Skocz do zawartości

Konfigauracja TV z amplitunerem


Kameh1

Recommended Posts

Witajcie mam nie kilka pytań 🙂

 

Zmieniłem mój wysłużony Oled C8 na QE65S95BAT od Samsunga i zaczęły się dziwne rzeczy. Po podpięciu go przewodem HDMI 2.1 z amlitunerem Yamaha RX-V685 przy oglądaniu filmu z Netflixa lub Amazona w 5.1 (DD+) ampli pokazuje Mnie na wyświetlaczu PCM zamiast DD+. Natomiast jak odpalę film w Dolby Atmos na którejś z platform to mam na wyświetlaczu napis Atmos/PCM. Z tego co wyczytałem PCM przesyła tylko dźwięk w standardzie 2.0. Cokolwiek zmieniam nic to nie daje i cały czas mam PCM. Czy tak ma być? Czy nie jest to gorsza jakość dźwięku? O dziwo mimo napisu PCM przy oglądaniu filmu 5.1 jest dźwięk przestrzenny... Gdyby ktoś mógł Mnie to wyjaśnić to będę wdzięczny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 08:06, Piotr Sonido napisał:

To kwestia ustawień. Zapewne w samym TV to jedno a potem w każdej aplikacji Netflix/ HBO itp

Piotr

Tylko jak odpalę Yotube to mam DD natomiast na pozostałych platformach strimingowych mam non stop wyświetlane PCM… zbyt wiele ustawień w tym Tv nie ma i nic nie pomaga abym otrzymał DD+ z Netflixa itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem samsunga z 2017 i tam bylo jedno menu w tizenie w ktorym mozna bylo wybrac bitstream, ale pewnie jakis nowszy system jest.

tak czy inaczej ja polecam z calego serca nvida shield pro, mega urzadzenie, mimo ze obecnym philipsie mam android tv to tez potrafia sie dziac cyrki np w hbo go nie dziala atmos, a przez shielda ktory idzie bezposrednio do amlituner jest juz bez problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, santino napisał:

Mialem samsunga z 2017 i tam bylo jedno menu w tizenie w ktorym mozna bylo wybrac bitstream, ale pewnie jakis nowszy system jest.

tak czy inaczej ja polecam z calego serca nvida shield pro, mega urzadzenie, mimo ze obecnym philipsie mam android tv to tez potrafia sie dziac cyrki np w hbo go nie dziala atmos, a przez shielda ktory idzie bezposrednio do amlituner jest juz bez problemu

Właśnie nie ma możliwości bitsream :( jest auto lub pcm. Bitstream mam tylko wtedy gdy mam zewnętrze urządzenie podpięte pod tv aby przekazywało dalej dźwięk  - konsole. Szkoda ze nie ma właśnie dla aplikacji streamingowych… zmieniłem go z Oleda Lg i tam nie miałem takich cyrków…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iron napisał:

Inne wysyłają DD+, mam Samsunga i ustawione na auto. Ampltuner to Denon i dostaje sygnał DD+ z Netflixa (  aplikacja Netfix z TV). Zresztą z Amazona czy HBO też

Widzisz u Mnie nic nie wysyła DD+ mam tylko PCM… ewentualnie Atmos/PCM gdy odpalę coś w tym formacie na Netflixie mimo tego ze mam na auto wszystko. Jakie masz opcje do wyboru w ustawieniach tv? Może maja jakiś błąd w sofcie w moim modelu. Najlepsze jest to ze odpalę coś w ścieżce 5.1 to wyświetla się PCM ale ampli pokazuje ze działają głośniki 5.1… Mogłem wziąć inny model tv :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kameh1 ja mam Samsunga co prawda sprzed 3 lat, ale może to pomoże, jeżeli masz amplituner podłączony przez ARC powinieneś w TV najpierw w menu źródło wejść w konfigurację urządzeń i dodać amplituner kina. Następnie po skonfigurowaniu urządzenia, wchodzisz w menu ustawienia > dźwięk i wybierasz w pierwszej pozycji "odbiornik hdmi", niżej powinny być ustawienia eksperckie, wchodzisz w to menu i masz do wyboru PCM, DD i DD+ i tu jest haczyk - jeżeli oglądasz program TV/film w którym nie ma DD lub DD+ są one nieaktywne. Trzeba "odpalić" film np. na Netflix w Atmos-ie i wtedy w ustawieniach dźwięku dostępne będzie PCM, DD i DD+, wybierasz DD+ i powinieneś mieć na ampli Dolby Atmos. Acha jeszcze jedno, poniżej pola wyboru PCM, DD, DD+ zaznacz sobie zgodność z Atmos. Jak raz to ustawisz TV to zapamięta i powinno działać. Też trochę nad tym siedziałem 🤨. Chyba że jeszcze coś popierdzielili w tych menu to trzeba szukać. Jedno jest pewne mam starszego Samsunga i tam było prosto i łatwo - ustawiałem Bitstream i reszta mnie nie obchodziła, ale cóż - "poprawili", w LG ponoć też te ustawienia są o wiele prostsze.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek72 napisał:

