiero wchodzi, ciężko jeszcze o opinie u nas. Udany poprzednik to x2700H, różnice nie należą moim zdaniem do istotnych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne 5.1 tu jest ok.

Tyły zamieścił bym na ściankach jeszcze tych prostych. N przykład w poprzek.

Albo na standach.

Ale tu układ tego wyboru Ci nie przeszkodzi.

Poluj na Model X2700 , Q21 pisali wczoraj że dostaną jeszcze. W modelu x2800 płacisz tysiąc dodatkowo za nic

https://www.electro.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/amplitunery-i-wzmacniacze-av/amplituner-denon-avr-x2700h-czarny?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=351420&utm_campaign=2022-10&utm_term=Amplitunery&ceneo_spo=true&ceneo_cid=42a90040-7e59-f3e8-28bd-9cb8b3533b87

Kolumny wspomniane QAcustic 3050i sa dobre i do takiego pomieszczenia i amplitunera.

Aurora 700 może być nieco za duża. Ewentualnie Bronze 200 / Silver 200 z tylami FX klasycznie położonymi.

Tu chyba bym sobie dał na razie spokoj z Atmosem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Klasyczne 5.1 tu jest ok.

Tyły zamieścił bym na ściankach jeszcze tych prostych. N przykład w poprzek.

Albo na standach.

Ale tu układ tego wyboru Ci nie przeszkodzi.

Poluj na Model X2700 , Q21 pisali wczoraj że dostaną jeszcze. W modelu x2800 płacisz tysiąc dodatkowo za nic

https://www.electro.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/amplitunery-i-wzmacniacze-av/amplituner-denon-avr-x2700h-czarny?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=351420&utm_campaign=2022-10&utm_term=Amplitunery&ceneo_spo=true&ceneo_cid=42a90040-7e59-f3e8-28bd-9cb8b3533b87

Kolumny wspomniane QAcustic 3050i sa dobre i do takiego pomieszczenia i amplitunera.

Aurora 700 może być nieco za duża. Ewentualnie Bronze 200 / Silver 200 z tylami FX klasycznie położonymi.

Tu chyba bym sobie dał na razie spokoj z Atmosem.

Piotr

 

Dzięki Piotrze za te podpowiedzi. Zastawiam się właśnie czy jest sens robić głośniki pod atmosa przy takim suficie. Dużo filmów teraz tworzą w tej technologi, np. na Disney Plus czy Netfliksie i troche mi szkoda, a nie wiem jak to będzie działać bez tych głośników.  Myślę że 5.1 z prawdziwego zdarzenia i tak sprawdzi się lepiej niż ten niby atmos z soundbara. 

Mam pytanie, bo jestem totalnym laikiem. Jeżeli kupiłbym te głośniki co sugerujesz QAcustic  to będzie w razie co jeszcze możliwość rozbudowania tego o głośniki do atmosa ? Nigdy nie montowałem takiego kina. Zastanawiam się czy nie montować od razu głośników do atmosa w miejscach, które zaznaczyłem na czerwono. Czy to ma w ogóle sens?  Nie znam się zupełnie na tym dlatego proszę o porady.

Btw. z tego co widze to ten X2800h jest w abrdzo zbliżonej cenie do X2700.

https://teufelaudio.pl/denon-avr-x2800h-dab-107000515

 

Edytowano przez Paweł Wojciechowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

Mam pytanie, bo jestem totalnym laikiem. Jeżeli kupiłbym te głośniki co sugerujesz QAcustic  to będzie w razie co jeszcze możliwość rozbudowania tego o głośniki do atmosa ? Nigdy nie montowałem takiego kina. Zastanawiam się czy nie montować od razu głośników do atmosa w miejscach, które zaznaczyłem na czerwono. Czy to ma w ogóle sens?  Nie znam się zupełnie na tym dlatego proszę o porady.
 

Spokojnie możesz odłożyć decyzję o instalacji górnych głośników. Bez problemu jakieś dobierzesz w przyszłości pasujące do reszty. Chyba, że planujesz remont pokoju i to jest jedyna okazja, żeby przewody przeciągnąć. Na ten moment bardziej bym się martwił, żeby podstawowy układ 5.1 tutaj sensownie zabrzmiał. Przez te skosy będzie bardzo dużo odbić, a podłogę masz również 'gołą' jak widzę. Wcale bym się nie zdziwił jakbyś z całym kącikiem kinowym odjechał w inne miejsce po pierwszych testach, więc tym bardziej na razie wstrzymaj się z planami montażu głośników na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

Dzięki Piotrze za te podpowiedzi. Zastawiam się właśnie czy jest sens robić głośniki pod atmosa przy takim suficie. Dużo filmów teraz tworzą w tej technologi, np. na Disney Plus czy Netfliksie i troche mi szkoda, a nie wiem jak to będzie działać bez tych głośników.

Dla tych platform nie warto inwestować w Atmosa

17 godzin temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

Mam pytanie, bo jestem totalnym laikiem. Jeżeli kupiłbym te głośniki co sugerujesz QAcustic  to będzie w razie co jeszcze możliwość rozbudowania tego o głośniki do atmosa ?

Możesz kupić jakie kolwiek Magnaty, Heco, Monitor Audio czy Klipsche instalacyjne

17 godzin temu, Paweł Wojciechowicz napisał:

Btw. z tego co widze to ten X2800h jest w abrdzo zbliżonej cenie do X2700.

https://teufelaudio.pl/denon-avr-x2800h-dab-107000515

Na Amazonie i u Teufela. Przez Polską dystrybucję jest droższy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...