@Kameh1 ja mam Samsunga co prawda sprzed 3 lat, ale może to pomoże, jeżeli masz amplituner podłączony przez ARC powinieneś w TV najpierw w menu źródło wejść w konfigurację urządzeń i dodać amplituner kina. Następnie po skonfigurowaniu urządzenia, wchodzisz w menu ustawienia > dźwięk i wybierasz w pierwszej pozycji "odbiornik hdmi", niżej powinny być ustawienia eksperckie, wchodzisz w to menu i masz do wyboru PCM, DD i DD+ i tu jest haczyk - jeżeli oglądasz program TV/film w którym nie ma DD lub DD+ są one nieaktywne. Trzeba "odpalić" film np. na Netflix w Atmos-ie i wtedy w ustawieniach dźwięku dostępne będzie PCM, DD i DD+, wybierasz DD+ i powinieneś mieć na ampli Dolby Atmos. Acha jeszcze jedno, poniżej pola wyboru PCM, DD, DD+ zaznacz sobie zgodność z Atmos. Jak raz to ustawisz TV to zapamięta i powinno działać. Też trochę nad tym siedziałem 🤨. Chyba że jeszcze coś popierdzielili w tych menu to trzeba szukać. Jedno jest pewne mam starszego Samsunga i tam było prosto i łatwo - ustawiałem Bistream i reszta mnie nie obchodziła, ale cóż - "poprawili", w LG ponoć też te ustawienia są o wiele prostsze.

Udało się!! Pogrzebaczem trochę i odpowiedz była bardzo prosta wystarczyło tryb hdmi-eARC dać na wyłączony i wtedy mam normalnie wysyłany dźwięk jako DD+ lub jak odpalam coś w atmosie to mam atmos/DD+ wiec jest tak jak być powinno prawda? Zmyliło mnie to ze gdzieś znalazłem ze mój ampli obsługuje earc i nie wyłączałem go. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kameh1 napisał:

Udało się!! Pogrzebaczem trochę i odpowiedz była bardzo prosta wystarczyło tryb hdmi-eARC dać na wyłączony i wtedy mam normalnie wysyłany dźwięk jako DD+ lub jak odpalam coś w atmosie to mam atmos/DD+ wiec jest tak jak być powinno prawda? Zmyliło mnie to ze gdzieś znalazłem ze mój ampli obsługuje earc i nie wyłączałem go. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Mój apmlituer (AVR-X1500H) tez nie obsługuje eARC ale mam to włączone. Nie wiadomo od czego do końca to zależy ale ... grunt że działa. ARC/eARC bywa bardzo kapryśne. Ale też w instrukcji od Denona pisze ,że po zmianach w ustawieniach HDMI należy zresetewać sprzęt wyłaczając go z prądu . Więc może tu jest problem?

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kameh1 napisał:

Widzisz u Mnie nic nie wysyła DD+ mam tylko PCM… ewentualnie Atmos/PCM gdy odpalę coś w tym formacie na Netflixie mimo tego ze mam na auto wszystko

Ale Atmos idzie właśnie przez DD+

11 godzin temu, Kameh1 napisał:

Udało się!! Pogrzebaczem trochę i odpowiedz była bardzo prosta wystarczyło tryb hdmi-eARC dać na wyłączony i wtedy mam normalnie wysyłany dźwięk jako DD+ lub jak odpalam coś w atmosie to mam atmos/DD+ wiec jest tak jak być powinno prawda? Zmyliło mnie to ze gdzieś znalazłem ze mój ampli obsługuje earc i nie wyłączałem go. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Ufff

+

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...